ALNECUM, s. r. o.
aktívnaKľúčové insighty
Stabilné tržby
Medziročná zmena tržieb o +0.0 %.
Záporné vlastné imanie
Firma vykazuje záporné vlastné imanie — môže ísť o nadmernú zadlženosť.
Skóre 21/100
Skóre je nízke najmä v dôsledku vysokej zadlženosti a negatívnej ziskovosti a nadmernej páky.
Firma dosahuje malé tržby (17 tis. €), je dlhodobo stratová a vlastné imanie tvorí len malú časť majetku.
Skóre je nízke najmä v dôsledku vysokej zadlženosti a negatívnej ziskovosti a nadmernej páky.
- EBITDA marža-259,1 %
- ROA (návratnosť aktív)-6,4 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)—
- Zadlženosť146 %
- Kapitálová primeranosť-45,6 %
Finančné zdravie
Ziskovosť0 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: -847.02netIncome: -144 332revenue: 17 040prevNetIncome: -120 819
Kapitál0 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: -45.57equity: -1 033 451assets: 2 267 792
Zadlženosť0 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 145.57equity: -1 033 451assets: 2 267 792
Rast20 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: 25.41revenueYoY: 0.000validHistoryYears: 8.00
Efektivita1 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: -259.07netMargin: -847.02ebitda: -44 146revenue: 17 040
Altman Z''-Score-2.83Distress zóna
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | -0.90 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | -1.50 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | -0.11 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | -0.33 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score1 / 6slabá
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = -6.36 %nesplnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA -6.36 % vs. predchádzajúce -5.09 %.nesplnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 145.57 % vs. predchádzajúce 137.46 %.nesplnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 0.01× vs. predchádzajúce 0.01×.splnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža -847.02 % vs. predchádzajúca -709.03 %.nesplnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna -45.57 % vs. predchádzajúca -37.46 %.nesplnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- Mikrofirma (tržby 17040 €) — pomerové ukazovatele citlivé na fixné náklady, porovnateľnosť s odvetvím limitovaná.
- Záporné vlastné imanie — záväzky prevyšujú majetok, riziko platobnej neschopnosti.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 10 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Záporné vlastné imanie — Z''-Score bude veľmi nízky, firma je technicky predĺžená.
- Info
Tržby zostali medziročne takmer nezmenené (0 %). Firma si udržiava stabilnú pozíciu na trhu.
- Riziko
Firma je v strate (čistá marža -847.0 %). Náklady prevyšujú tržby — situácia si vyžaduje reštrukturalizáciu.
- Riziko
Vlastné imanie je záporné — firma je predlžená. Záväzky prevyšujú majetok, čo môže viesť k platobnej neschopnosti.
| Položka | 2023 | 2022 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 17 tis. € | 17 tis. € | +0,0 % |
| EBITDA | -44 tis. € | -19 tis. € | −129,9 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | -40 tis. € | -17 tis. € | −129,9 % |
| Čistý zisk | -144 tis. € | -121 tis. € | −19,5 % |
| Aktíva | 2,3 mil. € | 2,4 mil. € | −4,5 % |
| Vlastné imanie | -1,0 mil. € | -889 tis. € | −16,2 % |
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 13. 5. 2014
- Sídlo
- Studená 4B, 82104, Bratislava - mestská časť Ružinov
- Štatutárny orgán
- 3 3 osoby (po prihlásení)
- 13. 5. 2014Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023
- 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022
Finančné ukazovatele
2023Štruktúra financovania
- Cudzie zdroje
- 3.3 mil. €
- Aktíva spolu
- 2.3 mil. €
- Vlastné imanie
- −1.0 mil. €
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2023aktuálny | Riadna | 17 tis. € | 2,3 mil. € | -1,0 mil. € | -44 tis. € | -144 tis. € | EUR |
| 2022 | Riadna | 17 tis. € | 2,4 mil. € | -889 tis. € | -19 tis. € | -121 tis. € | EUR |
| 2021 | Riadna | 13 tis. € | 2,4 mil. € | -768 tis. € | -6 tis. € | -94 tis. € | EUR |
| 2020 | Riadna | 7 tis. € | 2,3 mil. € | -674 tis. € | -24 tis. € | -100 tis. € | EUR |
| 2019 | Riadna | 8 tis. € | 2,3 mil. € | -574 tis. € | -15 tis. € | -91 tis. € | EUR |
| 2018 | Riadna | 22 tis. € | 2,3 mil. € | -483 tis. € | -2 tis. € | -130 tis. € | EUR |
| 2017 | Riadna | 12 tis. € | 2,3 mil. € | -353 tis. € | -16 tis. € | -97 tis. € | EUR |
| 2016 | Riadna | — | 2,2 mil. € | -256 tis. € | -20 tis. € | -126 tis. € | EUR |
| 2015 | Riadna | 3 tis. € | 2,2 mil. € | -129 tis. € | -56 tis. € | -135 tis. € | EUR |
| 2014 | Riadna | 0 € | 1,9 mil. € | 5 tis. € | -2 tis. € | -2 tis. € | EUR |
Obsah len pre prihlásených
Mind-map s 3 osobami a 2°/3° prepojeniami sa zobrazí po prihlásení.
