CHRISTABEL s. r. o.
aktívnaKľúčové insighty
Rast tržieb
Tržby medziročne narástli o 74 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 90/100
Firma vykazuje zdravé finančné ukazovatele naprieč ziskovosťou, kapitálom aj rastom.
Firma dosahuje významné tržby (35,4 mil. €), je zisková.
Firma vykazuje zdravé finančné ukazovatele naprieč ziskovosťou, kapitálom aj rastom.
- EBITDA marža15,2 %
- ROA (návratnosť aktív)35,5 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)60,6 %
- Zadlženosť41 %
- Kapitálová primeranosť58,6 %
Finančné zdravie
Ziskovosť17 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: 11.69netIncome: 4 133 992revenue: 35 361 050prevNetIncome: 828 665
Kapitál20 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 58.62equity: 6 826 231assets: 11 645 739
Zadlženosť16 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 41.38equity: 6 826 231assets: 11 645 739
Rast20 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: 24.95revenueYoY: 74.24validHistoryYears: 10.00
Efektivita17 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: 15.19netMargin: 11.69ebitda: 5 370 717revenue: 35 361 050
Altman Z''-Score8.45Bezpečné pásmo
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 1.15 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | 3.17 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | 2.63 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 1.49 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score4 / 6stabilná
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = 35.50 %splnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 35.50 % vs. predchádzajúce 10.91 %.splnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 41.38 % vs. predchádzajúce 16.27 %.nesplnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 3.04× vs. predchádzajúce 2.67×.splnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 11.69 % vs. predchádzajúca 4.08 %.splnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 58.62 % vs. predchádzajúca 83.73 %.nesplnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 10 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Pozitívne
Tržby medziročne vzrástli o 74 % na 35.4 mil. €. Silný rast naznačuje expandujúci trh alebo úspešnú akvizíciu zákazníkov.
- Pozitívne
Čistá marža 11.7 % — zdravá ziskovosť typická pre stabilné odvetvia.
- Pozitívne
Kapitálová primeranosť 59 % — firma je financovaná prevažne z vlastných zdrojov, nízke riziko predlženia.
- Pozitívne
ROA 35.5 % — firma efektívne využíva svoj majetok na generovanie zisku.
| Položka | 2024 | 2023 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 35,4 mil. € | 20,3 mil. € | +74,2 % |
| EBITDA | 5,4 mil. € | 1,8 mil. € | +197,1 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | 4,8 mil. € | 1,6 mil. € | +197,1 % |
| Čistý zisk | 4,1 mil. € | 829 tis. € | +398,9 % |
| Aktíva | 11,6 mil. € | 7,6 mil. € | +53,3 % |
| Vlastné imanie | 6,8 mil. € | 6,4 mil. € | +7,3 % |
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 28. 2. 2014
- Sídlo
- Liptovská 1216/2, 82109, Bratislava - mestská časť Ružinov
- Štatutárny orgán
- 1 1 osoba (po prihlásení)
- 28. 2. 2014Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024
- 31. 12. 2024Najvyšší zaznamenaný obrat
Finančné ukazovatele
2024Štruktúra financovania
- Vlastné imanie58.6%
- Cudzie zdroje41.4%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024aktuálny | Riadna | 35,4 mil. € | 11,6 mil. € | 6,8 mil. € | 5,4 mil. € | 4,1 mil. € | EUR |
| 2023 | Riadna | 20,3 mil. € | 7,6 mil. € | 6,4 mil. € | 1,8 mil. € | 829 tis. € | EUR |
| 2022 | Riadna | 15,3 mil. € | 6,6 mil. € | 5,6 mil. € | 1,4 mil. € | 1,1 mil. € | EUR |
| 2021 | Riadna | 15,2 mil. € | 6,1 mil. € | 4,5 mil. € | 2,6 mil. € | 2,0 mil. € | EUR |
| 2020 | Riadna | 9,2 mil. € | 3,9 mil. € | 2,4 mil. € | 234 tis. € | 125 tis. € | EUR |
| 2019 | Riadna | 12,9 mil. € | 3,6 mil. € | 2,3 mil. € | 1,7 mil. € | 1,3 mil. € | EUR |
| 2018 | Riadna | 13,0 mil. € | 3,6 mil. € | 1,2 mil. € | 1,6 mil. € | 1,2 mil. € | EUR |
| 2017 | Riadna | 8,7 mil. € | 2,3 mil. € | 84 tis. € | 873 tis. € | 673 tis. € | EUR |
| 2016 | Riadna | 7,4 mil. € | 1,4 mil. € | 75 tis. € | 246 tis. € | 167 tis. € | EUR |
| 2015 | Riadna | 4,8 mil. € | 940 tis. € | -91 tis. € | -121 tis. € | -110 tis. € | EUR |
Obsah len pre prihlásených
Mind-map s 1 osobou a 2°/3° prepojeniami sa zobrazí po prihlásení.
