SADORA s.r.o.
aktívnaKľúčové insighty
Záporné vlastné imanie
Firma vykazuje záporné vlastné imanie — môže ísť o nadmernú zadlženosť.
Skóre 60/100
Stabilná pozícia s niekoľkými silnými stránkami.
Firma dosahuje tržby (157 tis. €), je zisková a vlastné imanie tvorí len malú časť majetku.
Stabilná pozícia s niekoľkými silnými stránkami.
- EBITDA marža31,7 %
- ROA (návratnosť aktív)2,2 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)—
- Zadlženosť110 %
- Kapitálová primeranosť-9,6 %
Finančné zdravie
Ziskovosť20 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: 25.08netIncome: 39 430revenue: 157 222prevNetIncome: -589.00
Kapitál0 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: -9.57equity: -172 760assets: 1 806 008
Zadlženosť0 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 109.57equity: -172 760assets: 1 806 008
Rast20 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: 34.96revenueYoY: —validHistoryYears: 6.00
Efektivita20 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: 31.75netMargin: 25.08ebitda: 49 911revenue: 157 222
Altman Z''-Score-0.45Distress zóna
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | -0.19 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | -0.33 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | 0.16 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | -0.09 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score4 / 6stabilná
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = 2.18 %splnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 2.18 % vs. predchádzajúce -0.03 %.splnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 109.57 % vs. predchádzajúce 111.75 %.splnené
- Obrat aktív rastieChýba obrat aktív alebo predchádzajúce obdobie.nedostupné
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Chýba čistá marža alebo predchádzajúce obdobie.nedostupné
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna -9.57 % vs. predchádzajúca -11.75 %.splnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- Záporné vlastné imanie — záväzky prevyšujú majetok, riziko platobnej neschopnosti.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 9 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Záporné vlastné imanie — Z''-Score bude veľmi nízky, firma je technicky predĺžená.
- Info
Tržby za 2023: 157 tis. €. Bez medziročného porovnania (chýbajú dáta za predchádzajúci rok).
- Pozitívne
Čistá marža 25.1 % — vysoko nadpriemerná ziskovosť. Každé euro tržieb prináša 0.25 € čistého zisku.
- Pozitívne
EBITDA marža 31.7 % — silná prevádzková efektivita. Firma generuje dostatok hotovosti na pokrytie prevádzky aj investícií.
- Riziko
Vlastné imanie je záporné — firma je predlžená. Záväzky prevyšujú majetok, čo môže viesť k platobnej neschopnosti.
| Položka | 2023 | 2022 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 157 tis. € | — | — |
| EBITDA | 50 tis. € | -400 € | +126× |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | 45 tis. € | -360 € | +126× |
| Čistý zisk | 39 tis. € | -589 € | +68× |
| Aktíva | 1,8 mil. € | 1,8 mil. € | +0,0 % |
| Vlastné imanie | -173 tis. € | -212 tis. € | +18,6 % |
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 23. 7. 2014
- Sídlo
- M. Leczu 297/4, 07701, Kráľovský Chlmec
- Štatutárny orgán
- —
- 23. 7. 2014Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023
- 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022
Finančné ukazovatele
2023Štruktúra financovania
- Cudzie zdroje
- 2.0 mil. €
- Aktíva spolu
- 1.8 mil. €
- Vlastné imanie
- −173 tis. €
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2023aktuálny | Riadna | 157 tis. € | 1,8 mil. € | -173 tis. € | 50 tis. € | 39 tis. € | EUR |
| 2022 | Riadna | — | 1,8 mil. € | -212 tis. € | -400 € | -589 € | EUR |
| 2021 | Riadna | 198 tis. € | 1,8 mil. € | -212 tis. € | 30 tis. € | 18 tis. € | EUR |
| 2020 | Riadna | — | 1,7 mil. € | -232 tis. € | -35 tis. € | -35 tis. € | EUR |
| 2019 | Riadna | 922 tis. € | 1,6 mil. € | -197 tis. € | -19 tis. € | -14 tis. € | EUR |
| 2018 | Riadna | 269 tis. € | 1,7 mil. € | -183 tis. € | -81 tis. € | -91 tis. € | EUR |
| 2017 | Riadna | 489 tis. € | 1,6 mil. € | -92 tis. € | -15 tis. € | -27 tis. € | EUR |
| 2016 | Riadna | 35 tis. € | 1,3 mil. € | -64 tis. € | -42 tis. € | -69 tis. € | EUR |
| 2015 | Riadna | — | 5 tis. € | 5 tis. € | — | -480 € | EUR |
História a zmeny
- Založenie spoločnosti23. 7. 2014
spoločnosť s ručením obmedzeným
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2023aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2022JSON detail
- Účtovná závierka 2021JSON detail
- Účtovná závierka 2020JSON detail
- Účtovná závierka 2019JSON detail
- Účtovná závierka 2018JSON detail
- Účtovná závierka 2017JSON detail
- Účtovná závierka 2016JSON detail
- Účtovná závierka 2015JSON detail
Predmet podnikania
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/47826339
- RÚZ ID
- 1553959
- Primárny zdroj
- RÚZ
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 23. 7. 2014Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023Riadna
- 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022Riadna
- 31. 12. 2021Zverejnená účtovná závierka za rok 2021Riadna
- 31. 12. 2020Zverejnená účtovná závierka za rok 2020Riadna
- 31. 12. 2019Zverejnená účtovná závierka za rok 2019Riadna
- 31. 12. 2019Najvyšší zaznamenaný obrat921 695 EUR · rok 2019
- 31. 12. 2018Zverejnená účtovná závierka za rok 2018Riadna
- 31. 12. 2017Zverejnená účtovná závierka za rok 2017Riadna
- 31. 12. 2016Zverejnená účtovná závierka za rok 2016Riadna
- 31. 12. 2015Zverejnená účtovná závierka za rok 2015Riadna