Beta v0.2. Spracúvame výlučne verejné údaje zo štátnych otvorených registrov. Ochrana údajovNámietka / výmazKontakt

Marco Harmony s.r.o.

aktívna
Mnoheľová 18, 05801, Poprad
podľa §4, registrácia od 1. 5. 2015spoločnosť s ručením obmedzenýmPlatca DPH
Tržby (2024)90 tis. €
66,6 %vs 2023
Zisk (2024)2 tis. €
125,4 %vs 2023
Vlastné imanie (2024)7 tis. €
727,7 %vs 2023
Zadlženosť (2024)91 %
9,4 %Vysokávs 2023
ROE (2024)23.5 %
96,0 %Výbornévs 2023

Kľúčové insighty

Pokles tržieb

Tržby medziročne klesli o 67 %.

Stabilná finančná pozícia

Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.

Skóre 22/100

Skóre je nízke najmä v dôsledku vysokej zadlženosti a negatívnej ziskovosti a nadmernej páky.

Súhrn

Firma dosahuje malé tržby (90 tis. €), zadlženosť je vysoká.

Vysoká zadlženosťcudzie zdroje tvoria 91 % aktív
Pokles tržiebtržby -67 % medziročne
Tržby
90 tis. €
−66,6 %vs. 2023
Pokles tržieb
Čistý zisk
2 tis. €
+125,4 %vs. 2023
Zlepšenie ziskovosti
Aktíva
76 tis. €
−33,1 %vs. 2023
Pokles aktív
Vlastné imanie
7 tis. €
+727,7 %vs. 2023
Rastie medziročne
Vývoj tržieb a zisku (5 rokov)
Tržby Čistý zisk
Finančné zdravie
22zo 100
Riziková

Skóre je nízke najmä v dôsledku vysokej zadlženosti a negatívnej ziskovosti a nadmernej páky.

Kľúčové ukazovatele (2024)Zobraziť všetky ukazovatele →
  • EBITDA marža10,1 %
  • ROA (návratnosť aktív)2,0 %
  • ROE (návratnosť vlastného imania)23,5 %
  • Zadlženosť91 %
  • Kapitálová primeranosť8,6 %

Finančné zdravie

Firma dosahuje malé tržby (90 tis. €), zadlženosť je vysoká.
22/ 100Riziková
Ziskovosť6 / 20
Akademická bázaDuPont identity (Brown 1914) + Altman X3 inspiration (Altman 1968).
FormulaBody z Net Margin = NI / Revenue × 100; bonus za zlepšenie YoY.
Prahy
  • > 15 % marža → 20 b.
  • 10–15 % → 17 b.
  • 5–10 % → 13 b.
  • 2–5 % → 9 b.
  • 0–2 % → 6 b.
  • < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
Vstupné hodnoty
  • netMargin: 1.71
  • netIncome: 1 534
  • revenue: 89 877
  • prevNetIncome: -6 041
Kapitál3 / 20
Akademická bázaAltman X4-inspired (Book Equity / Total Liabilities), Altman 1968.
FormulaBody z Equity Ratio = Equity / TA × 100.
Prahy
  • > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
  • 35–50 % → 16 b.
  • 20–35 % → 12 b.
  • 10–20 % → 7 b.
  • 3–10 % → 3 b.
  • < 3 % → 1 b.
  • < 0 → 0 b. (záporné imanie)
Vstupné hodnoty
  • equityRatio: 8.57
  • equity: 6 534
  • assets: 76 256
Zadlženosť3 / 20
Akademická bázaStandard banking debt ratio, Basel III intuícia.
FormulaBody z Debt Ratio = (TA − Equity) / TA × 100.
Prahy
  • < 30 % → 20 b. (nízka páka)
  • 30–50 % → 16 b.
  • 50–65 % → 12 b.
  • 65–80 % → 7 b.
  • 80–92 % → 3 b.
  • > 92 % → 1 b.
Vstupné hodnoty
  • debtRatio: 91.43
  • equity: 6 534
  • assets: 76 256
Rast6 / 20
Akademická bázaPiotroski F-Score directional momentum (Piotroski 2000), criteria 1, 3.
FormulaBody z Revenue CAGR (3+ rokov) alebo YoY fallback.
Prahy
  • CAGR > 15 % → 20 b.
  • 7–15 % → 17 b.
  • 2–7 % → 13 b.
  • −3 až 2 % → 10 b.
  • −10 až −3 % → 6 b.
  • < −10 % → 2 b.
Vstupné hodnoty
  • revenueCAGR: -8.77
  • revenueYoY: -66.62
  • validHistoryYears: 7.00
Efektivita12 / 20
Akademická bázaDuPont Asset Turnover (Brown 1914) + Altman X5 (EBITDA/Revenue proxy).
FormulaBody z EBITDA Margin = EBITDA / Revenue × 100; fallback z Net Margin × 1.3.
Prahy
  • EBITDA marža > 20 % → 20 b.
  • 12–20 % → 17 b.
  • 6–12 % → 12 b.
  • 2–6 % → 7 b.
  • 0–2 % → 4 b.
  • < 0 % → 1 b.
Vstupné hodnoty
  • ebitdaMargin: 10.08
  • netMargin: 1.71
  • ebitda: 9 064
  • revenue: 89 877
Altman Z''-Score-7.26Distress zóna

Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)

X1 — Pracovný kapitál / Aktívaváhapríspevok
X1 — Pracovný kapitál / Aktíva6.560.17aproximované
X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva3.26-8.20aproximované
X3 — EBIT / Aktíva6.720.68aproximované
X4 — Vlastné imanie / Záväzky1.050.10presné

Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.

Piotroski F-Score5 / 6silná

Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)

  • ROA pozitívnaROA = 2.01 %
    splnené
  • ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 2.01 % vs. predchádzajúce -5.30 %.
    splnené
  • Zadlženosť klesáZadlženosť 91.43 % vs. predchádzajúce 100.91 %.
    splnené
  • Obrat aktív rastieObrat aktív 1.18× vs. predchádzajúce 2.36×.
    nesplnené
  • Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 1.71 % vs. predchádzajúca -2.24 %.
    splnené
  • Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 8.57 % vs. predchádzajúca -0.91 %.
    splnené
Nezahrnuté pôvodné kritériá:
  • #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
  • #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
  • #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé

Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.

Upozornenia k dátam
  • Aktíva medziročne klesli o 33 % — zmenšovanie biznisu, skóre znížené o sankciu.
  • X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
  • X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 10 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
  • X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
Metodologická báza: Health Score je vážený kompozit komponentov založených na DuPont identity (Brown, 1914), Altman Z-Score (Altman, 1968) a Piotroski F-Score (Piotroski, 2000). Plná metodika dostupná v popise zdrojov →
Čo hovoria dáta
  • Riziko

    Tržby medziročne klesli o 67 %. Výrazný pokles si vyžaduje pozornosť — môže ísť o stratu kľúčového trhu.

  • Info

    Čistá marža len 1.7 % — firma je zisková, ale s nízkou rezervou. Každý pokles tržieb môže viesť k strate.

  • Upozornenie

    Kapitálová primeranosť len 9 % — firma je výrazne financovaná z cudzích zdrojov. Vysoká finančná páka zvyšuje riziko.

  • Upozornenie

    Extrémne výkyvy v medziročnom vývoji (max 728 %). Pravdepodobne ide o jednorazovú udalosť alebo nízku bázu — nie je to trend.

Finančný prehľad (2024)
Položka20242023Zmena
Tržby90 tis. €269 tis. €−66,6 %
EBITDA9 tis. €13 tis. €−29,6 %
Prevádzkový výsledok (EBIT)8 tis. €12 tis. €−29,6 %
Čistý zisk2 tis. €-6 tis. €+125,4 %
Aktíva76 tis. €114 tis. €−33,1 %
Vlastné imanie7 tis. €-1 tis. €+727,7 %
Zobraziť výkaz ziskov a strát a súvahu →
Základné informácie
Právna forma
spoločnosť s ručením obmedzeným
Dátum vzniku
22. 7. 2014
Sídlo
Mnoheľová 18, 05801, Poprad
Štatutárny orgán
Vzťahy a prepojenia
žiadne dátav štatutárnych orgánoch
cez ľudí 2°/3°
Zobraziť všetky vzťahy →
Najnovšie udalosti
  • 22. 7. 2014Založenie spoločnosti
  • 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024
  • 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023
Zobraziť všetky udalosti →
Užitočné služby