Dextram facility s.r.o.
aktívnaRast tržieb
Tržby medziročne narástli o 4024 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 42/100
Hlavnou slabinou je ziskovosť.
Firma dosahuje malé tržby (3 tis. €), je dlhodobo stratová.
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 6. 9. 2014
- Sídlo
- Galvaniho 12/B, 82104, Bratislava - mestská časť Ružinov
- EBITDA marža-167,6 %
- ROA (návratnosť aktív)-1,0 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)-1,0 %
- Zadlženosť1 %
- Kapitálová primeranosť99,5 %
Finančné zdravie
Ziskovosť4 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: -187.36netIncome: -5 100revenue: 2 722prevNetIncome: -12 922
Kapitál20 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 99.49equity: 492 202assets: 494 737
Zadlženosť20 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 0.512equity: 492 202assets: 494 737
Rast2 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: -22.36revenueYoY: 4 024,242validHistoryYears: 9.00
Efektivita1 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: -167.60netMargin: -187.36ebitda: -4 562revenue: 2 722
Altman Z''-Score207.10Bezpečné pásmo
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 1.96 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | 1.33 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | -0.05 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 203.87 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score5 / 6silná
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = -1.03 %nesplnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA -1.03 % vs. predchádzajúce -2.58 %.splnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 0.51 % vs. predchádzajúce 0.77 %.splnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 0.01× vs. predchádzajúce 0.00×.splnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža -187.36 % vs. predchádzajúca -19578.79 %.splnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 99.49 % vs. predchádzajúca 99.23 %.splnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- Mikrofirma (tržby 2722 €) — pomerové ukazovatele citlivé na fixné náklady, porovnateľnosť s odvetvím limitovaná.
- Tržby +4024 % — pravdepodobne low-base alebo jednorazová udalosť, nie trvalý trend.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 10 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Pozitívne
Tržby medziročne vzrástli o 4024 % na 2722 €. Silný rast naznačuje expandujúci trh alebo úspešnú akvizíciu zákazníkov.
- Riziko
Firma je v strate (čistá marža -187.4 %). Náklady prevyšujú tržby — situácia si vyžaduje reštrukturalizáciu.
- Pozitívne
Kapitálová primeranosť 99 % — firma je financovaná prevažne z vlastných zdrojov, nízke riziko predlženia.
- Info
Firma je v počiatočnej fáze rastu (predchádzajúce tržby 66 €). Trend bude reprezentatívny po ďalšom roku.
| Položka | 2025 | 2024 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 3 tis. € | 66 € | +40× |
| EBITDA | -5 tis. € | -12 tis. € | +62,1 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | -4 tis. € | -11 tis. € | +62,1 % |
| Čistý zisk | -5 tis. € | -13 tis. € | +60,5 % |
| Aktíva | 495 tis. € | 501 tis. € | −1,3 % |
| Vlastné imanie | 492 tis. € | 497 tis. € | −1,0 % |
- 6. 9. 2014Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2025Zverejnená účtovná závierka za rok 2025
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024
Finančné ukazovatele
2025Štruktúra financovania
- Vlastné imanie99.5%
- Cudzie zdroje0.5%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025aktuálny | Riadna | 3 tis. € | 495 tis. € | 492 tis. € | -5 tis. € | -5 tis. € | EUR |
| 2024 | Riadna | 66 € | 501 tis. € | 497 tis. € | -12 tis. € | -13 tis. € | EUR |
| 2023 | Riadna | 1,2 mil. € | 903 tis. € | 510 tis. € | 314 tis. € | 227 tis. € | EUR |
| 2022 | Riadna | 551 tis. € | 4,1 mil. € | 284 tis. € | 56 tis. € | -2 tis. € | EUR |
| 2021 | Riadna | 1,7 mil. € | 3,6 mil. € | 286 tis. € | 31 tis. € | -2 tis. € | EUR |
| 2020 | Riadna | 41 tis. € | 1,6 mil. € | 288 tis. € | -1 tis. € | -1 tis. € | EUR |
| 2019 | Riadna | 24 tis. € | 1,2 mil. € | 289 tis. € | -1 tis. € | -1 tis. € | EUR |
| 2018 | Riadna | 37 tis. € | 936 tis. € | 290 tis. € | 3 tis. € | 2 tis. € | EUR |
| 2017 | Riadna | 21 tis. € | 888 tis. € | 288 tis. € | -1 tis. € | -2 tis. € | EUR |
| 2016 | Riadna | — | 4 tis. € | 4 tis. € | — | -552 € | EUR |
Obsah len pre prihlásených
Mind-map s 5 osobami a 2°/3° prepojeniami sa zobrazí po prihlásení.
