SONAT s. r. o.
aktívnaKľúčové insighty
Rast tržieb
Tržby medziročne narástli o 36 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 43/100
Skóre znižuje hlavne vysoká zadlženosť.
Firma dosahuje tržby (1,2 mil. €), je dlhodobo stratová.
Skóre znižuje hlavne vysoká zadlženosť.
- EBITDA marža2,8 %
- ROA (návratnosť aktív)-2,2 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)-8,0 %
- Zadlženosť72 %
- Kapitálová primeranosť27,5 %
Finančné zdravie
Ziskovosť0 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: -3.45netIncome: -40 704revenue: 1 180 445prevNetIncome: -9 663
Kapitál12 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 27.54equity: 511 592assets: 1 857 363
Zadlženosť7 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 72.46equity: 511 592assets: 1 857 363
Rast17 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: 12.16revenueYoY: 35.93validHistoryYears: 9.00
Efektivita7 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: 2.85netMargin: -3.45ebitda: 33 634revenue: 1 180 445
Altman Z''-Score1.81Šedá zóna
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 0.54 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | 0.76 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | 0.10 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 0.40 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score1 / 6slabá
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = -2.19 %nesplnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA -2.19 % vs. predchádzajúce -0.52 %.nesplnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 72.46 % vs. predchádzajúce 70.52 %.nesplnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 0.64× vs. predchádzajúce 0.46×.splnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža -3.45 % vs. predchádzajúca -1.11 %.nesplnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 27.54 % vs. predchádzajúca 29.48 %.nesplnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 10 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Pozitívne
Tržby medziročne vzrástli o 36 % na 1.2 mil. €. Silný rast naznačuje expandujúci trh alebo úspešnú akvizíciu zákazníkov.
- Riziko
Firma je v strate (čistá marža -3.4 %). Náklady prevyšujú tržby — situácia si vyžaduje reštrukturalizáciu.
- Info
Kapitálová primeranosť 28 % — vyvážená štruktúra financovania, typická pre stredné firmy.
- Upozornenie
Tržby rastú (+36 %), ale aktíva klesajú (-1 %). Firma môže podinvestovávať — rast nemusí byť udržateľný.
| Položka | 2024 | 2023 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 1,2 mil. € | 868 tis. € | +35,9 % |
| EBITDA | 34 tis. € | 43 tis. € | −22,2 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | 30 tis. € | 39 tis. € | −22,2 % |
| Čistý zisk | -41 tis. € | -10 tis. € | −321,2 % |
| Aktíva | 1,9 mil. € | 1,9 mil. € | −0,9 % |
| Vlastné imanie | 512 tis. € | 552 tis. € | −7,4 % |
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 11. 6. 2014
- Sídlo
- Sídlisko Platan 1/2308, 93101, Šamorín
- Štatutárny orgán
- 2 2 osoby (po prihlásení)
- 11. 6. 2014Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023
Finančné ukazovatele
2024Štruktúra financovania
- Vlastné imanie27.5%
- Cudzie zdroje72.5%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024aktuálny | Riadna | 1,2 mil. € | 1,9 mil. € | 512 tis. € | 34 tis. € | -41 tis. € | EUR |
| 2023 | Riadna | 868 tis. € | 1,9 mil. € | 552 tis. € | 43 tis. € | -10 tis. € | EUR |
| 2022 | Riadna | 1,3 mil. € | 1,8 mil. € | 562 tis. € | 419 tis. € | 279 tis. € | EUR |
| 2021 | Riadna | 2,2 mil. € | 2,3 mil. € | 283 tis. € | 103 tis. € | 31 tis. € | EUR |
| 2020 | Riadna | 1,8 mil. € | 2,2 mil. € | 252 tis. € | 80 tis. € | 3 tis. € | EUR |
| 2019 | Riadna | 1,6 mil. € | 2,0 mil. € | 248 tis. € | 144 tis. € | 30 tis. € | EUR |
| 2018 | Riadna | 1,8 mil. € | 2,0 mil. € | 218 tis. € | 237 tis. € | 105 tis. € | EUR |
| 2017 | Riadna | — | 1,4 mil. € | 113 tis. € | 103 tis. € | 23 tis. € | EUR |
| 2016 | Riadna | 1,2 mil. € | 884 tis. € | 90 tis. € | 83 tis. € | 39 tis. € | EUR |
| 2015 | Riadna | 472 tis. € | 267 tis. € | 19 tis. € | -13 tis. € | -25 tis. € | EUR |
Obsah len pre prihlásených
Mind-map s 2 osobami a 2°/3° prepojeniami sa zobrazí po prihlásení.
