CORPTRADE s. r. o.
aktívnaRast tržieb
Tržby medziročne narástli o 1919 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 32/100
Skóre je nízke najmä v dôsledku slabej ziskovosti a nedostatočnej kapitálovej primeranosti.
Firma dosahuje tržby (533 tis. €), vlastné imanie tvorí len malú časť majetku.
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 12. 3. 2014
- Sídlo
- Kožušnícka 391/3, 85110, Bratislava - mestská časť Jarovce
- EBITDA marža2,7 %
- ROA (návratnosť aktív)0,6 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)17,4 %
- Zadlženosť97 %
- Kapitálová primeranosť3,4 %
Finančné zdravie
Ziskovosť6 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: 0.585netIncome: 3 121revenue: 533 193prevNetIncome: 7 931
Kapitál3 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 3.38equity: 17 907assets: 529 787
Zadlženosť1 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 96.62equity: 17 907assets: 529 787
Rast20 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: 228.48revenueYoY: 1 918,524validHistoryYears: 3.00
Efektivita7 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: 2.68netMargin: 0.585ebitda: 14 263revenue: 533 193
Altman Z''-Score0.34Distress zóna
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 0.07 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | 0.08 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | 0.15 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 0.04 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score1 / 6slabá
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = 0.59 %splnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 0.59 % vs. predchádzajúce 35.97 %.nesplnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 96.62 % vs. predchádzajúce 32.94 %.nesplnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 1.01× vs. predchádzajúce 1.20×.nesplnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 0.59 % vs. predchádzajúca 30.02 %.nesplnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 3.38 % vs. predchádzajúca 67.06 %.nesplnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- Tržby +1919 % — pravdepodobne low-base alebo jednorazová udalosť, nie trvalý trend.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 3 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Pozitívne
Tržby medziročne vzrástli o 1919 % na 533 tis. €. Silný rast naznačuje expandujúci trh alebo úspešnú akvizíciu zákazníkov.
- Info
Čistá marža len 0.6 % — firma je zisková, ale s nízkou rezervou. Každý pokles tržieb môže viesť k strate.
- Upozornenie
Kapitálová primeranosť len 3 % — firma je výrazne financovaná z cudzích zdrojov. Vysoká finančná páka zvyšuje riziko.
- Upozornenie
Extrémne výkyvy v medziročnom vývoji (max 2303 %). Pravdepodobne ide o jednorazovú udalosť alebo nízku bázu — nie je to trend.
| Položka | 2016 | 2015 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 533 tis. € | 26 tis. € | +19× |
| EBITDA | 14 tis. € | 10 tis. € | +39,0 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | 13 tis. € | 9 tis. € | +39,0 % |
| Čistý zisk | 3 tis. € | 8 tis. € | −60,6 % |
| Aktíva | 530 tis. € | 22 tis. € | +23× |
| Vlastné imanie | 18 tis. € | 15 tis. € | +21,1 % |
- 12. 3. 2014Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2016Zverejnená účtovná závierka za rok 2016
- 31. 12. 2016Najvyšší zaznamenaný obrat
Finančné ukazovatele
2016Štruktúra financovania
- Vlastné imanie3.4%
- Cudzie zdroje96.6%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2016aktuálny | Riadna | 533 tis. € | 530 tis. € | 18 tis. € | 14 tis. € | 3 tis. € | EUR |
| 2015 | Riadna | 26 tis. € | 22 tis. € | 15 tis. € | 10 tis. € | 8 tis. € | EUR |
| 2014 | Riadna | 49 tis. € | 2 tis. € | 2 tis. € | 2 tis. € | 2 tis. € | EUR |
História a zmeny
- Zmena sídla1. 4. 2016 → 20. 7. 2017
Orenburská 23/A, Bratislava - mestská časť Podunajské Biskupice
- Zmena sídla6. 10. 2015 → 31. 3. 2016
Kopčianska 10, Bratislava - mestská časť Petržalka
- Založenie spoločnosti12. 3. 2014
spoločnosť s ručením obmedzeným
- Zmena obchodného mena12. 3. 2014 → 31. 3. 2016
TREBICORP, s. r. o.
