Gardenman s. r. o.
aktívnaKľúčové insighty
Pokles tržieb
Tržby medziročne klesli o 51 %.
Záporné vlastné imanie
Firma vykazuje záporné vlastné imanie — môže ísť o nadmernú zadlženosť.
Skóre 13/100
Skóre je nízke najmä v dôsledku vysokej zadlženosti a negatívnej ziskovosti a nadmernej páky.
Firma dosahuje tržby (115 tis. €), je dlhodobo stratová a vlastné imanie tvorí len malú časť majetku.
Skóre je nízke najmä v dôsledku vysokej zadlženosti a negatívnej ziskovosti a nadmernej páky.
- EBITDA marža-34,5 %
- ROA (návratnosť aktív)-43,0 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)—
- Zadlženosť138 %
- Kapitálová primeranosť-38,0 %
Finančné zdravie
Ziskovosť0 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: -40.81netIncome: -46 987revenue: 115 134prevNetIncome: 2 590
Kapitál0 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: -37.98equity: -41 487assets: 109 239
Zadlženosť0 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 137.98equity: -41 487assets: 109 239
Rast20 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: 23.42revenueYoY: -51.16validHistoryYears: 10.00
Efektivita1 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: -34.51netMargin: -40.81ebitda: -39 734revenue: 115 134
Altman Z''-Score-4.64Distress zóna
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | -0.75 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | -1.52 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | -2.08 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | -0.29 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score0 / 6slabá
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = -43.01 %nesplnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA -43.01 % vs. predchádzajúce 1.68 %.nesplnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 137.98 % vs. predchádzajúce 94.76 %.nesplnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 1.05× vs. predchádzajúce 1.53×.nesplnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža -40.81 % vs. predchádzajúca 1.10 %.nesplnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna -37.98 % vs. predchádzajúca 5.24 %.nesplnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- Aktíva medziročne klesli o 29 % — zmenšovanie biznisu, skóre znížené o sankciu.
- Záporné vlastné imanie — záväzky prevyšujú majetok, riziko platobnej neschopnosti.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 10 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Záporné vlastné imanie — Z''-Score bude veľmi nízky, firma je technicky predĺžená.
- Riziko
Tržby medziročne klesli o 51 %. Výrazný pokles si vyžaduje pozornosť — môže ísť o stratu kľúčového trhu.
- Riziko
Firma je v strate (čistá marža -40.8 %). Náklady prevyšujú tržby — situácia si vyžaduje reštrukturalizáciu.
- Riziko
Vlastné imanie je záporné — firma je predlžená. Záväzky prevyšujú majetok, čo môže viesť k platobnej neschopnosti.
- Upozornenie
Extrémne výkyvy v medziročnom vývoji (max 613 %). Pravdepodobne ide o jednorazovú udalosť alebo nízku bázu — nie je to trend.
| Položka | 2024 | 2023 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 115 tis. € | 236 tis. € | −51,2 % |
| EBITDA | -40 tis. € | 7 tis. € | −630,1 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | -36 tis. € | 7 tis. € | −630,1 % |
| Čistý zisk | -47 tis. € | 3 tis. € | −19× |
| Aktíva | 109 tis. € | 154 tis. € | −29,2 % |
| Vlastné imanie | -41 tis. € | 8 tis. € | −612,8 % |
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 12. 9. 2014
- Sídlo
- Karpatská 29/A, 90033, Marianka
- Štatutárny orgán
- 2 2 osoby (po prihlásení)
- 12. 9. 2014Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023
Finančné ukazovatele
2024Štruktúra financovania
- Cudzie zdroje
- 151 tis. €
- Aktíva spolu
- 109 tis. €
- Vlastné imanie
- −41 tis. €
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024aktuálny | Riadna | 115 tis. € | 109 tis. € | -41 tis. € | -40 tis. € | -47 tis. € | EUR |
| 2023 | Riadna | 236 tis. € | 154 tis. € | 8 tis. € | 7 tis. € | 3 tis. € | EUR |
| 2022 | Riadna | 195 tis. € | 224 tis. € | 7 tis. € | 6 tis. € | 2 tis. € | EUR |
| 2021 | Riadna | 341 tis. € | 236 tis. € | 12 tis. € | 10 tis. € | 7 tis. € | EUR |
| 2020 | Riadna | 128 tis. € | 165 tis. € | 6 tis. € | 6 tis. € | 1 tis. € | EUR |
| 2019 | Riadna | 111 tis. € | 47 tis. € | 7 tis. € | 2 tis. € | 2 tis. € | EUR |
| 2018 | Riadna | 77 tis. € | 8 tis. € | -13 tis. € | -22 tis. € | -23 tis. € | EUR |
| 2017 | Riadna | 67 tis. € | 12 tis. € | 10 tis. € | 4 tis. € | 3 tis. € | EUR |
| 2016 | Riadna | 30 tis. € | 9 tis. € | 7 tis. € | 3 tis. € | 2 tis. € | EUR |
| 2015 | Riadna | 17 tis. € | 7 tis. € | 5 tis. € | 723 € | 187 € | EUR |
Obsah len pre prihlásených
Mind-map s 2 osobami a 2°/3° prepojeniami sa zobrazí po prihlásení.
