LED House s.r.o.
aktívnaKľúčové insighty
Stabilné tržby
Medziročná zmena tržieb o +1.0 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 96/100
Firma vykazuje zdravé finančné ukazovatele naprieč ziskovosťou, kapitálom aj rastom.
Firma dosahuje tržby (391 tis. €), je zisková.
Firma vykazuje zdravé finančné ukazovatele naprieč ziskovosťou, kapitálom aj rastom.
- EBITDA marža30,1 %
- ROA (návratnosť aktív)40,6 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)66,6 %
- Zadlženosť39 %
- Kapitálová primeranosť60,9 %
Finančné zdravie
Ziskovosť20 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: 22.58netIncome: 88 251revenue: 390 800prevNetIncome: 59 284
Kapitál20 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 60.86equity: 132 441assets: 217 617
Zadlženosť16 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 39.14equity: 132 441assets: 217 617
Rast20 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: 31.04revenueYoY: 1.03validHistoryYears: 10.00
Efektivita20 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: 30.11netMargin: 22.58ebitda: 117 680revenue: 390 800
Altman Z''-Score9.08Bezpečné pásmo
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 1.20 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | 3.16 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | 3.09 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 1.63 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score6 / 6silná
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = 40.55 %splnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 40.55 % vs. predchádzajúce 26.40 %.splnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 39.14 % vs. predchádzajúce 61.63 %.splnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 1.80× vs. predchádzajúce 1.72×.splnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 22.58 % vs. predchádzajúca 15.33 %.splnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 60.86 % vs. predchádzajúca 38.37 %.splnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 10 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Info
Tržby zostali medziročne takmer nezmenené (1 %). Firma si udržiava stabilnú pozíciu na trhu.
- Pozitívne
Čistá marža 22.6 % — vysoko nadpriemerná ziskovosť. Každé euro tržieb prináša 0.23 € čistého zisku.
- Pozitívne
EBITDA marža 30.1 % — silná prevádzková efektivita. Firma generuje dostatok hotovosti na pokrytie prevádzky aj investícií.
- Pozitívne
Kapitálová primeranosť 61 % — firma je financovaná prevažne z vlastných zdrojov, nízke riziko predlženia.
| Položka | 2024 | 2023 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 391 tis. € | 387 tis. € | +1,0 % |
| EBITDA | 118 tis. € | 76 tis. € | +54,9 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | 106 tis. € | 68 tis. € | +54,9 % |
| Čistý zisk | 88 tis. € | 59 tis. € | +48,9 % |
| Aktíva | 218 tis. € | 225 tis. € | −3,1 % |
| Vlastné imanie | 132 tis. € | 86 tis. € | +53,7 % |
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 26. 3. 2014
- Sídlo
- Šuhajova 1207/40, 04018, Košice - mestská časť Krásna
- Štatutárny orgán
- 2 2 osoby (po prihlásení)
- 26. 3. 2014Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024
- 31. 12. 2024Najvyšší zaznamenaný obrat
Finančné ukazovatele
2024Štruktúra financovania
- Vlastné imanie60.9%
- Cudzie zdroje39.1%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024aktuálny | Riadna | 391 tis. € | 218 tis. € | 132 tis. € | 118 tis. € | 88 tis. € | EUR |
| 2023 | Riadna | 387 tis. € | 225 tis. € | 86 tis. € | 76 tis. € | 59 tis. € | EUR |
| 2022 | Riadna | 366 tis. € | 301 tis. € | 42 tis. € | 34 tis. € | 15 tis. € | EUR |
| 2021 | Riadna | 231 tis. € | 199 tis. € | -5 tis. € | -28 tis. € | -31 tis. € | EUR |
| 2020 | Riadna | 324 tis. € | 129 tis. € | 81 tis. € | 15 tis. € | 7 tis. € | EUR |
| 2019 | Riadna | 285 tis. € | 153 tis. € | 74 tis. € | 65 tis. € | 48 tis. € | EUR |
| 2018 | Riadna | 170 tis. € | 78 tis. € | 51 tis. € | 39 tis. € | 31 tis. € | EUR |
| 2017 | Riadna | 94 tis. € | 36 tis. € | -1 tis. € | 4 tis. € | 1 tis. € | EUR |
| 2016 | Riadna | 54 tis. € | 27 tis. € | -2 tis. € | 2 tis. € | 26 € | EUR |
| 2015 | Riadna | 34 tis. € | 25 tis. € | -3 tis. € | -6 tis. € | -7 tis. € | EUR |
Obsah len pre prihlásených
Mind-map s 2 osobami a 2°/3° prepojeniami sa zobrazí po prihlásení.
