HWC, s.r.o.
aktívnaRast tržieb
Tržby medziročne narástli o 18 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 100/100
Firma vykazuje zdravé finančné ukazovatele naprieč ziskovosťou, kapitálom aj rastom.
Firma dosahuje malé tržby (59 tis. €), je zisková.
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 28. 3. 2014
- Sídlo
- Kukučínova 989/24, 83103, Bratislava - mestská časť Nové Mesto
- EBITDA marža54,1 %
- ROA (návratnosť aktív)25,5 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)26,5 %
- Zadlženosť4 %
- Kapitálová primeranosť96,2 %
Finančné zdravie
Ziskovosť20 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: 47.48netIncome: 27 827revenue: 58 613prevNetIncome: 17 867
Kapitál20 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 96.17equity: 104 921assets: 109 102
Zadlženosť20 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 3.83equity: 104 921assets: 109 102
Rast20 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: 42.92revenueYoY: 18.28validHistoryYears: 10.00
Efektivita20 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: 54.07netMargin: 47.48ebitda: 31 694revenue: 58 613
Altman Z''-Score32.89Bezpečné pásmo
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 1.89 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | 2.99 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | 1.66 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 26.35 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score5 / 6silná
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = 25.51 %splnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 25.51 % vs. predchádzajúce 21.98 %.splnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 3.83 % vs. predchádzajúce 5.15 %.splnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 0.54× vs. predchádzajúce 0.61×.nesplnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 47.48 % vs. predchádzajúca 36.06 %.splnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 96.17 % vs. predchádzajúca 94.85 %.splnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 10 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Pozitívne
Tržby medziročne stúpli o 18 % na 59 tis. € — stabilný organický rast.
- Pozitívne
Čistá marža 47.5 % — vysoko nadpriemerná ziskovosť. Každé euro tržieb prináša 0.47 € čistého zisku.
- Pozitívne
EBITDA marža 54.1 % — silná prevádzková efektivita. Firma generuje dostatok hotovosti na pokrytie prevádzky aj investícií.
- Pozitívne
Kapitálová primeranosť 96 % — firma je financovaná prevažne z vlastných zdrojov, nízke riziko predlženia.
| Položka | 2025 | 2024 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 59 tis. € | 50 tis. € | +18,3 % |
| EBITDA | 32 tis. € | 22 tis. € | +45,4 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | 29 tis. € | 20 tis. € | +45,4 % |
| Čistý zisk | 28 tis. € | 18 tis. € | +55,7 % |
| Aktíva | 109 tis. € | 81 tis. € | +34,2 % |
| Vlastné imanie | 105 tis. € | 77 tis. € | +36,1 % |
- 28. 3. 2014Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2025Zverejnená účtovná závierka za rok 2025
- 31. 12. 2025Najvyšší zaznamenaný obrat
Finančné ukazovatele
2025Štruktúra financovania
- Vlastné imanie96.2%
- Cudzie zdroje3.8%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025aktuálny | Riadna | 59 tis. € | 109 tis. € | 105 tis. € | 32 tis. € | 28 tis. € | EUR |
| 2024 | Riadna | 50 tis. € | 81 tis. € | 77 tis. € | 22 tis. € | 18 tis. € | EUR |
| 2023 | Riadna | 48 tis. € | 63 tis. € | 59 tis. € | 19 tis. € | 15 tis. € | EUR |
| 2022 | Riadna | 50 tis. € | 48 tis. € | 44 tis. € | 14 tis. € | 10 tis. € | EUR |
| 2021 | Riadna | 46 tis. € | 36 tis. € | 34 tis. € | 10 tis. € | 8 tis. € | EUR |
| 2020 | Riadna | 40 tis. € | 28 tis. € | 26 tis. € | 13 tis. € | 11 tis. € | EUR |
| 2019 | Riadna | 33 tis. € | 18 tis. € | 15 tis. € | 8 tis. € | 6 tis. € | EUR |
| 2018 | Riadna | 43 tis. € | 10 tis. € | 9 tis. € | 4 tis. € | 3 tis. € | EUR |
| 2017 | Riadna | 31 tis. € | 8 tis. € | 6 tis. € | 2 tis. € | 2 tis. € | EUR |
| 2016 | Riadna | 2 tis. € | 7 tis. € | 5 tis. € | -291 € | -376 € | EUR |
Obsah len pre prihlásených
Mind-map s 4 osobami a 2°/3° prepojeniami sa zobrazí po prihlásení.
