NATURA PRODUKTY, s.r.o.
aktívnaKľúčové insighty
Pokles tržieb
Tržby medziročne klesli o 62 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 21/100
Skóre je nízke najmä v dôsledku vysokej zadlženosti a negatívnej ziskovosti a nadmernej páky.
Firma dosahuje malé tržby (51 tis. €), je dlhodobo stratová a zadlženosť je vysoká.
Skóre je nízke najmä v dôsledku vysokej zadlženosti a negatívnej ziskovosti a nadmernej páky.
- EBITDA marža-2,4 %
- ROA (návratnosť aktív)-5,6 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)-33,7 %
- Zadlženosť83 %
- Kapitálová primeranosť16,7 %
Finančné zdravie
Ziskovosť0 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: -11.19netIncome: -5 714revenue: 51 076prevNetIncome: 269.00
Kapitál7 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 16.66equity: 16 957assets: 101 810
Zadlženosť3 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 83.34equity: 16 957assets: 101 810
Rast10 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: 0.473revenueYoY: -62.27validHistoryYears: 10.00
Efektivita1 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: -2.43netMargin: -11.19ebitda: -1 239revenue: 51 076
Altman Z''-Score-0.88Distress zóna
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 0.33 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | -1.35 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | -0.07 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 0.21 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score0 / 6slabá
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = -5.61 %nesplnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA -5.61 % vs. predchádzajúce 0.24 %.nesplnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 83.34 % vs. predchádzajúce 79.67 %.nesplnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 0.50× vs. predchádzajúce 1.21×.nesplnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža -11.19 % vs. predchádzajúca 0.20 %.nesplnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 16.66 % vs. predchádzajúca 20.33 %.nesplnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 10 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Riziko
Tržby medziročne klesli o 62 %. Výrazný pokles si vyžaduje pozornosť — môže ísť o stratu kľúčového trhu.
- Riziko
Firma je v strate (čistá marža -11.2 %). Náklady prevyšujú tržby — situácia si vyžaduje reštrukturalizáciu.
- Upozornenie
Kapitálová primeranosť len 17 % — firma je výrazne financovaná z cudzích zdrojov. Vysoká finančná páka zvyšuje riziko.
| Položka | 2024 | 2023 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 51 tis. € | 135 tis. € | −62,3 % |
| EBITDA | -1 tis. € | 4 tis. € | −133,3 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | -1 tis. € | 3 tis. € | −133,3 % |
| Čistý zisk | -6 tis. € | 269 € | −22× |
| Aktíva | 102 tis. € | 112 tis. € | −8,7 % |
| Vlastné imanie | 17 tis. € | 23 tis. € | −25,2 % |
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 1. 8. 2014
- Sídlo
- Edisonova 139/36, 04018, Košice - mestská časť Krásna
- Štatutárny orgán
- 2 2 osoby (po prihlásení)
- 1. 8. 2014Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023
Finančné ukazovatele
2024Štruktúra financovania
- Vlastné imanie16.7%
- Cudzie zdroje83.3%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024aktuálny | Riadna | 51 tis. € | 102 tis. € | 17 tis. € | -1 tis. € | -6 tis. € | EUR |
| 2023 | Riadna | 135 tis. € | 112 tis. € | 23 tis. € | 4 tis. € | 269 € | EUR |
| 2022 | Riadna | 119 tis. € | 114 tis. € | -15 tis. € | -2 tis. € | -5 tis. € | EUR |
| 2021 | Riadna | 118 tis. € | 81 tis. € | -60 tis. € | -13 tis. € | -14 tis. € | EUR |
| 2020 | Riadna | 125 tis. € | 70 tis. € | -46 tis. € | 2 tis. € | -993 € | EUR |
| 2019 | Riadna | 138 tis. € | 57 tis. € | -45 tis. € | 7 tis. € | 4 tis. € | EUR |
| 2018 | Riadna | 142 tis. € | 71 tis. € | -48 tis. € | 8 tis. € | 3 tis. € | EUR |
| 2017 | Riadna | 188 tis. € | 68 tis. € | -31 tis. € | 32 tis. € | 24 tis. € | EUR |
| 2016 | Riadna | 136 tis. € | 57 tis. € | -54 tis. € | 20 tis. € | 14 tis. € | EUR |
| 2015 | Riadna | 49 tis. € | 13 tis. € | -68 tis. € | -60 tis. € | -61 tis. € | EUR |
Obsah len pre prihlásených
Mind-map s 2 osobami a 2°/3° prepojeniami sa zobrazí po prihlásení.
História a zmeny
- Zmena sídla12. 7. 2018 → 13. 1. 2021
Revúcka 2437/10A, Košice
- Zmena obchodného mena1. 7. 2015 → 13. 1. 2021
NATURA PRODUKTY GABRIEL s.r.o.
