Paloma travel agency s.r.o.
aktívnaKľúčové insighty
Stabilné tržby
Medziročná zmena tržieb o +5.6 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 85/100
Firma vykazuje zdravé finančné ukazovatele naprieč ziskovosťou, kapitálom aj rastom.
Firma dosahuje tržby (306 tis. €), je zisková.
Firma vykazuje zdravé finančné ukazovatele naprieč ziskovosťou, kapitálom aj rastom.
- EBITDA marža9,1 %
- ROA (návratnosť aktív)22,7 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)31,8 %
- Zadlženosť29 %
- Kapitálová primeranosť71,5 %
Finančné zdravie
Ziskovosť13 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: 6.81netIncome: 20 874revenue: 306 488prevNetIncome: 9 800
Kapitál20 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 71.45equity: 65 605assets: 91 816
Zadlženosť20 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 28.55equity: 65 605assets: 91 816
Rast20 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: 23.62revenueYoY: 5.63validHistoryYears: 10.00
Efektivita12 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: 9.07netMargin: 6.81ebitda: 27 801revenue: 306 488
Altman Z''-Score8.03Bezpečné pásmo
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 1.41 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | 2.27 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | 1.73 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 2.63 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score5 / 6silná
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = 22.73 %splnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 22.73 % vs. predchádzajúce 13.39 %.splnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 28.55 % vs. predchádzajúce 38.60 %.splnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 3.34× vs. predchádzajúce 3.97×.nesplnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 6.81 % vs. predchádzajúca 3.38 %.splnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 71.45 % vs. predchádzajúca 61.40 %.splnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 10 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Pozitívne
Tržby medziročne stúpli o 6 % na 306 tis. € — stabilný organický rast.
- Pozitívne
Čistá marža 6.8 % — zdravá ziskovosť typická pre stabilné odvetvia.
- Pozitívne
Kapitálová primeranosť 71 % — firma je financovaná prevažne z vlastných zdrojov, nízke riziko predlženia.
- Pozitívne
ROA 22.7 % — firma efektívne využíva svoj majetok na generovanie zisku.
| Položka | 2025 | 2024 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 306 tis. € | 290 tis. € | +5,6 % |
| EBITDA | 28 tis. € | 14 tis. € | +105,7 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | 25 tis. € | 12 tis. € | +105,7 % |
| Čistý zisk | 21 tis. € | 10 tis. € | +113,0 % |
| Aktíva | 92 tis. € | 73 tis. € | +25,5 % |
| Vlastné imanie | 66 tis. € | 45 tis. € | +46,0 % |
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 22. 7. 2014
- Sídlo
- Ulica za parkom 889/19, 95115, Mojmírovce
- Štatutárny orgán
- 4 4 osoby (po prihlásení)
- 22. 7. 2014Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2025Zverejnená účtovná závierka za rok 2025
- 31. 12. 2025Najvyšší zaznamenaný obrat
Finančné ukazovatele
2025Štruktúra financovania
- Vlastné imanie71.5%
- Cudzie zdroje28.5%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025aktuálny | Riadna | 306 tis. € | 92 tis. € | 66 tis. € | 28 tis. € | 21 tis. € | EUR |
| 2024 | Riadna | 290 tis. € | 73 tis. € | 45 tis. € | 14 tis. € | 10 tis. € | EUR |
| 2023 | Riadna | 174 tis. € | 46 tis. € | 35 tis. € | 21 tis. € | 16 tis. € | EUR |
| 2022 | Riadna | 205 tis. € | 31 tis. € | 19 tis. € | 23 tis. € | 18 tis. € | EUR |
| 2021 | Riadna | 59 tis. € | 16 tis. € | 755 € | 15 tis. € | 12 tis. € | EUR |
| 2020 | Riadna | 4 tis. € | 9 tis. € | -11 tis. € | 1 tis. € | 620 € | EUR |
| 2019 | Riadna | 87 tis. € | 4 tis. € | -12 tis. € | 2 tis. € | 697 € | EUR |
| 2018 | Riadna | 24 tis. € | 10 tis. € | -13 tis. € | -12 tis. € | -14 tis. € | EUR |
| 2017 | Riadna | 59 tis. € | 29 tis. € | 1 tis. € | -6 tis. € | -6 tis. € | EUR |
| 2016 | Riadna | 45 tis. € | 13 tis. € | 7 tis. € | 8 tis. € | 6 tis. € | EUR |
Obsah len pre prihlásených
Mind-map s 4 osobami a 2°/3° prepojeniami sa zobrazí po prihlásení.
História a zmeny
- Založenie spoločnosti22. 7. 2014
spoločnosť s ručením obmedzeným
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2025aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2024JSON detail
- Účtovná závierka 2023JSON detail
- Účtovná závierka 2022JSON detail
- Účtovná závierka 2021JSON detail
- Účtovná závierka 2020JSON detail
- Účtovná závierka 2019JSON detail
- Účtovná závierka 2018JSON detail
- Účtovná závierka 2017JSON detail
- Účtovná závierka 2016JSON detail
Predmet podnikania
- 1Výroba potravinárskych výrobkovod 27. 7. 2022
- 2Výroba nápojovod 27. 7. 2022
- 3Vyučovanie v odbore cudzích jazykov: španielsky jazykod 27. 7. 2022
- 4Prekladateľské a tlmočnícke služby: španielsky jazykod 27. 7. 2022
- 5Poskytovanie služieb rýchleho občerstvenia v spojení s predajom na priamu konzumáciuod 27. 7. 2022
- 6Prevádzkovanie výdajne stravyod 27. 7. 2022
- 7Poskytovanie obslužných služieb pri kultúrnych a iných spoločenských podujatiachod 27. 7. 2022
- 8Vykonávanie mimoškolskej vzdelávacej činnostiod 22. 7. 2014
- 9Sprievodca cestovného ruchuod 22. 7. 2014
- 10Kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi (maloobchod) alebo iným prevádzkovateľom živnosti (veľkoobchod)od 22. 7. 2014
- 11Prevádzkovanie cestovnej agentúryod 22. 7. 2014
- 12Prevádzkovanie cestovnej kancelárieod 22. 7. 2014
- 13Sprostredkovateľská činnosť v oblasti obchoduod 22. 7. 2014
- 14Sprostredkovateľská činnosť v oblasti služiebod 22. 7. 2014
- 15Činnosť podnikateľských, organizačných a ekonomických poradcovod 22. 7. 2014
- 16Administratívne službyod 22. 7. 2014
- 17Reklamné a marketingové službyod 22. 7. 2014
- 18Organizovanie kultúrnych a iných spoločenských podujatíod 22. 7. 2014
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/47849223
- RÚZ ID
- 1555329
- Primárny zdroj
- RÚZ · Obchodný register
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR · FS SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 22. 7. 2014Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2025Zverejnená účtovná závierka za rok 2025Riadna
- 31. 12. 2025Najvyšší zaznamenaný obrat306 488 EUR · rok 2025
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024Riadna
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023Riadna
- 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022Riadna
- 31. 12. 2021Zverejnená účtovná závierka za rok 2021Riadna
- 31. 12. 2020Zverejnená účtovná závierka za rok 2020Riadna
- 31. 12. 2019Zverejnená účtovná závierka za rok 2019Riadna
- 20. 9. 2019Registrácia platcu DPHSK2024119889
- 31. 12. 2018Zverejnená účtovná závierka za rok 2018Riadna
- 31. 12. 2017Zverejnená účtovná závierka za rok 2017Riadna
- 31. 12. 2016Zverejnená účtovná závierka za rok 2016Riadna