Beta v0.2. Spracúvame výlučne verejné údaje zo štátnych otvorených registrov. Ochrana údajovNámietka / výmazKontakt

ITTM s. r. o.

aktívna
Lehnice 1415, 93037, Lehnice
podľa §4, registrácia od 1. 6. 2014
spoločnosť s ručením obmedzenýmPlatca DPH
Tržby (2024)548 tis. €
7,9 %vs 2023
Zisk (2024)-81 tis. €
619,2 %vs 2023
Vlastné imanie (2024)15 tis. €
67,5 %vs 2023
Zadlženosť (2024)96 %
9,8 %Vysokávs 2023
ROE (2024)-542.5 %
17×Stratavs 2023

Stabilné tržby

Medziročná zmena tržieb o +7.9 %.

Stabilná finančná pozícia

Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.

Skóre 25/100

Skóre je nízke najmä v dôsledku slabej ziskovosti a nedostatočnej kapitálovej primeranosti.

Súhrn

Firma dosahuje tržby (548 tis. €), je dlhodobo stratová a vlastné imanie tvorí len malú časť majetku.

Stratováfirma má negatívny čistý zisk
Riziko financovanianízka kapitálová primeranosť 4 %
Vysoká zadlženosťcudzie zdroje tvoria 96 % aktív
Základné informácie
Právna forma
spoločnosť s ručením obmedzeným
Dátum vzniku
8. 2. 2014
Sídlo
Lehnice 1415, 93037, Lehnice
Vývoj tržieb a zisku (5 rokov)
Tržby Čistý zisk
Kľúčové ukazovatele (2024)Zobraziť všetky ukazovatele →
  • EBITDA marža-3,3 %
  • ROA (návratnosť aktív)-22,7 %
  • ROE (návratnosť vlastného imania)-542,5 %
  • Zadlženosť96 %
  • Kapitálová primeranosť4,2 %

Finančné zdravie

Firma dosahuje tržby (548 tis. €), je dlhodobo stratová a vlastné imanie tvorí len malú časť majetku.
25/ 100Slabá
Ziskovosť0 / 20
Akademická bázaDuPont identity (Brown 1914) + Altman X3 inspiration (Altman 1968).
FormulaBody z Net Margin = NI / Revenue × 100; bonus za zlepšenie YoY.
Prahy
  • > 15 % marža → 20 b.
  • 10–15 % → 17 b.
  • 5–10 % → 13 b.
  • 2–5 % → 9 b.
  • 0–2 % → 6 b.
  • < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
Vstupné hodnoty
  • netMargin: -14.78
  • netIncome: -80 946
  • revenue: 547 625
  • prevNetIncome: 15 590
Kapitál3 / 20
Akademická bázaAltman X4-inspired (Book Equity / Total Liabilities), Altman 1968.
FormulaBody z Equity Ratio = Equity / TA × 100.
Prahy
  • > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
  • 35–50 % → 16 b.
  • 20–35 % → 12 b.
  • 10–20 % → 7 b.
  • 3–10 % → 3 b.
  • < 3 % → 1 b.
  • < 0 → 0 b. (záporné imanie)
Vstupné hodnoty
  • equityRatio: 4.19
  • equity: 14 920
  • assets: 356 002
Zadlženosť1 / 20
Akademická bázaStandard banking debt ratio, Basel III intuícia.
FormulaBody z Debt Ratio = (TA − Equity) / TA × 100.
Prahy
  • < 30 % → 20 b. (nízka páka)
  • 30–50 % → 16 b.
  • 50–65 % → 12 b.
  • 65–80 % → 7 b.
  • 80–92 % → 3 b.
  • > 92 % → 1 b.
Vstupné hodnoty
  • debtRatio: 95.81
  • equity: 14 920
  • assets: 356 002
Rast20 / 20
Akademická bázaPiotroski F-Score directional momentum (Piotroski 2000), criteria 1, 3.
FormulaBody z Revenue CAGR (3+ rokov) alebo YoY fallback.
Prahy
  • CAGR > 15 % → 20 b.
  • 7–15 % → 17 b.
  • 2–7 % → 13 b.
  • −3 až 2 % → 10 b.
  • −10 až −3 % → 6 b.
  • < −10 % → 2 b.
Vstupné hodnoty
  • revenueCAGR: 77.11
  • revenueYoY: 7.92
  • validHistoryYears: 8.00
Efektivita1 / 20
Akademická bázaDuPont Asset Turnover (Brown 1914) + Altman X5 (EBITDA/Revenue proxy).
FormulaBody z EBITDA Margin = EBITDA / Revenue × 100; fallback z Net Margin × 1.3.
Prahy
  • EBITDA marža > 20 % → 20 b.
  • 12–20 % → 17 b.
  • 6–12 % → 12 b.
  • 2–6 % → 7 b.
  • 0–2 % → 4 b.
  • < 0 % → 1 b.
Vstupné hodnoty
  • ebitdaMargin: -3.32
  • netMargin: -14.78
  • ebitda: -18 174
  • revenue: 547 625
Altman Z''-Score-2.17Distress zóna

Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)

X1 — Pracovný kapitál / Aktívaváhapríspevok
X1 — Pracovný kapitál / Aktíva6.560.08aproximované
X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva3.26-2.00aproximované
X3 — EBIT / Aktíva6.72-0.29aproximované
X4 — Vlastné imanie / Záväzky1.050.05presné

Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.

Piotroski F-Score1 / 6slabá

Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)

  • ROA pozitívnaROA = -22.74 %
    nesplnené
  • ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA -22.74 % vs. predchádzajúce 4.34 %.
    nesplnené
  • Zadlženosť klesáZadlženosť 95.81 % vs. predchádzajúce 87.23 %.
    nesplnené
  • Obrat aktív rastieObrat aktív 1.54× vs. predchádzajúce 1.41×.
    splnené
  • Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža -14.78 % vs. predchádzajúca 3.07 %.
    nesplnené
  • Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 4.19 % vs. predchádzajúca 12.77 %.
    nesplnené
Nezahrnuté pôvodné kritériá:
  • #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
  • #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
  • #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé

Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.

Upozornenia k dátam
  • ROE -543 % je matematický artefakt nízkeho vlastného imania (14920 €) — nereprezentatívne.
  • X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
  • X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 8 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
  • X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
Metodologická báza: Health Score je vážený kompozit komponentov založených na DuPont identity (Brown, 1914), Altman Z-Score (Altman, 1968) a Piotroski F-Score (Piotroski, 2000). Plná metodika dostupná v popise zdrojov →
Čo hovoria dáta
  • Pozitívne

    Tržby medziročne stúpli o 8 % na 548 tis. € — stabilný organický rast.

  • Riziko

    Firma je v strate (čistá marža -14.8 %). Náklady prevyšujú tržby — situácia si vyžaduje reštrukturalizáciu.

  • Upozornenie

    Kapitálová primeranosť len 4 % — firma je výrazne financovaná z cudzích zdrojov. Vysoká finančná páka zvyšuje riziko.

Finančný prehľad (2024)
Položka20242023Zmena
Tržby548 tis. €507 tis. €+7,9 %
EBITDA-18 tis. €28 tis. €−164,0 %
Prevádzkový výsledok (EBIT)-16 tis. €26 tis. €−164,0 %
Čistý zisk-81 tis. €16 tis. €−619,2 %
Aktíva356 tis. €359 tis. €−0,9 %
Vlastné imanie15 tis. €46 tis. €−67,5 %
Zobraziť výkaz ziskov a strát a súvahu →
Vzťahy a prepojenia
žiadne dátav štatutárnych orgánoch
cez ľudí 2°/3°
Zobraziť všetky vzťahy →
Najnovšie udalosti
  • 8. 2. 2014Založenie spoločnosti
  • 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024
  • 31. 12. 2024Najvyšší zaznamenaný obrat
Zobraziť všetky udalosti →
Užitočné služby