- Založenie spoločnosti1. 8. 2014
spoločnosť s ručením obmedzeným
- Zmena obchodného mena1. 8. 2014 → 30. 6. 2015
PALEO PRODUKTY GABRIEL s.r.o.
- Zmena sídla1. 8. 2014 → 11. 7. 2018
Námestie osloboditeľov 20, Košice
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2024aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2023JSON detail
- Účtovná závierka 2022JSON detail
- Účtovná závierka 2021JSON detail
- Účtovná závierka 2020JSON detail
- Účtovná závierka 2019JSON detail
- Účtovná závierka 2018JSON detail
- Účtovná závierka 2017JSON detail
- Účtovná závierka 2016JSON detail
- Účtovná závierka 2015JSON detail
Predmet podnikania
- 1Výroba potravinárskych výrobkovod 14. 1. 2021
- 2Výroba nápojovod 14. 1. 2021
- 3Výroba bižutérie a suvenírovod 14. 1. 2021
- 4Výroba hračiek a hierod 14. 1. 2021
- 5Výroba sviečok s tieniacej technikyod 14. 1. 2021
- 6Podnikanie v oblasti nakladania s iným ako s nebezpečným odpadomod 14. 1. 2021
- 7Nákladná cestná doprava vykonávaná vozidlami s celkovou hmotnosťou do 3,5 t vrátane prípojného vozidlaod 14. 1. 2021
- 8Sťahovacie službyod 14. 1. 2021
- 9Kuriérske službyod 14. 1. 2021
- 10Prieskum trhu a verejnej mienkyod 14. 1. 2021
- 11Dizajnérske činnostiod 14. 1. 2021
- 12Fotografické službyod 14. 1. 2021
- 13Prenájom hnuteľných vecíod 14. 1. 2021
- 14Čistiace a upratovacie službyod 14. 1. 2021
- 15Administratívne službyod 14. 1. 2021
- 16vykonávanie mimoškolskej vzdelávacej činnostiod 1. 8. 2014
- 17organizovanie kultúrnych a iných spoločenských podujatíod 1. 8. 2014
- 18kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi (maloobchod) alebo iným prevádzkovateľom živnosti (veľkoobchod)od 1. 8. 2014
- 19reklamné a marketingové službyod 1. 8. 2014
- 20čistiace a upratovacie službyod 1. 8. 2014
- 21sprostredkovateľská činnosť v oblasti obchoduod 1. 8. 2014
- 22sprostredkovateľská činnosť v oblasti služiebod 1. 8. 2014
- 23sprostredkovateľská činnosť v oblasti výrobyod 1. 8. 2014
- 24výroba rastlinných a živočíšnych olejov a tukovod 1. 8. 2014
- 25výroba a spracovanie cukruod 1. 8. 2014
- 26výroba jednoduchých výrobkov z kovuod 1. 8. 2014
- 27opracovanie kovu jednoduchým spôsobomod 1. 8. 2014
- 28skladovanieod 1. 8. 2014
- 29baliace činnosti, manipulácia s tovaromod 1. 8. 2014
- 30poskytovanie služieb rýchleho občerstvenia v spojení s predajom na priamu konzumáciuod 1. 8. 2014
- 31prevádzkovanie výdajne stravyod 1. 8. 2014
- 32výroba hotových jedál a polotovarov priemyselným spôsobom (konzervovanie)od 1. 8. 2014
- 33poskytovanie obslužných služieb pri kultúrnych a iných spoločenských podujatiachod 1. 8. 2014
- 34činnosť podnikateľských, organizačných a ekonomických poradcovod 1. 8. 2014
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/47858044
- RÚZ ID
- 1554039
- Primárny zdroj
- RÚZ · Obchodný register
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR · FS SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 1. 8. 2014Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024Riadna
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023Riadna
- 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022Riadna
- 31. 12. 2021Zverejnená účtovná závierka za rok 2021Riadna
- 31. 12. 2020Zverejnená účtovná závierka za rok 2020Riadna
- 31. 12. 2019Zverejnená účtovná závierka za rok 2019Riadna
- 31. 12. 2018Zverejnená účtovná závierka za rok 2018Riadna
- 12. 7. 2018Zmena sídlaRevúcka 2437/10A, Košice
- 31. 12. 2017Zverejnená účtovná závierka za rok 2017Riadna
- 31. 12. 2017Najvyšší zaznamenaný obrat188 499 EUR · rok 2017
- 31. 12. 2016Zverejnená účtovná závierka za rok 2016Riadna
- 31. 12. 2015Zverejnená účtovná závierka za rok 2015Riadna
- 1. 7. 2015Zmena obchodného mena→ NATURA PRODUKTY GABRIEL s.r.o.
- 1. 10. 2014Registrácia platcu DPHSK2024120901
- 1. 8. 2014Zmena obchodného mena→ PALEO PRODUKTY GABRIEL s.r.o.
- 1. 8. 2014Zmena sídlaNámestie osloboditeľov 20, Košice