História a zmeny
- Založenie spoločnosti11. 6. 2014
spoločnosť s ručením obmedzeným
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2024aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2023JSON detail
- Účtovná závierka 2022JSON detail
- Účtovná závierka 2021JSON detail
- Účtovná závierka 2020JSON detail
- Účtovná závierka 2019JSON detail
- Účtovná závierka 2018JSON detail
- Účtovná závierka 2017JSON detail
- Účtovná závierka 2016JSON detail
- Účtovná závierka 2015JSON detail
Predmet podnikania
- 1Zasielateľstvood 29. 4. 2025
- 2Výkon povolania prevádzkovateľa nákladnej cestnej dopravyod 13. 8. 2014
- 3Prípravné práce k realizácii stavbyod 11. 6. 2014
- 4Uskutočňovanie stavieb a ich zmienod 11. 6. 2014
- 5Dokončovacie stavebné práce pri realizácii exteriérov a interiérovod 11. 6. 2014
- 6Kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi (maloobchod) alebo iným prevádzkovateľom živnosti (veľkoobchod)od 11. 6. 2014
- 7Sprostredkovateľská činnosť v oblasti obchoduod 11. 6. 2014
- 8Sprostredkovateľská činnosť v oblasti služiebod 11. 6. 2014
- 9Sprostredkovateľská činnosť v oblasti výrobyod 11. 6. 2014
- 10Nákladná cestná doprava vykonávaná vozidlami s celkovou hmotnosťou do 3,5 t vrátane prípojného vozidlaod 11. 6. 2014
- 11Kuriérske službyod 11. 6. 2014
- 12Poskytovanie služby vedenia cudzieho motorového vozidlaod 11. 6. 2014
- 13Skladovanieod 11. 6. 2014
- 14Baliace činnosti, manipulácia s tovaromod 11. 6. 2014
- 15Počítačové službyod 11. 6. 2014
- 16Úprava nerastov, dobývanie rašeliny a bahna a ich úpravaod 11. 6. 2014
- 17Faktoring a forfaitingod 11. 6. 2014
- 18Poskytovanie úverov alebo pôžičiek z peňažných zdrojov získaných výlučne bez verejnej výzvy a bez verejnej ponuky majetkových hodnôtod 11. 6. 2014
- 19Správa a údržba bytového a nebytového fondu v rozsahu?voľných živnostíod 11. 6. 2014
- 20Prenájom nehnuteľností spojený s poskytovaním iných než základných služieb spojených s prenájmomod 11. 6. 2014
- 21Prenájom hnuteľných vecíod 11. 6. 2014
- 22Administratívne službyod 11. 6. 2014
- 23Činnosť podnikateľských, organizačných a ekonomických poradcovod 11. 6. 2014
- 24Vedenie účtovníctvaod 11. 6. 2014
- 25Organizovanie kultúrnych a iných spoločenských podujatíod 11. 6. 2014
- 26Čistiace a upratovacie službyod 11. 6. 2014
- 27Reklamné a marketingové službyod 11. 6. 2014
- 28Diagnostika a opravy cestných motorových vozidielod 11. 6. 2014
- 29Služby súvisiace s počítačovým spracovaním údajovod 11. 6. 2014
- 30Podnikanie v oblasti nakladania s iným ako nebezpečným odpadomod 11. 6. 2014
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/47803606
- RÚZ ID
- 1551767
- Primárny zdroj
- RÚZ · Obchodný register
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR · FS SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 11. 6. 2014Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024Riadna
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023Riadna
- 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022Riadna
- 31. 12. 2021Zverejnená účtovná závierka za rok 2021Riadna
- 31. 12. 2021Najvyšší zaznamenaný obrat2 192 982 EUR · rok 2021
- 31. 12. 2020Zverejnená účtovná závierka za rok 2020Riadna
- 31. 12. 2019Zverejnená účtovná závierka za rok 2019Riadna
- 31. 12. 2018Zverejnená účtovná závierka za rok 2018Riadna
- 31. 12. 2017Zverejnená účtovná závierka za rok 2017Riadna
- 31. 12. 2016Zverejnená účtovná závierka za rok 2016Riadna
- 31. 12. 2015Zverejnená účtovná závierka za rok 2015Riadna
- 1. 9. 2014Registrácia platcu DPHSK2024101046