História a zmeny
- Zmena sídla8. 10. 2015 → 9. 2. 2023
Pribinova ul. 25, Bratislava - mestská časť Staré Mesto
- Založenie spoločnosti13. 5. 2014
spoločnosť s ručením obmedzeným
- Zmena sídla13. 5. 2014 → 7. 10. 2015
Jána Jonáša 9, Bratislava
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2023aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2022JSON detail
- Účtovná závierka 2021JSON detail
- Účtovná závierka 2020JSON detail
- Účtovná závierka 2019JSON detail
- Účtovná závierka 2018JSON detail
- Účtovná závierka 2017JSON detail
- Účtovná závierka 2016JSON detail
- Účtovná závierka 2015JSON detail
- Účtovná závierka 2014JSON detail
Predmet podnikania
- 1poskytovanie úverov a/alebo pôžičiek z peňažných zdrojov získaných výlučne bez verejnej výzvy a bez verejnej ponuky majetkových hodnôtod 13. 5. 2014
- 2sprostredkovanie poskytovania úverov a/alebo pôžičiek z peňažných zdrojov získaných výlučne bez verejnej výzvy a bez verejnej ponuky majetkových hodnôtod 13. 5. 2014
- 3počítačové službyod 13. 5. 2014
- 4služby súvisiace s počítačovým spracovaním údajovod 13. 5. 2014
- 5faktoring a forfaitingod 13. 5. 2014
- 6finančný leasingod 13. 5. 2014
- 7vedenie účtovníctvaod 13. 5. 2014
- 8činnosť podnikateľských, organizačných a ekonomických poradcovod 13. 5. 2014
- 9sprostredkovateľská činnosť v oblasti obchoduod 13. 5. 2014
- 10sprostredkovateľská činnosť v oblasti služiebod 13. 5. 2014
- 11sprostredkovateľská činnosť v oblasti výrobyod 13. 5. 2014
- 12prenájom hnuteľných vecíod 13. 5. 2014
- 13prenájom nehnuteľností spojený s poskytovaním iných než základných služieb spojených s prenájmomod 13. 5. 2014
- 14prieskum trhu a verejnej mienkyod 13. 5. 2014
- 15reklamné a marketingové službyod 13. 5. 2014
- 16administratívne službyod 13. 5. 2014
- 17školiaca činnosť v rozsahu voľnej živnostiod 13. 5. 2014
- 18kúpa tovaru za účelom jeho predaja konečnému spotrebiteľovi (maloobchod)od 13. 5. 2014
- 19kúpa tovaru za účelom jeho predaja iným prevádzkovateľom živnosti (veľkoobchod)od 13. 5. 2014
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/47750189
- RÚZ ID
- 1547185
- Primárny zdroj
- RÚZ · Obchodný register
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR · FS SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 13. 5. 2014Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023Riadna
- 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022Riadna
- 31. 12. 2021Zverejnená účtovná závierka za rok 2021Riadna
- 31. 12. 2020Zverejnená účtovná závierka za rok 2020Riadna
- 31. 12. 2019Zverejnená účtovná závierka za rok 2019Riadna
- 31. 12. 2018Zverejnená účtovná závierka za rok 2018Riadna
- 31. 12. 2018Najvyšší zaznamenaný obrat21 636 EUR · rok 2018
- 31. 12. 2017Zverejnená účtovná závierka za rok 2017Riadna
- 31. 12. 2016Zverejnená účtovná závierka za rok 2016Riadna
- 31. 12. 2015Zverejnená účtovná závierka za rok 2015Riadna
- 8. 10. 2015Zmena sídlaPribinova ul. 25, Bratislava - mestská časť Staré Mesto
- 31. 12. 2014Zverejnená účtovná závierka za rok 2014Riadna
- 20. 10. 2014Registrácia platcu DPHSK2024094600
- 13. 5. 2014Zmena sídlaJána Jonáša 9, Bratislava