A.D.P.U. s.r.o.
aktívnaPokles tržieb
Tržby medziročne klesli o 49 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 23/100
Skóre je nízke najmä v dôsledku vysokej zadlženosti a nadmernej páky.
Firma dosahuje tržby (894 tis. €), vlastné imanie tvorí len malú časť majetku.
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 15. 2. 2014
- Sídlo
- Jána Chalupku 611/4, 97401, Banská Bystrica
- EBITDA marža5,5 %
- ROA (návratnosť aktív)4,4 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)918,1 %
- Zadlženosť100 %
- Kapitálová primeranosť0,5 %
Finančné zdravie
Ziskovosť9 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: 2.63netIncome: 23 494revenue: 894 483prevNetIncome: -180.00
Kapitál1 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 0.474equity: 2 559assets: 539 555
Zadlženosť1 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 99.53equity: 2 559assets: 539 555
Rast20 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: 97.80revenueYoY: -49.45validHistoryYears: 6.00
Efektivita7 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: 5.48netMargin: 2.63ebitda: 49 049revenue: 894 483
Altman Z''-Score0.47Distress zóna
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 0.01 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | -0.06 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | 0.52 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 0.01 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score5 / 6silná
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = 4.35 %splnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 4.35 % vs. predchádzajúce -0.02 %.splnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 99.53 % vs. predchádzajúce 102.06 %.splnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 1.66× vs. predchádzajúce 1.74×.nesplnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 2.63 % vs. predchádzajúca -0.01 %.splnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 0.47 % vs. predchádzajúca -2.06 %.splnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- Aktíva medziročne klesli o 47 % — zmenšovanie biznisu, skóre znížené o sankciu.
- ROE 918 % je matematický artefakt nízkeho vlastného imania (2559 €) — nereprezentatívne.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 6 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Riziko
Tržby medziročne klesli o 49 %. Výrazný pokles si vyžaduje pozornosť — môže ísť o stratu kľúčového trhu.
- Info
Čistá marža len 2.6 % — firma je zisková, ale s nízkou rezervou. Každý pokles tržieb môže viesť k strate.
- Upozornenie
Kapitálová primeranosť len 0 % — firma je výrazne financovaná z cudzích zdrojov. Vysoká finančná páka zvyšuje riziko.
| Položka | 2019 | 2018 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 894 tis. € | 1,8 mil. € | −49,5 % |
| EBITDA | 49 tis. € | 430 € | +113× |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | 44 tis. € | 387 € | +113× |
| Čistý zisk | 23 tis. € | -180 € | +132× |
| Aktíva | 540 tis. € | 1,0 mil. € | −47,0 % |
| Vlastné imanie | 3 tis. € | -21 tis. € | +112,2 % |
- 15. 2. 2014Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2019Zverejnená účtovná závierka za rok 2019
- 31. 12. 2018Zverejnená účtovná závierka za rok 2018
Finančné ukazovatele
2019Štruktúra financovania
- Vlastné imanie0.5%
- Cudzie zdroje99.5%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2019aktuálny | Riadna | 894 tis. € | 540 tis. € | 3 tis. € | 49 tis. € | 23 tis. € | EUR |
| 2018 | Riadna | 1,8 mil. € | 1,0 mil. € | -21 tis. € | 430 € | -180 € | EUR |
| 2017 | Riadna | 416 tis. € | 1,3 mil. € | -21 tis. € | 52 tis. € | 43 tis. € | EUR |
| 2016 | Riadna | 59 tis. € | 5 tis. € | -64 tis. € | -20 tis. € | -23 tis. € | EUR |
| 2015 | Riadna | 90 tis. € | 17 tis. € | -39 tis. € | -11 tis. € | -12 tis. € | EUR |
| 2014 | Riadna | 30 tis. € | 19 tis. € | -27 tis. € | -42 tis. € | -42 tis. € | EUR |
Obsah len pre prihlásených
Mind-map s 2 osobami a 2°/3° prepojeniami sa zobrazí po prihlásení.
História a zmeny
- Založenie spoločnosti15. 2. 2014
spoločnosť s ručením obmedzeným
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2019aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2018JSON detail
- Účtovná závierka 2017JSON detail
- Účtovná závierka 2016JSON detail
- Účtovná závierka 2015JSON detail
- Účtovná závierka 2014JSON detail
Predmet podnikania
- 1Vedenie účtovníctvaod 14. 6. 2017
- 2Správa a údržba bytového a nebytového fondu v rozsahu voľných živnostíod 14. 6. 2017
- 3Sprostredkovateľská činnosť v oblasti služiebod 15. 2. 2014
- 4Sprostredkovateľská činnosť v oblasti výrobyod 15. 2. 2014
- 5Nákladná cestná doprava vykonávaná vozidlami s celkovou hmotnosťou do 3,5 t vrátane prípojného vozidlaod 15. 2. 2014
- 6Skladovanieod 15. 2. 2014
- 7Baliace činnosti, manipulácia s tovaromod 15. 2. 2014
- 8Poskytovanie služieb rýchleho občerstvenia v spojení s predajom na priamu konzumáciuod 15. 2. 2014
- 9Prevádzkovanie výdajne stravyod 15. 2. 2014
- 10Poskytovanie obslužných služieb pri kultúrnych a iných spoločenských podujatiachod 15. 2. 2014
- 11Počítačové službyod 15. 2. 2014
- 12Kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi (maloobchod) alebo iným prevádzkovateľom živnosti (veľkoobchod)od 15. 2. 2014
- 13Prenájom nehnuteľností spojený s poskytovaním iných než základných služieb spojených s prenájmomod 15. 2. 2014
- 14Prenájom hnuteľných vecíod 15. 2. 2014
- 15Administratívne službyod 15. 2. 2014
- 16Činnosť podnikateľských, organizačných a ekonomických poradcovod 15. 2. 2014
- 17Organizovanie kultúrnych a iných spoločenských podujatíod 15. 2. 2014
- 18Čistiace a upratovacie službyod 15. 2. 2014
- 19Reklamné a marketingové službyod 15. 2. 2014
- 20Pohostinská činnosť a výroba hotových jedál pre výdajneod 15. 2. 2014
- 21Služby súvisiace s počítačovým spracovaním údajovod 15. 2. 2014
- 22Sprostredkovateľská činnosť v oblasti obchoduod 15. 2. 2014
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/47677376
- RÚZ ID
- 1523575
- Primárny zdroj
- RÚZ
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 15. 2. 2014Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2019Zverejnená účtovná závierka za rok 2019Riadna
- 31. 12. 2018Zverejnená účtovná závierka za rok 2018Riadna
- 31. 12. 2018Najvyšší zaznamenaný obrat1 769 547 EUR · rok 2018
- 31. 12. 2017Zverejnená účtovná závierka za rok 2017Riadna
- 31. 12. 2016Zverejnená účtovná závierka za rok 2016Riadna
- 31. 12. 2015Zverejnená účtovná závierka za rok 2015Riadna
- 31. 12. 2014Zverejnená účtovná závierka za rok 2014Riadna