Karcol Dairy Consulting s.r.o.
aktívnaRast tržieb
Tržby medziročne narástli o 40 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 51/100
Vyvážený, ale priemerný profil bez výraznejších problémov.
Firma dosahuje tržby (835 tis. €), zadlženosť je vysoká.
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 12. 3. 2014
- Sídlo
- Parkové nábrežie 5, 94901, Nitra
- EBITDA marža8,5 %
- ROA (návratnosť aktív)3,1 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)22,3 %
- Zadlženosť86 %
- Kapitálová primeranosť14,0 %
Finančné zdravie
Ziskovosť9 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: 3.73netIncome: 31 115revenue: 834 684prevNetIncome: -11 266
Kapitál7 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 13.95equity: 139 320assets: 998 646
Zadlženosť3 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 86.05equity: 139 320assets: 998 646
Rast20 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: 16.76revenueYoY: 40.12validHistoryYears: 9.00
Efektivita12 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: 8.54netMargin: 3.73ebitda: 71 245revenue: 834 684
Altman Z''-Score1.81Šedá zóna
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 0.27 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | 0.96 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | 0.41 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 0.17 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score3 / 6stabilná
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = 3.12 %splnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 3.12 % vs. predchádzajúce -2.23 %.splnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 86.05 % vs. predchádzajúce 70.08 %.nesplnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 0.84× vs. predchádzajúce 1.18×.nesplnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 3.73 % vs. predchádzajúca -1.89 %.splnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 13.95 % vs. predchádzajúca 29.92 %.nesplnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 9 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Pozitívne
Tržby medziročne vzrástli o 40 % na 835 tis. €. Silný rast naznačuje expandujúci trh alebo úspešnú akvizíciu zákazníkov.
- Info
Čistá marža len 3.7 % — firma je zisková, ale s nízkou rezervou. Každý pokles tržieb môže viesť k strate.
- Upozornenie
Kapitálová primeranosť len 14 % — firma je výrazne financovaná z cudzích zdrojov. Vysoká finančná páka zvyšuje riziko.
| Položka | 2022 | 2021 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 835 tis. € | 596 tis. € | +40,1 % |
| EBITDA | 71 tis. € | -3 tis. € | +28× |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | 64 tis. € | -2 tis. € | +28× |
| Čistý zisk | 31 tis. € | -11 tis. € | +376,2 % |
| Aktíva | 999 tis. € | 506 tis. € | +97,3 % |
| Vlastné imanie | 139 tis. € | 151 tis. € | −8,0 % |
- 12. 3. 2014Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022
- 31. 12. 2021Zverejnená účtovná závierka za rok 2021
Finančné ukazovatele
2022Štruktúra financovania
- Vlastné imanie14.0%
- Cudzie zdroje86.0%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2022aktuálny | Riadna | 835 tis. € | 999 tis. € | 139 tis. € | 71 tis. € | 31 tis. € | EUR |
| 2021 | Riadna | 596 tis. € | 506 tis. € | 151 tis. € | -3 tis. € | -11 tis. € | EUR |
| 2020 | Riadna | 890 tis. € | 636 tis. € | 163 tis. € | 57 tis. € | 32 tis. € | EUR |
| 2019 | Riadna | 1,1 mil. € | 645 tis. € | 130 tis. € | 61 tis. € | 37 tis. € | EUR |
| 2018 | Riadna | 948 tis. € | 734 tis. € | 93 tis. € | 57 tis. € | 34 tis. € | EUR |
| 2017 | Riadna | 771 tis. € | 514 tis. € | 165 tis. € | 61 tis. € | 45 tis. € | EUR |
| 2016 | Riadna | 401 tis. € | 397 tis. € | 132 tis. € | 43 tis. € | 31 tis. € | EUR |
| 2015 | Riadna | 568 tis. € | 165 tis. € | 101 tis. € | 85 tis. € | 66 tis. € | EUR |
| 2014 | Riadna | 242 tis. € | 93 tis. € | 35 tis. € | 40 tis. € | 30 tis. € | EUR |
História a zmeny
- Založenie spoločnosti12. 3. 2014
spoločnosť s ručením obmedzeným
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2022aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2021JSON detail
- Účtovná závierka 2020JSON detail
- Účtovná závierka 2019JSON detail
- Účtovná závierka 2018JSON detail
- Účtovná závierka 2017JSON detail
- Účtovná závierka 2016JSON detail
- Účtovná závierka 2015JSON detail
- Účtovná závierka 2014JSON detail
Predmet podnikania
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/47707054
- RÚZ ID
- 1534323
- Primárny zdroj
- RÚZ
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 12. 3. 2014Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022Riadna
- 31. 12. 2021Zverejnená účtovná závierka za rok 2021Riadna
- 31. 12. 2020Zverejnená účtovná závierka za rok 2020Riadna
- 31. 12. 2019Zverejnená účtovná závierka za rok 2019Riadna
- 31. 12. 2019Najvyšší zaznamenaný obrat1 071 846 EUR · rok 2019
- 31. 12. 2018Zverejnená účtovná závierka za rok 2018Riadna
- 31. 12. 2017Zverejnená účtovná závierka za rok 2017Riadna
- 31. 12. 2016Zverejnená účtovná závierka za rok 2016Riadna
- 31. 12. 2015Zverejnená účtovná závierka za rok 2015Riadna
- 31. 12. 2014Zverejnená účtovná závierka za rok 2014Riadna