Branik, s.r.o.
aktívnaRast tržieb
Tržby medziročne narástli o 20 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 78/100
Firma vykazuje zdravé finančné ukazovatele naprieč ziskovosťou, kapitálom aj rastom.
Firma dosahuje malé tržby (76 tis. €), je zisková.
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 11. 9. 2014
- Sídlo
- Tatranská 88, 97411, Banská Bystrica
- EBITDA marža34,6 %
- ROA (návratnosť aktív)33,7 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)36,0 %
- Zadlženosť6 %
- Kapitálová primeranosť93,7 %
Finančné zdravie
Ziskovosť20 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: 31.04netIncome: 23 607revenue: 76 060prevNetIncome: 10 010
Kapitál20 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 93.73equity: 65 573assets: 69 957
Zadlženosť20 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 6.27equity: 65 573assets: 69 957
Rast6 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: -6.10revenueYoY: 19.76validHistoryYears: 10.00
Efektivita20 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: 34.62netMargin: 31.04ebitda: 26 332revenue: 76 060
Altman Z''-Score50.28Bezpečné pásmo
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 1.84 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | 30.58 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | 2.15 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 15.71 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score4 / 6stabilná
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = 33.75 %splnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 33.75 % vs. predchádzajúce 10.67 %.splnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 6.27 % vs. predchádzajúce 4.68 %.nesplnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 1.09× vs. predchádzajúce 0.68×.splnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 31.04 % vs. predchádzajúca 15.76 %.splnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 93.73 % vs. predchádzajúca 95.32 %.nesplnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- Aktíva medziročne klesli o 25 % — zmenšovanie biznisu, skóre znížené o sankciu.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 10 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Pozitívne
Tržby medziročne stúpli o 20 % na 76 tis. € — stabilný organický rast.
- Pozitívne
Čistá marža 31.0 % — vysoko nadpriemerná ziskovosť. Každé euro tržieb prináša 0.31 € čistého zisku.
- Pozitívne
EBITDA marža 34.6 % — silná prevádzková efektivita. Firma generuje dostatok hotovosti na pokrytie prevádzky aj investícií.
- Pozitívne
Kapitálová primeranosť 94 % — firma je financovaná prevažne z vlastných zdrojov, nízke riziko predlženia.
| Položka | 2025 | 2024 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 76 tis. € | 64 tis. € | +19,8 % |
| EBITDA | 26 tis. € | 13 tis. € | +103,2 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | 24 tis. € | 12 tis. € | +103,2 % |
| Čistý zisk | 24 tis. € | 10 tis. € | +135,8 % |
| Aktíva | 70 tis. € | 94 tis. € | −25,4 % |
| Vlastné imanie | 66 tis. € | 89 tis. € | −26,7 % |
- 11. 9. 2014Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2025Zverejnená účtovná závierka za rok 2025
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024
Finančné ukazovatele
2025Štruktúra financovania
- Vlastné imanie93.7%
- Cudzie zdroje6.3%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025aktuálny | Riadna | 76 tis. € | 70 tis. € | 66 tis. € | 26 tis. € | 24 tis. € | EUR |
| 2024 | Riadna | 64 tis. € | 94 tis. € | 89 tis. € | 13 tis. € | 10 tis. € | EUR |
| 2023 | Riadna | 146 tis. € | 84 tis. € | 79 tis. € | 94 tis. € | 74 tis. € | EUR |
| 2022 | Riadna | 200 tis. € | 123 tis. € | 118 tis. € | 143 tis. € | 113 tis. € | EUR |
| 2021 | Riadna | 198 tis. € | 133 tis. € | 118 tis. € | 144 tis. € | 113 tis. € | EUR |
| 2020 | Riadna | 163 tis. € | 169 tis. € | 157 tis. € | 110 tis. € | 87 tis. € | EUR |
| 2019 | Riadna | 132 tis. € | 143 tis. € | 139 tis. € | 82 tis. € | 65 tis. € | EUR |
| 2018 | Riadna | 142 tis. € | 83 tis. € | 74 tis. € | 92 tis. € | 69 tis. € | EUR |
| 2017 | Riadna | 119 tis. € | 109 tis. € | 104 tis. € | 66 tis. € | 52 tis. € | EUR |
| 2016 | Riadna | 134 tis. € | 68 tis. € | 54 tis. € | 69 tis. € | 49 tis. € | EUR |
Obsah len pre prihlásených
Mind-map s 2 osobami a 2°/3° prepojeniami sa zobrazí po prihlásení.
