Beta v0.2. Spracúvame výlučne verejné údaje zo štátnych otvorených registrov. Ochrana údajovNámietka / výmazKontakt

BestStav Trade s.r.o.

aktívna
Stará Vajnorská 4, 83104, Bratislava - mestská časť Nové Mesto
spoločnosť s ručením obmedzeným
Tržby (2018)1,3 mil. €
30×vs 2017
Zisk (2018)7 tis. €
53,1 %vs 2017
Vlastné imanie (2018)5 tis. €
364,8 %vs 2017
Zadlženosť (2018)100 %
11,7 %Vysokávs 2017
ROE (2018)137.8 %
117,7 %Výbornévs 2017

Kľúčové insighty

Rast tržieb

Tržby medziročne narástli o 2978 %.

Stabilná finančná pozícia

Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.

Skóre 24/100

Skóre je nízke najmä v dôsledku vysokej zadlženosti a negatívnej ziskovosti a nadmernej páky.

Súhrn

Firma dosahuje tržby (1,3 mil. €), vlastné imanie tvorí len malú časť majetku.

Riziko financovanianízka kapitálová primeranosť 0 %
Vysoká zadlženosťcudzie zdroje tvoria 100 % aktív
Nízka maržačistá marža len 0.6 %
Tržby
1,3 mil. €
+30×vs. 2017
Trvalý rast
Čistý zisk
7 tis. €
−53,1 %vs. 2017
Zhoršenie výsledku
Aktíva
1,5 mil. €
+99×vs. 2017
Mierny rast
Vlastné imanie
5 tis. €
+364,8 %vs. 2017
Rastie medziročne
Vývoj tržieb a zisku (5 rokov)
Tržby Čistý zisk
Finančné zdravie
24zo 100
Riziková

Skóre je nízke najmä v dôsledku vysokej zadlženosti a negatívnej ziskovosti a nadmernej páky.

Kľúčové ukazovatele (2018)Zobraziť všetky ukazovatele →
  • EBITDA marža0,7 %
  • ROA (návratnosť aktív)0,5 %
  • ROE (návratnosť vlastného imania)137,8 %
  • Zadlženosť100 %
  • Kapitálová primeranosť0,3 %

Finančné zdravie

Firma dosahuje tržby (1,3 mil. €), vlastné imanie tvorí len malú časť majetku.
24/ 100Riziková
Ziskovosť6 / 20
Akademická bázaDuPont identity (Brown 1914) + Altman X3 inspiration (Altman 1968).
FormulaBody z Net Margin = NI / Revenue × 100; bonus za zlepšenie YoY.
Prahy
  • > 15 % marža → 20 b.
  • 10–15 % → 17 b.
  • 5–10 % → 13 b.
  • 2–5 % → 9 b.
  • 0–2 % → 6 b.
  • < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
Vstupné hodnoty
  • netMargin: 0.566
  • netIncome: 7 266
  • revenue: 1 283 691
  • prevNetIncome: 15 501
Kapitál1 / 20
Akademická bázaAltman X4-inspired (Book Equity / Total Liabilities), Altman 1968.
FormulaBody z Equity Ratio = Equity / TA × 100.
Prahy
  • > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
  • 35–50 % → 16 b.
  • 20–35 % → 12 b.
  • 10–20 % → 7 b.
  • 3–10 % → 3 b.
  • < 3 % → 1 b.
  • < 0 → 0 b. (záporné imanie)
Vstupné hodnoty
  • equityRatio: 0.342
  • equity: 5 274
  • assets: 1 543 658
Zadlženosť1 / 20
Akademická bázaStandard banking debt ratio, Basel III intuícia.
FormulaBody z Debt Ratio = (TA − Equity) / TA × 100.
Prahy
  • < 30 % → 20 b. (nízka páka)
  • 30–50 % → 16 b.
  • 50–65 % → 12 b.
  • 65–80 % → 7 b.
  • 80–92 % → 3 b.
  • > 92 % → 1 b.
Vstupné hodnoty
  • debtRatio: 99.66
  • equity: 5 274
  • assets: 1 543 658
Rast17 / 20
Akademická bázaPiotroski F-Score directional momentum (Piotroski 2000), criteria 1, 3.
FormulaBody z Revenue CAGR (3+ rokov) alebo YoY fallback.
Prahy
  • CAGR > 15 % → 20 b.
  • 7–15 % → 17 b.
  • 2–7 % → 13 b.
  • −3 až 2 % → 10 b.
  • −10 až −3 % → 6 b.
  • < −10 % → 2 b.
Vstupné hodnoty
  • revenueCAGR: 13.47
  • revenueYoY: 2 977,731
  • validHistoryYears: 5.00
Efektivita4 / 20
Akademická bázaDuPont Asset Turnover (Brown 1914) + Altman X5 (EBITDA/Revenue proxy).
FormulaBody z EBITDA Margin = EBITDA / Revenue × 100; fallback z Net Margin × 1.3.
Prahy
  • EBITDA marža > 20 % → 20 b.
  • 12–20 % → 17 b.
  • 6–12 % → 12 b.
  • 2–6 % → 7 b.
  • 0–2 % → 4 b.
  • < 0 % → 1 b.
Vstupné hodnoty
  • ebitdaMargin: 0.704
  • netMargin: 0.566
  • ebitda: 9 032
  • revenue: 1 283 691
Altman Z''-Score0.04Distress zóna

Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)

X1 — Pracovný kapitál / Aktívaváhapríspevok
X1 — Pracovný kapitál / Aktíva6.560.01aproximované
X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva3.260.00aproximované
X3 — EBIT / Aktíva6.720.03aproximované
X4 — Vlastné imanie / Záväzky1.050.00presné

Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.

Piotroski F-Score3 / 6stabilná

Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)

  • ROA pozitívnaROA = 0.47 %
    splnené
  • ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 0.47 % vs. predchádzajúce 100.53 %.
    nesplnené
  • Zadlženosť klesáZadlženosť 99.66 % vs. predchádzajúce 112.92 %.
    splnené
  • Obrat aktív rastieObrat aktív 0.83× vs. predchádzajúce 2.70×.
    nesplnené
  • Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 0.57 % vs. predchádzajúca 37.16 %.
    nesplnené
  • Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 0.34 % vs. predchádzajúca -12.92 %.
    splnené
Nezahrnuté pôvodné kritériá:
  • #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
  • #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
  • #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé

Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.

Upozornenia k dátam
  • ROE 138 % je matematický artefakt nízkeho vlastného imania (5274 €) — nereprezentatívne.
  • Tržby +2978 % — pravdepodobne low-base alebo jednorazová udalosť, nie trvalý trend.
  • X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
  • X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 5 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
  • X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
Metodologická báza: Health Score je vážený kompozit komponentov založených na DuPont identity (Brown, 1914), Altman Z-Score (Altman, 1968) a Piotroski F-Score (Piotroski, 2000). Plná metodika dostupná v popise zdrojov →
Čo hovoria dáta
  • Pozitívne

    Tržby medziročne vzrástli o 2978 % na 1.3 mil. €. Silný rast naznačuje expandujúci trh alebo úspešnú akvizíciu zákazníkov.

  • Info

    Čistá marža len 0.6 % — firma je zisková, ale s nízkou rezervou. Každý pokles tržieb môže viesť k strate.

  • Upozornenie

    Kapitálová primeranosť len 0 % — firma je výrazne financovaná z cudzích zdrojov. Vysoká finančná páka zvyšuje riziko.

  • Upozornenie

    Extrémne výkyvy v medziročnom vývoji (max 9911 %). Pravdepodobne ide o jednorazovú udalosť alebo nízku bázu — nie je to trend.

Finančný prehľad (2018)
Položka20182017Zmena
Tržby1,3 mil. €42 tis. €+30×
EBITDA9 tis. €17 tis. €−45,6 %
Prevádzkový výsledok (EBIT)8 tis. €15 tis. €−45,6 %
Čistý zisk7 tis. €16 tis. €−53,1 %
Aktíva1,5 mil. €15 tis. €+99×
Vlastné imanie5 tis. €-2 tis. €+364,8 %
Zobraziť výkaz ziskov a strát a súvahu →
Základné informácie
Právna forma
spoločnosť s ručením obmedzeným
Dátum vzniku
25. 7. 2014
Sídlo
Stará Vajnorská 4, 83104, Bratislava - mestská časť Nové Mesto
Štatutárny orgán
2 2 osoby (po prihlásení)
Vzťahy a prepojenia
2 2 osobyv štatutárnych orgánoch
graf prepojenícez ľudí 2°/3°
Zobraziť všetky vzťahy →
Najnovšie udalosti
  • 25. 7. 2014Založenie spoločnosti
  • 31. 12. 2018Zverejnená účtovná závierka za rok 2018
  • 31. 12. 2018Najvyšší zaznamenaný obrat
Zobraziť všetky udalosti →
Užitočné služby