JUKOMONT, s.r.o.
aktívnaKľúčové insighty
Rast tržieb
Tržby medziročne narástli o 27 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 61/100
Stabilná pozícia s niekoľkými silnými stránkami.
Firma dosahuje tržby (508 tis. €).
Stabilná pozícia s niekoľkými silnými stránkami.
- EBITDA marža4,4 %
- ROA (návratnosť aktív)7,9 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)16,8 %
- Zadlženosť53 %
- Kapitálová primeranosť46,7 %
Finančné zdravie
Ziskovosť9 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: 3.34netIncome: 16 953revenue: 508 242prevNetIncome: 2 677
Kapitál16 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 46.72equity: 100 745assets: 215 620
Zadlženosť12 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 53.28equity: 100 745assets: 215 620
Rast17 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: 13.34revenueYoY: 27.49validHistoryYears: 10.00
Efektivita7 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: 4.43netMargin: 3.34ebitda: 22 533revenue: 508 242
Altman Z''-Score3.17Bezpečné pásmo
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 0.92 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | 0.73 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | 0.60 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 0.92 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score3 / 6stabilná
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = 7.86 %splnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 7.86 % vs. predchádzajúce 1.67 %.splnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 53.28 % vs. predchádzajúce 47.87 %.nesplnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 2.36× vs. predchádzajúce 2.48×.nesplnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 3.34 % vs. predchádzajúca 0.67 %.splnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 46.72 % vs. predchádzajúca 52.13 %.nesplnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 10 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Pozitívne
Tržby medziročne vzrástli o 27 % na 508 tis. €. Silný rast naznačuje expandujúci trh alebo úspešnú akvizíciu zákazníkov.
- Info
Čistá marža len 3.3 % — firma je zisková, ale s nízkou rezervou. Každý pokles tržieb môže viesť k strate.
- Info
Kapitálová primeranosť 47 % — vyvážená štruktúra financovania, typická pre stredné firmy.
- Pozitívne
Rast je vyvážený: tržby (+27 %), aktíva (+34 %), vlastné imanie (+20 %) rastú podobným tempom.
| Položka | 2024 | 2023 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 508 tis. € | 399 tis. € | +27,5 % |
| EBITDA | 23 tis. € | 4 tis. € | +475,7 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | 20 tis. € | 4 tis. € | +475,7 % |
| Čistý zisk | 17 tis. € | 3 tis. € | +533,3 % |
| Aktíva | 216 tis. € | 161 tis. € | +34,1 % |
| Vlastné imanie | 101 tis. € | 84 tis. € | +20,2 % |
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 16. 7. 2014
- Sídlo
- Jasová 409, 94134, Jasová
- Štatutárny orgán
- 2 2 osoby (po prihlásení)
- 16. 7. 2014Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024
- 31. 12. 2024Najvyšší zaznamenaný obrat
Finančné ukazovatele
2024Štruktúra financovania
- Vlastné imanie46.7%
- Cudzie zdroje53.3%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024aktuálny | Riadna | 508 tis. € | 216 tis. € | 101 tis. € | 23 tis. € | 17 tis. € | EUR |
| 2023 | Riadna | 399 tis. € | 161 tis. € | 84 tis. € | 4 tis. € | 3 tis. € | EUR |
| 2022 | Riadna | 373 tis. € | 170 tis. € | 31 tis. € | -5 tis. € | -6 tis. € | EUR |
| 2021 | Riadna | 358 tis. € | 92 tis. € | 37 tis. € | 6 tis. € | 4 tis. € | EUR |
| 2020 | Riadna | 376 tis. € | 86 tis. € | 33 tis. € | 13 tis. € | 9 tis. € | EUR |
| 2019 | Riadna | 367 tis. € | 79 tis. € | 24 tis. € | 2 tis. € | 807 € | EUR |
| 2018 | Riadna | 392 tis. € | 82 tis. € | 24 tis. € | 7 tis. € | 4 tis. € | EUR |
| 2017 | Riadna | 303 tis. € | 46 tis. € | 20 tis. € | 4 tis. € | 2 tis. € | EUR |
| 2016 | Riadna | 278 tis. € | 87 tis. € | 18 tis. € | 28 tis. € | 6 tis. € | EUR |
| 2015 | Riadna | 165 tis. € | 31 tis. € | 14 tis. € | 10 tis. € | 9 tis. € | EUR |
Obsah len pre prihlásených
Mind-map s 2 osobami a 2°/3° prepojeniami sa zobrazí po prihlásení.
História a zmeny
- Založenie spoločnosti16. 7. 2014
spoločnosť s ručením obmedzeným
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2024aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2023JSON detail
- Účtovná závierka 2022JSON detail
- Účtovná závierka 2021JSON detail
- Účtovná závierka 2020JSON detail
- Účtovná závierka 2019JSON detail
- Účtovná závierka 2018JSON detail
- Účtovná závierka 2017JSON detail
- Účtovná závierka 2016JSON detail
- Účtovná závierka 2015JSON detail
Predmet podnikania
- 1Poľnohospodárstvo a lesníctvo vrátane predaja nespracovaných poľnohospodárskych a lesných výrobkov za účelom spracovania alebo ďalšieho predajaod 30. 11. 2016
- 2Kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi (maloobchod) alebo iným prevádzkovateľom živností (veľkoobchod)od 16. 7. 2014
- 3Sprostredkovateľská činnosť v oblasti obchoduod 16. 7. 2014
- 4Sprostredkovateľská činnosť v oblasti služiebod 16. 7. 2014
- 5Uskutočňovanie stavieb a ich zmienod 16. 7. 2014
- 6Vedenie účtovníctvaod 16. 7. 2014
- 7Stavebné cenárstvood 16. 7. 2014
- 8Prenájom hnuteľných vecíod 16. 7. 2014
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/47818689
- RÚZ ID
- 1554298
- Primárny zdroj
- RÚZ · Obchodný register
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR · FS SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 16. 7. 2014Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024Riadna
- 31. 12. 2024Najvyšší zaznamenaný obrat508 242 EUR · rok 2024
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023Riadna
- 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022Riadna
- 31. 12. 2021Zverejnená účtovná závierka za rok 2021Riadna
- 31. 12. 2020Zverejnená účtovná závierka za rok 2020Riadna
- 31. 12. 2019Zverejnená účtovná závierka za rok 2019Riadna
- 31. 12. 2018Zverejnená účtovná závierka za rok 2018Riadna
- 31. 12. 2017Zverejnená účtovná závierka za rok 2017Riadna
- 31. 12. 2016Zverejnená účtovná závierka za rok 2016Riadna
- 31. 12. 2015Zverejnená účtovná závierka za rok 2015Riadna
- 1. 8. 2015Registrácia platcu DPHSK2024116094