História a zmeny
- Založenie spoločnosti11. 9. 2014
spoločnosť s ručením obmedzeným
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2025aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2024JSON detail
- Účtovná závierka 2023JSON detail
- Účtovná závierka 2022JSON detail
- Účtovná závierka 2021JSON detail
- Účtovná závierka 2020JSON detail
- Účtovná závierka 2019JSON detail
- Účtovná závierka 2018JSON detail
- Účtovná závierka 2017JSON detail
- Účtovná závierka 2016JSON detail
Predmet podnikania
- 1odborné prehliadky a odborné skúšky v rozsahu - odborné prehliadky a odborné skúšky plynových zariadení na: - plnenie kovových tlakových nádob na dopravu plynov s výkonom nad 10 Nm3/h, - zásobovanie plynom z kovových tlakových nádob stabilných alebo z kovových tlakových nádob na dopravu plynov (tlakové stanice) s výkonom nad 10 Nm3/h, - zvyšovanie tlaku plynu s výstupným pretlakom plynu nad 0,4 MPa, - znižovanie tlaku plynu so vstupným pretlakom plynu nad 0,4 MPa, - rozvod plynov s pretlakom plynu nad 0,4 MPa a acetylénovody, - spotrebu plynov spaľovaním s výkonom nad 0,5 MW, - chladenie a mrazenie (chladiace okruhy) s množstvom plynu ako chladiva nad 25 kg, - plnenie kovových tlakových nádob na dopravu plynov s výkonom do 10 Nm3/h vrátane, - zásobovanie plynom z kovových tlakových nádob stabilných alebo z kovových tlakových nádob na dopravu plynov (tlakové stanice) s výkonom do 10 Nm3/h vrátane, ak umožňujú pripojiť viac ako dve fľaše na dopravu plynov, - zvyšovanie tlaku plynu s výstupným pretlakom plynu do 0,4 MPa vrátane, - znižovanie tlaku plynu so vstupným pretlakom plynu do 0,4 MPa, - rozvod plynu vrátane regulačného zariadenia na prípojke plynu s výkonom odberného plynového zariadenia do 25 Nm3/h vrátane so vstupným pretlakom plynu do 0,4 MPa vrátane, okrem acetylénovodu, - spotrebu plynov spaľovaním s výkonom do 0,5 MW vrátane, - chladenie a mrazenie (chladiace okruhy) s množstvom plynu ako chladiva od 3 kg do 25 kg vrátane, podľa STN 07 0703, STN 07 8304, STN 38 6410, STN EN 12 186, STN EN 12279, STN EN 12007-1, STN EN 12007-2, STN EN 12007-3, STN EN 12007-4, STN EN 12327, STN EN 15001-1, STN 38 6460, STN 38 6461, STN 38 6462, STN 38 6479, STN EN 378-1+A2, STN 378-2+A2, STN 378-3+A1, STN 378-4+A1, STN EN 746-2, STN EN 1775, STN EN 1012-1, STN EN 12583, STN EN 13480 a spotrebiče s výkonom do 50 kW pre médium: všetky vykurovacie a všetky technické plyny. Technické zariadenia tlakové skupiny A: a) vykurované alebo inak vyhrievané technické zariadenie s rizikom prehriatia určené na výrobu pary alebo na ohrev kvapalín, ktorých teplota je vyššia ako bod varu pri tlaku 0,05 MPa, 1. kotol s menovitým množstvom vyrábanej pary nad 115 t/h (I. trieda), 2. kotol s menovitým množstvom vyrábanej pary nad 50 t/h do 115 t/h vrátane a kvapalinový kotol s tepelným výkonom nad 35 MW (II. trieda), 3. parný kotol s menovitým množstvom vyrábanej pary nad 8 t/h do 50 t/h vrátane a kvapalinový kotol s tepelným výkonom nad 5,8 MW do 35 MW vrátane (III. trieda), 4. parný kotol s menovitým množstvom vyrábanej pary do 8 t/h vrátane a kvapalinový kotol s tepelným výkonom do 5,8 MW (IV. trieda), b) tlaková nádoba stabilná, ktorá 1. obsahuje nie nebezpečné plyny, pary alebo kvapaliny s teplotou vyššou, ako je ich bod varu pri atmosférickom tlaku (1013,25 hPa) s najvyšším pracovným tlakom vyšším ako 0,2 MPa, s objemom nad 10 litrov a ktorej súčin objemu technického zariadenia tlakového v litroch a najvyššieho pracovného tlaku v MPa (ďalej len „bezpečnostný súčin") je väčší ako 20 (200), okrem tlakovej nádoby, ktorá obsahuje rádioaktívne látky, 2. obsahuje nebezpečné plyny alebo nebezpečné kvapaliny pri akejkofvek teplote, ktorej najvyšší dovolený tlak je vyšší ako 0,05 MPa, s objemom nad 1 liter, a ktorej bezpečnostný súčin je väčší