História a zmeny
- Zmena sídla12. 11. 2016 → 4. 1. 2018
Bartoškova 5, Bratislava - mestská časť Nové Mesto
- Zmena obchodného mena24. 1. 2015 → 11. 11. 2016
Appletown, s.r.o. v likvidácii
- Založenie spoločnosti28. 3. 2014
spoločnosť s ručením obmedzeným
- Zmena obchodného mena28. 3. 2014 → 23. 1. 2015
Appletown, s.r.o.
- Zmena sídla28. 3. 2014 → 11. 11. 2016
Majoránová 71, Bratislava
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2025aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2024JSON detail
- Účtovná závierka 2023JSON detail
- Účtovná závierka 2022JSON detail
- Účtovná závierka 2021JSON detail
- Účtovná závierka 2020JSON detail
- Účtovná závierka 2019JSON detail
- Účtovná závierka 2018JSON detail
- Účtovná závierka 2017JSON detail
- Účtovná závierka 2016JSON detail
Predmet podnikania
- 1Kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi (maloobchod) alebo iným prevádzkovateľom živnosti (veľkoobchod)od 28. 3. 2014
- 2Sprostredkovateľská činnosť v oblasti obchoduod 28. 3. 2014
- 3Sprostredkovateľská činnosť v oblasti služiebod 28. 3. 2014
- 4Sprostredkovateľská činnosť v oblasti výrobyod 28. 3. 2014
- 5Nákladná cestná doprava vykonávaná vozidlami s celkovou hmotnosťou do 3,5 t vrátane prípojného vozidlaod 28. 3. 2014
- 6Počítačové službyod 28. 3. 2014
- 7Služby súvisiace s počítačovým spracovaním údajovod 28. 3. 2014
- 8Finančný leasingod 28. 3. 2014
- 9Poskytovanie úverov alebo pôžičiek z peňažných zdrojov získaných výlučne bez verejnej výzvy a bez verejnej ponuky majetkových hodnôtod 28. 3. 2014
- 10Faktoring a forfaitingod 28. 3. 2014
- 11Prenájom nehnuteľností spojený s poskytovaním iných než základných služieb spojených s prenájmomod 28. 3. 2014
- 12Prenájom hnuteľných vecíod 28. 3. 2014
- 13Prípravné práce k realizácii stavbyod 28. 3. 2014
- 14Uskutočňovanie stavieb a ich zmienod 28. 3. 2014
- 15Dokončovacie stavebné práce pri realizácii exteriérov a interiérovod 28. 3. 2014
- 16Administratívne službyod 28. 3. 2014
- 17Činnosť podnikateľských, organizačných a ekonomických poradcovod 28. 3. 2014
- 18Reklamné a marketingové službyod 28. 3. 2014
- 19Vedenie účtovníctvaod 28. 3. 2014
- 20Prieskum trhu a verejnej mienkyod 28. 3. 2014
- 21Fotografické službyod 28. 3. 2014
- 22Vykonávanie mimoškolskej vzdelávacej činnostiod 28. 3. 2014
- 23Organizovanie kultúrnych a iných spoločenských podujatíod 28. 3. 2014
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/47687347
- RÚZ ID
- 1534007
- Primárny zdroj
- RÚZ · Obchodný register
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR · FS SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 28. 3. 2014Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2025Zverejnená účtovná závierka za rok 2025Riadna
- 31. 12. 2025Najvyšší zaznamenaný obrat58 613 EUR · rok 2025
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024Riadna
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023Riadna
- 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022Riadna
- 31. 12. 2021Zverejnená účtovná závierka za rok 2021Riadna
- 31. 12. 2020Zverejnená účtovná závierka za rok 2020Riadna
- 31. 12. 2019Zverejnená účtovná závierka za rok 2019Riadna
- 31. 12. 2018Zverejnená účtovná závierka za rok 2018Riadna
- 31. 12. 2017Zverejnená účtovná závierka za rok 2017Riadna
- 31. 12. 2016Zverejnená účtovná závierka za rok 2016Riadna
- 12. 11. 2016Zmena sídlaBartoškova 5, Bratislava - mestská časť Nové Mesto
- 24. 1. 2015Zmena obchodného mena→ Appletown, s.r.o. v likvidácii
- 28. 3. 2014Zmena obchodného mena→ Appletown, s.r.o.
- 28. 3. 2014Zmena sídlaMajoránová 71, Bratislava