História a zmeny
- Založenie spoločnosti26. 3. 2014
spoločnosť s ručením obmedzeným
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2024aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2023JSON detail
- Účtovná závierka 2022JSON detail
- Účtovná závierka 2021JSON detail
- Účtovná závierka 2020JSON detail
- Účtovná závierka 2019JSON detail
- Účtovná závierka 2018JSON detail
- Účtovná závierka 2017JSON detail
- Účtovná závierka 2016JSON detail
- Účtovná závierka 2015JSON detail
Predmet podnikania
- 1Služby súvisiace so skrášľovaním telaod 15. 9. 2016
- 2Prevádzkovanie výdajne stravyod 15. 9. 2016
- 3Vydavateľská činnosťod 15. 9. 2016
- 4Vedenie účtovníctvaod 15. 9. 2016
- 5Inžinierska činnosť, stavebné cenárstvo, projektovanie a konštruovanie elektrických zariadeníod 15. 9. 2016
- 6Informatívne testovanie, meranie, analýzy a kontrolyod 15. 9. 2016
- 7Oprávnené overovanie správ o emisiách skleníkových plynov z prevádzkyod 15. 9. 2016
- 8Výskum a vývoj v oblasti prírodných a technických viedod 15. 9. 2016
- 9Výskum a vývoj v oblasti spoločenských a humanitných viedod 15. 9. 2016
- 10Prieskum trhu a verejnej mienkyod 15. 9. 2016
- 11Dizajnérske činnostiod 15. 9. 2016
- 12Projektovanie, inštalovanie, oprava a revízie elektrickej požiarnej signalizácieod 15. 9. 2016
- 13Kontrola, opravy a montáž systémov automatického haseniaod 15. 9. 2016
- 14Montáž, oprava, servis a kontrola protipožiarnych výplní a uzáverov stavebných otvorovod 15. 9. 2016
- 15Oprava a kontrola požiarnych vodovodov a hydrantovod 15. 9. 2016
- 16Uvádzanie do prevádzky, revízie a opravy požiarnych klapiekod 15. 9. 2016
- 17Ozvučovanie a osvetľovanie kultúrno-spoločenských a športových podujatíod 15. 9. 2016
- 18Prevádzkovanie kultúrnych, spoločenských a zábavných zariadeníod 15. 9. 2016
- 19Organizovanie športových, kultúrnych a iných spoločenských podujatíod 15. 9. 2016
- 20Oprava a údržba potrieb pre domácnosť, športových potrieb a výrobkov jemnej mechanikyod 15. 9. 2016
- 21Poskytovanie služieb osobného charakteru a pre osobnú hygienuod 15. 9. 2016
- 22Výroba jednoduchých úžitkových výrobkov z dreva, slamy, šúpolia, prútia, korkuod 15. 9. 2016
- 23Polygrafická výroba, sadzba a konečná úprava tlačovín, písmomaliarstvood 15. 9. 2016
- 24Opracovanie kovu jednoduchým spôsobomod 15. 9. 2016
- 25Rozmnožovanie nahraných nosičov záznamu zvuku a obrazu so súhlasom autoraod 15. 9. 2016
- 26Čistenie kanalizačných systémovod 15. 9. 2016
- 27Prípravné práce k realizácii stavbyod 15. 9. 2016
- 28Sťahovacie službyod 15. 9. 2016
- 29Skladovanie a uskladňovanieod 15. 9. 2016
- 30Prevádzkovanie úschovníod 15. 9. 2016
- 31Vykonávanie odťahovej službyod 15. 9. 2016
- 32Baliace činnosti, manipulácia s tovaromod 15. 9. 2016
- 33Poskytovanie organizačno-technických a informačných služieb v dopraveod 15. 9. 2016