História a zmeny
- Založenie spoločnosti12. 9. 2014
spoločnosť s ručením obmedzeným
- Zmena obchodného mena12. 9. 2014 → 5. 5. 2015
eMveM, s.r.o.
- Zmena sídla12. 9. 2014 → 5. 5. 2015
Páričkova 18, Bratislava
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2024aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2023JSON detail
- Účtovná závierka 2022JSON detail
- Účtovná závierka 2021JSON detail
- Účtovná závierka 2020JSON detail
- Účtovná závierka 2019JSON detail
- Účtovná závierka 2018JSON detail
- Účtovná závierka 2017JSON detail
- Účtovná závierka 2016JSON detail
- Účtovná závierka 2015JSON detail
Predmet podnikania
- 1Pravidelná kontrola detského ihriskaod 19. 6. 2021
- 2Dokončovacie stavebné práce pri realizácii exteriérov a interiérovod 19. 6. 2021
- 3Prevádzka malých plavidielod 19. 6. 2021
- 4Inžinierska činnosť, stavebné cenárstvo, projektovanie a konštruovanie elektrických zariadeníod 19. 6. 2021
- 5Dizajnérske činnostiod 19. 6. 2021
- 6Prenájom hnuteľných vecíod 19. 6. 2021
- 7Čistiace a upratovacie službyod 19. 6. 2021
- 8Oprava osobných potrieb a potrieb pre domácnosťod 19. 6. 2021
- 9Poskytovanie služieb v lesníctve a poľovníctveod 19. 6. 2021
- 10Úprava nerastov, dobývanie rašeliny a bahna a ich úpravaod 19. 6. 2021
- 11Diagnostika kanalizačných potrubí a čistenie kanalizačných systémovod 19. 6. 2021
- 12Vŕtanie studní s dĺžkou do 30 mod 19. 6. 2021
- 13prípravné práce k realizácii stavbyod 24. 3. 2017
- 14výroba nápojovod 24. 3. 2017
- 15poskytovanie služieb v poľnohospodárstve a záhradníctveod 24. 3. 2017
- 16uskutočňovanie stavieb a ich zmienod 24. 3. 2017
- 17poskytovanie služieb rýchleho občerstvenia v spojení s predajom na priamu konzumáciuod 24. 3. 2017
- 18nákladná cestná doprava vykonávaná vozidlami s celkovou hmotnosťou do 3,5 t vrátane prípojného vozidlaod 24. 3. 2017
- 19kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi (maloobchod) alebo iným prevádzkovateľom živnosti (veľkoobchod)od 12. 9. 2014
- 20sprostredkovateľská činnosť v oblasti služiebod 12. 9. 2014
- 21organizovanie kultúrnych a iných spoločenských podujatíod 12. 9. 2014
- 22reklamné a marketingové službyod 12. 9. 2014
- 23sprostredkovateľská činnosť v oblasti obchoduod 12. 9. 2014
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/47880244
- RÚZ ID
- 1561382
- Primárny zdroj
- RÚZ · Obchodný register
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR · FS SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 12. 9. 2014Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024Riadna
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023Riadna
- 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022Riadna
- 31. 12. 2021Zverejnená účtovná závierka za rok 2021Riadna
- 31. 12. 2021Najvyšší zaznamenaný obrat341 438 EUR · rok 2021
- 31. 12. 2020Zverejnená účtovná závierka za rok 2020Riadna
- 31. 12. 2019Zverejnená účtovná závierka za rok 2019Riadna
- 31. 12. 2018Zverejnená účtovná závierka za rok 2018Riadna
- 1. 3. 2018Registrácia platcu DPHSK2024136488
- 31. 12. 2017Zverejnená účtovná závierka za rok 2017Riadna
- 31. 12. 2016Zverejnená účtovná závierka za rok 2016Riadna
- 31. 12. 2015Zverejnená účtovná závierka za rok 2015Riadna
- 12. 9. 2014Zmena obchodného mena→ eMveM, s.r.o.
- 12. 9. 2014Zmena sídlaPáričkova 18, Bratislava