Beta v0.2. Spracúvame výlučne verejné údaje zo štátnych otvorených registrov. Ochrana údajovNámietka / výmazKontakt

MJM Consulting, s.r.o.

aktívna
Benkova 698/15, 02404, Kysucké Nové Mesto
podľa §4, registrácia od 4. 3. 2016
spoločnosť s ručením obmedzenýmPlatca DPH
Tržby (2025)103 tis. €
13,2 %vs 2024
Zisk (2025)4 tis. €
72,2 %vs 2024
Vlastné imanie (2025)95 tis. €
4,9 %vs 2024
Zadlženosť (2025)78 %
45,3 %Vysokávs 2024
ROE (2025)4.7 %
73,5 %Slabévs 2024

Pokles tržieb

Tržby medziročne klesli o 13 %.

Stabilná finančná pozícia

Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.

Skóre 57/100

Vyvážený, ale priemerný profil bez výraznejších problémov.

Súhrn

Firma dosahuje tržby (103 tis. €), je zisková a zadlženosť je vysoká.

Zvýšená zadlženosťcudzie zdroje tvoria 78 % aktív
Klesajúce tržbytržby -13 % medziročne
Ziskováčistá marža 4 %
Základné informácie
Právna forma
spoločnosť s ručením obmedzeným
Dátum vzniku
4. 3. 2014
Sídlo
Benkova 698/15, 02404, Kysucké Nové Mesto
Vývoj tržieb a zisku (5 rokov)
Tržby Čistý zisk
Kľúčové ukazovatele (2025)Zobraziť všetky ukazovatele →
  • EBITDA marža9,2 %
  • ROA (návratnosť aktív)1,1 %
  • ROE (návratnosť vlastného imania)4,7 %
  • Zadlženosť78 %
  • Kapitálová primeranosť22,4 %

Finančné zdravie

Firma dosahuje tržby (103 tis. €), je zisková a zadlženosť je vysoká.
57/ 100Stabilná
Ziskovosť9 / 20
Akademická bázaDuPont identity (Brown 1914) + Altman X3 inspiration (Altman 1968).
FormulaBody z Net Margin = NI / Revenue × 100; bonus za zlepšenie YoY.
Prahy
  • > 15 % marža → 20 b.
  • 10–15 % → 17 b.
  • 5–10 % → 13 b.
  • 2–5 % → 9 b.
  • 0–2 % → 6 b.
  • < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
Vstupné hodnoty
  • netMargin: 4.35
  • netIncome: 4 468
  • revenue: 102 658
  • prevNetIncome: 16 089
Kapitál12 / 20
Akademická bázaAltman X4-inspired (Book Equity / Total Liabilities), Altman 1968.
FormulaBody z Equity Ratio = Equity / TA × 100.
Prahy
  • > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
  • 35–50 % → 16 b.
  • 20–35 % → 12 b.
  • 10–20 % → 7 b.
  • 3–10 % → 3 b.
  • < 3 % → 1 b.
  • < 0 → 0 b. (záporné imanie)
Vstupné hodnoty
  • equityRatio: 22.37
  • equity: 94 937
  • assets: 424 315
Zadlženosť7 / 20
Akademická bázaStandard banking debt ratio, Basel III intuícia.
FormulaBody z Debt Ratio = (TA − Equity) / TA × 100.
Prahy
  • < 30 % → 20 b. (nízka páka)
  • 30–50 % → 16 b.
  • 50–65 % → 12 b.
  • 65–80 % → 7 b.
  • 80–92 % → 3 b.
  • > 92 % → 1 b.
Vstupné hodnoty
  • debtRatio: 77.63
  • equity: 94 937
  • assets: 424 315
Rast17 / 20
Akademická bázaPiotroski F-Score directional momentum (Piotroski 2000), criteria 1, 3.
FormulaBody z Revenue CAGR (3+ rokov) alebo YoY fallback.
Prahy
  • CAGR > 15 % → 20 b.
  • 7–15 % → 17 b.
  • 2–7 % → 13 b.
  • −3 až 2 % → 10 b.
  • −10 až −3 % → 6 b.
  • < −10 % → 2 b.
Vstupné hodnoty
  • revenueCAGR: 8.31
  • revenueYoY: -13.17
  • validHistoryYears: 10.00
Efektivita12 / 20
Akademická bázaDuPont Asset Turnover (Brown 1914) + Altman X5 (EBITDA/Revenue proxy).
FormulaBody z EBITDA Margin = EBITDA / Revenue × 100; fallback z Net Margin × 1.3.
Prahy
  • EBITDA marža > 20 % → 20 b.
  • 12–20 % → 17 b.
  • 6–12 % → 12 b.
  • 2–6 % → 7 b.
  • 0–2 % → 4 b.
  • < 0 % → 1 b.
Vstupné hodnoty
  • ebitdaMargin: 9.16
  • netMargin: 4.35
  • ebitda: 9 406
  • revenue: 102 658
Altman Z''-Score1.51Šedá zóna

Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)

X1 — Pracovný kapitál / Aktívaváhapríspevok
X1 — Pracovný kapitál / Aktíva6.560.44aproximované
X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva3.260.64aproximované
X3 — EBIT / Aktíva6.720.13aproximované
X4 — Vlastné imanie / Záväzky1.050.30presné

Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.

Piotroski F-Score1 / 6slabá

Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)

  • ROA pozitívnaROA = 1.05 %
    splnené
  • ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 1.05 % vs. predchádzajúce 8.29 %.
    nesplnené
  • Zadlženosť klesáZadlženosť 77.63 % vs. predchádzajúce 53.41 %.
    nesplnené
  • Obrat aktív rastieObrat aktív 0.24× vs. predchádzajúce 0.61×.
    nesplnené
  • Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 4.35 % vs. predchádzajúca 13.61 %.
    nesplnené
  • Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 22.37 % vs. predchádzajúca 46.59 %.
    nesplnené
Nezahrnuté pôvodné kritériá:
  • #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
  • #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
  • #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé

Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.

Upozornenia k dátam
  • X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
  • X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 10 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
  • X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
Metodologická báza: Health Score je vážený kompozit komponentov založených na DuPont identity (Brown, 1914), Altman Z-Score (Altman, 1968) a Piotroski F-Score (Piotroski, 2000). Plná metodika dostupná v popise zdrojov →
Čo hovoria dáta
  • Upozornenie

    Tržby medziročne klesli o 13 % na 103 tis. €. Môže ísť o sezónny výkyv alebo stratu zákazníkov.

  • Info

    Čistá marža len 4.4 % — firma je zisková, ale s nízkou rezervou. Každý pokles tržieb môže viesť k strate.

  • Upozornenie

    Kapitálová primeranosť len 22 % — firma je výrazne financovaná z cudzích zdrojov. Vysoká finančná páka zvyšuje riziko.

Finančný prehľad (2025)
Položka20252024Zmena
Tržby103 tis. €118 tis. €−13,2 %
EBITDA9 tis. €24 tis. €−61,4 %
Prevádzkový výsledok (EBIT)8 tis. €22 tis. €−61,4 %
Čistý zisk4 tis. €16 tis. €−72,2 %
Aktíva424 tis. €194 tis. €+118,5 %
Vlastné imanie95 tis. €90 tis. €+4,9 %
Zobraziť výkaz ziskov a strát a súvahu →
Vzťahy a prepojenia
6 osôbv štatutárnych orgánoch
graf prepojenícez ľudí 2°/3°
Zobraziť všetky vzťahy →
Najnovšie udalosti
  • 4. 3. 2014Založenie spoločnosti
  • 31. 12. 2025Zverejnená účtovná závierka za rok 2025
  • 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024
Zobraziť všetky udalosti →
Užitočné služby