- 34Ubytovacie služby bez poskytovania pohostinských činnostíod 15. 9. 2016
- 35Poskytovanie obslužných služieb pri kultúrnych a iných spoločenských podujatiachod 15. 9. 2016
- 36Sprostredkovateľská činnosť v oblasti obchoduod 26. 3. 2014
- 37Sprostredkovateľská činnosť v oblasti služiebod 26. 3. 2014
- 38Sprostredkovateľská činnosť v oblasti výrobyod 26. 3. 2014
- 39Čistiace a upratovacie službyod 26. 3. 2014
- 40Reklamné a marketingové službyod 26. 3. 2014
- 41Činnosť podnikateľských, organizačných a ekonomických poradcovod 26. 3. 2014
- 42Nákladná cestná doprava vykonávaná vozidlami s celkovou hmotnosťou do 3,5 t vrátane prípojného vozidlaod 26. 3. 2014
- 43Poskytovanie služieb rýchleho občerstvenia v spojení s predajom na priamu konzumáciuod 26. 3. 2014
- 44Prenájom nehnuteľností spojený s poskytovaním iných než základných služieb spojených s prenájmomod 26. 3. 2014
- 45Prenájom hnuteľných vecíod 26. 3. 2014
- 46Administratívne službyod 26. 3. 2014
- 47Počítačové službyod 26. 3. 2014
- 48Služby súvisiace s počítačovým spracovaním údajovod 26. 3. 2014
- 49Uskutočňovanie stavieb a ich zmienod 26. 3. 2014
- 50Údržba motorových vozidiel bez zásahu do motorickej časti vozidlaod 26. 3. 2014
- 51Služby požičovníod 26. 3. 2014
- 52Služby súvisiace s produkciou filmov alebo videozáznamovod 26. 3. 2014
- 53Vykonávanie mimoškolskej vzdelávacej činnostiod 26. 3. 2014
- 54Fotografické službyod 26. 3. 2014
- 55Dokončovacie stavebné práce pri realizácii exteriérov a interiérovod 26. 3. 2014
- 56Kuriérske službyod 26. 3. 2014
- 57Poskytovanie služieb súvisiacich so starostlivosťou o zvieratáod 26. 3. 2014
- 58Verejné obstarávanieod 26. 3. 2014
- 59Kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi (maloobchod) alebo iným prevádzkovateľom živnosti (veľkoobchod)od 26. 3. 2014
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/47724722
- RÚZ ID
- 1537075
- Primárny zdroj
- RÚZ · Obchodný register
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR · FS SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 26. 3. 2014Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024Riadna
- 31. 12. 2024Najvyšší zaznamenaný obrat390 800 EUR · rok 2024
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023Riadna
- 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022Riadna
- 31. 12. 2021Zverejnená účtovná závierka za rok 2021Riadna
- 31. 12. 2020Zverejnená účtovná závierka za rok 2020Riadna
- 31. 12. 2019Zverejnená účtovná závierka za rok 2019Riadna
- 31. 12. 2018Zverejnená účtovná závierka za rok 2018Riadna
- 31. 12. 2017Zverejnená účtovná závierka za rok 2017Riadna
- 31. 12. 2016Zverejnená účtovná závierka za rok 2016Riadna
- 31. 12. 2015Zverejnená účtovná závierka za rok 2015Riadna
- 2. 5. 2014Registrácia platcu DPHSK2024068376