História a zmeny
- Založenie spoločnosti6. 9. 2014
spoločnosť s ručením obmedzeným
- Zmena sídla6. 9. 2014 → 29. 3. 2017
Slovnaftská 102/A, Bratislava
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2025aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2024JSON detail
- Účtovná závierka 2023JSON detail
- Účtovná závierka 2022JSON detail
- Účtovná závierka 2021JSON detail
- Účtovná závierka 2020JSON detail
- Účtovná závierka 2019JSON detail
- Účtovná závierka 2018JSON detail
- Účtovná závierka 2017JSON detail
- Účtovná závierka 2016JSON detail
Predmet podnikania
- 1Kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi (maloobchod) alebo iným prevádzkovateľom živnosti (veľkoobchod)od 6. 9. 2014
- 2Sprostredkovateľská činnosť v oblasti obchoduod 6. 9. 2014
- 3Sprostredkovateľská činnosť v oblasti služiebod 6. 9. 2014
- 4Sprostredkovateľská činnosť v oblasti výrobyod 6. 9. 2014
- 5Reklamné a marketingové službyod 6. 9. 2014
- 6Počítačové službyod 6. 9. 2014
- 7Služby súvisiace s počítačovým spracovaním údajovod 6. 9. 2014
- 8Finančný leasingod 6. 9. 2014
- 9Vydavateľská činnosťod 6. 9. 2014
- 10Prieskum trhu a verejnej mienkyod 6. 9. 2014
- 11Činnosť podnikateľských, organizačných a ekonomických poradcovod 6. 9. 2014
- 12Prenájom hnuteľných vecíod 6. 9. 2014
- 13Faktoring a forfaitingod 6. 9. 2014
- 14Čistiace a upratovacie službyod 6. 9. 2014
- 15Organizovanie kurzov, školení a seminárovod 6. 9. 2014
- 16Organizovanie kultúrnych a iných spoločenských podujatíod 6. 9. 2014
- 17Uskutočňovanie stavieb a ich zmienod 6. 9. 2014
- 18Poskytovanie služieb rýchleho občerstvenia v spojení s predajom na priamu konzumáciuod 6. 9. 2014
- 19Výroba nekovových minerálnych výrobkov a výrobkov z betónu, sadry a cementuod 6. 9. 2014
- 20Prevádzkovanie parkovísk (prevádzkovanie garáží alebo odstavných plôch na umiestnenie najmenej piatich vozidiel patriacich iným osobám než majiteľovi alebo nájomcovi nehnuteľnosti)od 6. 9. 2014
- 21Prenájom nehnuteľností spojený s poskytovaním iných než základných služieb spojených s prenájmomod 6. 9. 2014
- 22Administratívne službyod 6. 9. 2014
- 23Výskum a vývoj v oblasti prírodných a technických viedod 6. 9. 2014
- 24Výroba organických chemikáliíod 6. 9. 2014
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/47885271
- RÚZ ID
- 1559960
- Primárny zdroj
- RÚZ · Obchodný register
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR · FS SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 6. 9. 2014Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2025Zverejnená účtovná závierka za rok 2025Riadna
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024Riadna
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023Riadna
- 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022Riadna
- 31. 12. 2021Zverejnená účtovná závierka za rok 2021Riadna
- 31. 12. 2021Najvyšší zaznamenaný obrat1 667 780 EUR · rok 2021
- 31. 12. 2020Zverejnená účtovná závierka za rok 2020Riadna
- 31. 12. 2019Zverejnená účtovná závierka za rok 2019Riadna
- 31. 12. 2018Zverejnená účtovná závierka za rok 2018Riadna
- 31. 12. 2017Zverejnená účtovná závierka za rok 2017Riadna
- 18. 4. 2017Registrácia platcu DPHSK2024166826
- 31. 12. 2016Zverejnená účtovná závierka za rok 2016Riadna
- 6. 9. 2014Zmena sídlaSlovnaftská 102/A, Bratislava