ako 5 (50), okrem tlakovej nádoby, ktorá obsahuje rádioaktívne látky, Technické zariadenia tlakové skupiny B: a) vykurované alebo inak vyhrievané zariadenie s rizikom prehriatia určené na výrobu pary s menovitým tlakom do 0,05 MPa vrátane alebo na ohrev kvapaliny pri teplote nižšej, ako je bod varu, s menovitým tepelným výkonom nad 100 kW (V. trieda), b) tlaková nádoba stabilná s najvyšším pracovným tlakom vyšším ako 0,05 MPa, ktorá obsahuje 1. nie nebezpečné plyny, pary alebo kvapaliny s teplotou vyššou, ako je ich bod varu pri tlaku 0,05 MPa, s objemom nad 1 liter a ktorých bezpečnostný súčin je väčší ako 5 (50), 2. nebezpečné plyny alebo nebezpečné kvapaliny pri akejkoľvek teplote, ktorých najvyšší dovolený tlak je vyšší ako 0,05 MPa, s objemom nad 1 liter a ktorých bezpečnostný súčin je väčší ako 2,5 (25), e) potrubné vedenie 1. na rozvod nebezpečnej kvapaliny s najvyšším dovoleným tlakom nad 0,05MPa do 1MPa, ktorého súčin najväčšieho dovoleného tlaku v MPa a menovitej svetlosti potrubia DN je 200 a väčší, 2. s pracovnou látkou vodná para, ktorého súčin najväčšieho dovoleného tlaku v MPa a menovitej svetlosti potrubia DN je 350 (3 500) a väčší, pričom menovitá svetlosť potrubia je väčšia ako DN 100, a to bez ohradu na rozšírené časti, f) bezpečnostné príslušenstvo, ktoré 1. chráni technické zariadenie tlakové pred prekročením najvyššieho pracovného tlaku, 2. zabezpečuje sledovanie a dodržiavanie pracovnej teploty v tých technických zariadeniach tlakových, pri ktorých jej prekročenie alebo pokles mimo určených hraníc ohrozuje ich bezpečnosť, 3. zabezpečuje sledovanie a dodržiavanie úrovne hladiny v tých technických zariadeniach tlakových, pri ktorých jej prekročenie alebo pokles mimo určených hraníc ohrozuje ich bezpečnosť.od 11. 11. 2014
- 2sprostredkovateľská činnosť v oblasti obchoduod 11. 9. 2014
- 3sprostredkovateľská činnosť v oblasti služiebod 11. 9. 2014
- 4reklamné a marketingové službyod 11. 9. 2014
- 5vykonávanie mimoškolskej vzdelávacej činnostiod 11. 9. 2014
- 6prenájom hnuteľných vecíod 11. 9. 2014
- 7skladovanieod 11. 9. 2014
- 8činnosť podnikateľských, organizačných a ekonomických poradcovod 11. 9. 2014
- 9kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi (maloobchod) alebo iným prevádzkovateľom živnosti (veľkoobchod)od 11. 9. 2014
- 10počítačové službyod 11. 9. 2014
- 11administratívne službyod 11. 9. 2014
- 12prieskum trhu a verejnej mienkyod 11. 9. 2014
- 13prípravné práce k realizácii stavbyod 11. 9. 2014
- 14uskutočňovanie stavieb a ich zmienod 11. 9. 2014
- 15dokončovacie stavebné práce pri realizácii exteriérov a interiérovod 11. 9. 2014
- 16oprava a údržba potrieb pre domácnosť, športových potrieb a výrobkov jemnej mechanikyod 11. 9. 2014
- 17čistiace a upratovacie službyod 11. 9. 2014
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/47892200
- RÚZ ID
- 1560843
- Primárny zdroj
- RÚZ · Obchodný register
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR · FS SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 11. 9. 2014Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2025Zverejnená účtovná závierka za rok 2025Riadna
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024Riadna
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023Riadna
- 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022Riadna
- 31. 12. 2022Najvyšší zaznamenaný obrat200 476 EUR · rok 2022
- 31. 12. 2021Zverejnená účtovná závierka za rok 2021Riadna
- 31. 12. 2020Zverejnená účtovná závierka za rok 2020Riadna
- 31. 12. 2019Zverejnená účtovná závierka za rok 2019Riadna
- 31. 12. 2018Zverejnená účtovná závierka za rok 2018Riadna
- 31. 12. 2017Zverejnená účtovná závierka za rok 2017Riadna
- 31. 12. 2016Zverejnená účtovná závierka za rok 2016Riadna
- 1. 7. 2015Registrácia platcu DPHSK2024133485