- Zmena sídla12. 3. 2014 → 5. 10. 2015
Solivarská 125/13, Bratislava
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2016aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2015JSON detail
- Účtovná závierka 2014JSON detail
Predmet podnikania
- 1Organizovanie športových, kultúrnych a iných spoločenských podujatíod 1. 4. 2016
- 2Skladovanie a uskladňovanieod 1. 4. 2016
- 3Ubytovacie služby bez poskytovania pohostinských činnostíod 1. 4. 2016
- 4Prenájom nehnuteľností spojený s poskytovaním iných než základných služieb spojených s prenájmomod 1. 4. 2016
- 5Vedenie účtovníctvaod 1. 4. 2016
- 6Činnosť podnikateľských, organizačných a ekonomických poradcovod 1. 4. 2016
- 7Inžinierska činnosť, stavebné cenárstvo, projektovanie a konštruovanie elektrických zariadeníod 1. 4. 2016
- 8Reklamné a marketingové službyod 1. 4. 2016
- 9Dizajnérske činnostiod 1. 4. 2016
- 10Prenájom hnuteľných vecíod 1. 4. 2016
- 11Administratívne službyod 1. 4. 2016
- 12Kamenárstvood 1. 4. 2016
- 13Poskytovanie služieb v poľnohospodárstve a záhradníctveod 1. 4. 2016
- 14Poskytovanie služieb v lesníctve a poľovníctveod 1. 4. 2016
- 15Úprava nerastov, dobývanie rašeliny a bahna a ich úpravaod 1. 4. 2016
- 16Opracovanie drevnej hmoty a výroba komponentov z drevaod 1. 4. 2016
- 17Výroba jednouchých drevárskych výrobkov, zostavovanie stolárskych dielcov alebo súčastí z dreva do finálnych produktov, oprava, údržba, renovácia nábytku vrátane čalúnnictvaod 1. 4. 2016
- 18Výroba jednoduchých úžitkových výrobkov z dreva, slamy, šúpolia, prútia, korkuod 1. 4. 2016
- 19Výroba výrobkov z gumy a plastuod 1. 4. 2016
- 20Opracovanie kovu jednoduchým spôsobomod 1. 4. 2016
- 21Výroba jednouchých výrobkov z kovuod 1. 4. 2016
- 22Čistenie kanalizačných systémovod 1. 4. 2016
- 23Uskutočňovanie stavieb a ich zmienod 1. 4. 2016
- 24Osadzovanie a údržba dopravného značenia a inštalovanie dopravných značiekod 1. 4. 2016
- 25Vŕtanie studní s dĺžkou do 30 mod 1. 4. 2016
- 26Prípravné práce k realizácii stavbyod 1. 4. 2016
- 27Montáž bezpečnostných dverí s menej ako 3-bodovým uzamykacím mechanizmomod 1. 4. 2016
- 28Sprostredkovateľská činnosť v oblasti výrobyod 1. 4. 2016
- 29Poskytovanie prepravných služieb nemotorovými vozidlamiod 1. 4. 2016
- 30Nákladná cestná doprava vykonávaná vozidlami s celkovou hmotnosťou do 3,5 t vrátane prípojného vozidlaod 1. 4. 2016
- 31Sťahovacie službyod 1. 4. 2016
- 32Sprostredkovateľská činnosť v oblasti služiebod 12. 3. 2014
- 33Sprostredkovateľská činnosť v oblasti obchoduod 12. 3. 2014
- 34Prekladateľské a tlmočnícke služby - ruský, taliansky jazykod 12. 3. 2014
- 35Masérske službyod 12. 3. 2014
- 36Poskytovanie služieb súvisiacich so starostlivosťou o zvieratáod 12. 3. 2014
- 37Dokončovacie stavebné práce pri realizácii exteriérov a interiérovod 12. 3. 2014
- 38Správa a údržba bytového a nebytového fondu v rozsahu voľnej živnostiod 12. 3. 2014
- 39Čistiace a upratovacie službyod 12. 3. 2014
- 40Poskytovanie služieb pre rodinu a domácnosťod 12. 3. 2014
- 41Kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi (maloobchod) alebo iným prevádzkovateľom živnosti (veľkoobchod)od 12. 3. 2014
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/47687398
- RÚZ ID
- 1537303
- Primárny zdroj
- RÚZ · Obchodný register
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 12. 3. 2014Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2016Zverejnená účtovná závierka za rok 2016Riadna
- 31. 12. 2016Najvyšší zaznamenaný obrat533 193 EUR · rok 2016
- 1. 4. 2016Zmena sídlaOrenburská 23/A, Bratislava - mestská časť Podunajské Biskupice
- 31. 12. 2015Zverejnená účtovná závierka za rok 2015Riadna
- 6. 10. 2015Zmena sídlaKopčianska 10, Bratislava - mestská časť Petržalka
- 31. 12. 2014Zverejnená účtovná závierka za rok 2014Riadna
- 12. 3. 2014Zmena obchodného mena→ TREBICORP, s. r. o.
- 12. 3. 2014Zmena sídlaSolivarská 125/13, Bratislava