DODANIE.sk s.r.o.
aktívnaKľúčové insighty
Pokles tržieb
Tržby medziročne klesli o 96 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 82/100
Firma vykazuje zdravé finančné ukazovatele naprieč ziskovosťou, kapitálom aj rastom.
Firma dosahuje malé tržby (452 €), je zisková.
Firma vykazuje zdravé finančné ukazovatele naprieč ziskovosťou, kapitálom aj rastom.
- EBITDA marža99,1 %
- ROA (návratnosť aktív)0,4 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)0,4 %
- Zadlženosť1 %
- Kapitálová primeranosť98,7 %
Finančné zdravie
Ziskovosť20 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: 84.29netIncome: 381.00revenue: 452.00prevNetIncome: 425.00
Kapitál20 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 98.68equity: 103 566assets: 104 953
Zadlženosť20 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 1.32equity: 103 566assets: 104 953
Rast2 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: -69.12revenueYoY: -95.64validHistoryYears: 5.00
Efektivita20 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: 99.12netMargin: 84.29ebitda: 448.00revenue: 452.00
Altman Z''-Score80.48Bezpečné pásmo
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 1.94 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | 0.11 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | 0.02 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 78.40 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score5 / 6silná
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = 0.36 %splnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 0.36 % vs. predchádzajúce 0.35 %.splnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 1.32 % vs. predchádzajúce 14.27 %.splnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 0.00× vs. predchádzajúce 0.09×.nesplnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 84.29 % vs. predchádzajúca 4.10 %.splnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 98.68 % vs. predchádzajúca 85.73 %.splnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- Mikrofirma (tržby 452 €) — pomerové ukazovatele citlivé na fixné náklady, porovnateľnosť s odvetvím limitovaná.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 6 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Riziko
Tržby medziročne klesli o 96 %. Výrazný pokles si vyžaduje pozornosť — môže ísť o stratu kľúčového trhu.
- Pozitívne
Čistá marža 84.3 % — vysoko nadpriemerná ziskovosť. Každé euro tržieb prináša 0.84 € čistého zisku.
- Pozitívne
EBITDA marža 99.1 % — silná prevádzková efektivita. Firma generuje dostatok hotovosti na pokrytie prevádzky aj investícií.
- Pozitívne
Kapitálová primeranosť 99 % — firma je financovaná prevažne z vlastných zdrojov, nízke riziko predlženia.
| Položka | 2020 | 2019 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 452 € | 10 tis. € | −95,6 % |
| EBITDA | 448 € | 540 € | −17,0 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | 403 € | 486 € | −17,0 % |
| Čistý zisk | 381 € | 425 € | −10,4 % |
| Aktíva | 105 tis. € | 120 tis. € | −12,8 % |
| Vlastné imanie | 104 tis. € | 103 tis. € | +0,4 % |
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 1. 1. 2015
- Sídlo
- Prievidzská 67, 97201, Bojnice
- Štatutárny orgán
- 2 2 osoby (po prihlásení)
- 1. 1. 2015Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2020Zverejnená účtovná závierka za rok 2020
- 31. 12. 2019Zverejnená účtovná závierka za rok 2019
Finančné ukazovatele
2020Štruktúra financovania
- Vlastné imanie98.7%
- Cudzie zdroje1.3%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2020aktuálny | Riadna | 452 € | 105 tis. € | 104 tis. € | 448 € | 381 € | EUR |
| 2019 | Riadna | 10 tis. € | 120 tis. € | 103 tis. € | 540 € | 425 € | EUR |
| 2018 | Riadna | 41 tis. € | 135 tis. € | 103 tis. € | 229 € | 149 € | EUR |
| 2017 | Riadna | — | 104 tis. € | 103 tis. € | — | -551 € | EUR |
| 2016 | Riadna | 2 tis. € | 108 tis. € | 103 tis. € | 2 tis. € | 2 tis. € | EUR |
| 2015 | Riadna | 50 tis. € | 108 tis. € | 101 tis. € | 2 tis. € | 1 tis. € | EUR |
Obsah len pre prihlásených
Mind-map s 2 osobami a 2°/3° prepojeniami sa zobrazí po prihlásení.
História a zmeny
- Založenie spoločnosti1. 1. 2015
spoločnosť s ručením obmedzeným
- Zmena sídla1. 1. 2015 → 17. 5. 2019
Športová 23, Prievidza
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2020aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2019JSON detail
- Účtovná závierka 2018JSON detail
- Účtovná závierka 2017JSON detail
- Účtovná závierka 2016JSON detail
- Účtovná závierka 2015JSON detail
Predmet podnikania
- 1Kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi (maloobchod) alebo iným prevádzkovateľom živnosti (veľkoobchod)od 1. 1. 2015
- 2Sprostredkovateľská činnosť v oblasti obchoduod 1. 1. 2015
- 3Sprostredkovateľská činnosť v oblasti služiebod 1. 1. 2015
- 4Sprostredkovateľská činnosť v oblasti výrobyod 1. 1. 2015
- 5Baliace činnosti, manipulácia s tovaromod 1. 1. 2015
- 6Kuriérske službyod 1. 1. 2015
- 7Skladovanieod 1. 1. 2015
- 8Donášková službaod 1. 1. 2015
- 9Nákladná cestná doprava vykonávaná vozidlami s celkovou hmotnosťou do 3,5 t vrátane prípojného vozidlaod 1. 1. 2015
- 10Počítačové službyod 1. 1. 2015
- 11Služby súvisiace s počítačovým spracovaním údajovod 1. 1. 2015
- 12Reklamné a marketingové službyod 1. 1. 2015
- 13Fotografické službyod 1. 1. 2015
- 14Prenájom hnuteľných vecíod 1. 1. 2015
- 15Služby požičovníod 1. 1. 2015
- 16Činnosť podnikateľských, organizačných a ekonomických poradcovod 1. 1. 2015
- 17Vedenie účtovníctvaod 1. 1. 2015
- 18Prípravné práce k realizácii stavbyod 1. 1. 2015
- 19Uskutočňovanie stavieb a ich zmienod 1. 1. 2015
- 20Dokončovacie stavebné práce pri realizácii exteriérov a interiérovod 1. 1. 2015
- 21Projektovanie, inštalovanie, oprava a revízie elektrickej požiarnej signalizácieod 1. 1. 2015
- 22Informatívne testovanie, meranie, analýzy a kontrolyod 1. 1. 2015
- 23Poskytovanie služieb pre rodinu a domácnosťod 1. 1. 2015
- 24Poskytovanie sociálnych služiebod 1. 1. 2015
- 25Čistiace a upratovacie službyod 1. 1. 2015
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/47878487
- RÚZ ID
- 1573389
- Primárny zdroj
- RÚZ · Obchodný register
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 1. 1. 2015Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2020Zverejnená účtovná závierka za rok 2020Riadna
- 31. 12. 2019Zverejnená účtovná závierka za rok 2019Riadna
- 31. 12. 2018Zverejnená účtovná závierka za rok 2018Riadna
- 31. 12. 2017Zverejnená účtovná závierka za rok 2017Riadna
- 31. 12. 2016Zverejnená účtovná závierka za rok 2016Riadna
- 31. 12. 2015Zverejnená účtovná závierka za rok 2015Riadna
- 31. 12. 2015Najvyšší zaznamenaný obrat49 719 EUR · rok 2015
- 1. 1. 2015Zmena sídlaŠportová 23, Prievidza