História a zmeny
- Zmena sídla6. 3. 2018 → 27. 7. 2018
Majerníkova 3479/3A, Bratislava - mestská časť Karlova Ves
- Založenie spoločnosti28. 2. 2014
spoločnosť s ručením obmedzeným
- Zmena sídla28. 2. 2014 → 5. 3. 2018
Bancíkovej 1/A, Bratislava
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2024aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2023JSON detail
- Účtovná závierka 2022JSON detail
- Účtovná závierka 2021JSON detail
- Účtovná závierka 2020JSON detail
- Účtovná závierka 2019JSON detail
- Účtovná závierka 2018JSON detail
- Účtovná závierka 2017JSON detail
- Účtovná závierka 2016JSON detail
- Účtovná závierka 2015JSON detail
Predmet podnikania
- 1Montáž, rekonštrukcia a údržba vyhradených technických zariadení - elektrickýchod 7. 9. 2016
- 2Výroba komunikačných zariadení, spotrebnej elektroniky, počítačov a kancelárskych strojovod 7. 9. 2016
- 3Výroba meracích, kontrolných, testovacích, navigačných, optických a fotografických prístrojov a zariadeníod 7. 9. 2016
- 4Vývoj, výroba zabezpečovacích systémov alebo poplachových systémov a zariadení umožňujúcich sledovanie pohybu a konania osoby v chránenom objekte, na chránenom mieste alebo v ich okolíod 7. 9. 2016
- 5Prípravné práce k realizácii stavbyod 7. 9. 2016
- 6Dokončovacie stavebné práce pri realizácii exteriérov a interiérovod 7. 9. 2016
- 7Sprostredkovateľská činnosť v oblasti výrobyod 7. 9. 2016
- 8Oprava a údržba potrieb pre domácnosť, športových potrieb a výrobkov jemnej mechanikyod 7. 9. 2016
- 9Služby súvisiace s počítačovým spracovaním údajovod 7. 9. 2016
- 10Prenájom hnuteľných vecíod 7. 9. 2016
- 11Informatívne testovanie, meranie, analýzy a kontrolyod 7. 9. 2016
- 12Projektovanie a konštruovanie elektrických zariadeníod 7. 9. 2016
- 13Projektovanie, inštalovanie, oprava a revízie elektrickej požiarnej signalizácieod 7. 9. 2016
- 14Montáž, oprava, servis a kontrola protipožiarnych výplní a uzáverov stavebných otvorovod 7. 9. 2016
- 15Výroba elektromotorov, rozvádzačov, káblov a batériíod 7. 9. 2016
- 16Výroba elektrických svietidiel, zariadení pre motory a vozidlá a signalizácieod 7. 9. 2016
- 17Sprostredkovateľská činnosť v oblasti služiebod 28. 2. 2014
- 18Vykonávanie mimoškolskej vzdelávacej činnostiod 28. 2. 2014
- 19Administratívne službyod 28. 2. 2014
- 20Činnosť podnikateľských, organizačných a ekonomických poradcovod 28. 2. 2014
- 21Organizovanie kultúrnych a iných spoločenských podujatíod 28. 2. 2014
- 22Reklamné a marketingové službyod 28. 2. 2014
- 23Uskutočňovanie stavieb a ich zmienod 28. 2. 2014
- 24Počítačové službyod 28. 2. 2014
- 25Nákladná cestná doprava vykonávaná vozidlami s celkovou hmotnosťou do 3,5 t vrátane prípojného vozidlaod 28. 2. 2014
- 26Poskytovanie služby vedenia cudzieho motorového vozidlaod 28. 2. 2014
- 27Vedenie účtovníctvaod 28. 2. 2014
- 28Prenájom nehnuteľností spojený s poskytovaním iných než základných služieb spojených s prenájmomod 28. 2. 2014
- 29Kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi ( maloobchod ) alebo iným prevádzkovateľom živnosti ( veľkoobchod )od 28. 2. 2014
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/47691107
- RÚZ ID
- 1537541
- Primárny zdroj
- RÚZ · Obchodný register
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR · FS SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 28. 2. 2014Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024Riadna
- 31. 12. 2024Najvyšší zaznamenaný obrat35 361 050 EUR · rok 2024
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023Riadna
- 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022Riadna
- 31. 12. 2021Zverejnená účtovná závierka za rok 2021Riadna
- 31. 12. 2020Zverejnená účtovná závierka za rok 2020Riadna
- 31. 12. 2019Zverejnená účtovná závierka za rok 2019Riadna
- 31. 12. 2018Zverejnená účtovná závierka za rok 2018Riadna
- 6. 3. 2018Zmena sídlaMajerníkova 3479/3A, Bratislava - mestská časť Karlova Ves
- 31. 12. 2017Zverejnená účtovná závierka za rok 2017Riadna
- 31. 12. 2016Zverejnená účtovná závierka za rok 2016Riadna
- 31. 12. 2015Zverejnená účtovná závierka za rok 2015Riadna
- 12. 8. 2015Registrácia platcu DPHSK2024050325
- 28. 2. 2014Zmena sídlaBancíkovej 1/A, Bratislava