Beta v0.2. Spracúvame výlučne verejné údaje zo štátnych otvorených registrov. Ochrana údajovNámietka / výmazKontakt

aPRimage, s.r.o.

aktívna
Galantská cesta 658/2F, 92901, Dunajská Streda
podľa §4, registrácia od 1. 11. 2014
spoločnosť s ručením obmedzenýmPlatca DPH
Tržby (2024)31 tis. €
44,0 %vs 2023
Zisk (2024)2 tis. €
125,1 %vs 2023
Vlastné imanie (2024)23 tis. €
10,6 %vs 2023
Zadlženosť (2024)64 %
8,4 %Strednávs 2023
ROE (2024)9.6 %
122,7 %Dobrévs 2023

Pokles tržieb

Tržby medziročne klesli o 44 %.

Stabilná finančná pozícia

Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.

Skóre 60/100

Stabilná pozícia s niekoľkými silnými stránkami.

Súhrn

Firma dosahuje malé tržby (31 tis. €), je zisková.

Pokles tržiebtržby -44 % medziročne
Ziskováčistá marža 7 %
Základné informácie
Právna forma
spoločnosť s ručením obmedzeným
Dátum vzniku
25. 9. 2014
Sídlo
Galantská cesta 658/2F, 92901, Dunajská Streda
Vývoj tržieb a zisku (5 rokov)
Tržby Čistý zisk
Kľúčové ukazovatele (2024)Zobraziť všetky ukazovatele →
  • EBITDA marža15,4 %
  • ROA (návratnosť aktív)3,5 %
  • ROE (návratnosť vlastného imania)9,6 %
  • Zadlženosť64 %
  • Kapitálová primeranosť36,2 %

Finančné zdravie

Firma dosahuje malé tržby (31 tis. €), je zisková.
60/ 100Stabilná
Ziskovosť13 / 20
Akademická bázaDuPont identity (Brown 1914) + Altman X3 inspiration (Altman 1968).
FormulaBody z Net Margin = NI / Revenue × 100; bonus za zlepšenie YoY.
Prahy
  • > 15 % marža → 20 b.
  • 10–15 % → 17 b.
  • 5–10 % → 13 b.
  • 2–5 % → 9 b.
  • 0–2 % → 6 b.
  • < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
Vstupné hodnoty
  • netMargin: 7.14
  • netIncome: 2 226
  • revenue: 31 194
  • prevNetIncome: -8 856
Kapitál16 / 20
Akademická bázaAltman X4-inspired (Book Equity / Total Liabilities), Altman 1968.
FormulaBody z Equity Ratio = Equity / TA × 100.
Prahy
  • > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
  • 35–50 % → 16 b.
  • 20–35 % → 12 b.
  • 10–20 % → 7 b.
  • 3–10 % → 3 b.
  • < 3 % → 1 b.
  • < 0 → 0 b. (záporné imanie)
Vstupné hodnoty
  • equityRatio: 36.18
  • equity: 23 108
  • assets: 63 871
Zadlženosť12 / 20
Akademická bázaStandard banking debt ratio, Basel III intuícia.
FormulaBody z Debt Ratio = (TA − Equity) / TA × 100.
Prahy
  • < 30 % → 20 b. (nízka páka)
  • 30–50 % → 16 b.
  • 50–65 % → 12 b.
  • 65–80 % → 7 b.
  • 80–92 % → 3 b.
  • > 92 % → 1 b.
Vstupné hodnoty
  • debtRatio: 63.82
  • equity: 23 108
  • assets: 63 871
Rast2 / 20
Akademická bázaPiotroski F-Score directional momentum (Piotroski 2000), criteria 1, 3.
FormulaBody z Revenue CAGR (3+ rokov) alebo YoY fallback.
Prahy
  • CAGR > 15 % → 20 b.
  • 7–15 % → 17 b.
  • 2–7 % → 13 b.
  • −3 až 2 % → 10 b.
  • −10 až −3 % → 6 b.
  • < −10 % → 2 b.
Vstupné hodnoty
  • revenueCAGR: -13.97
  • revenueYoY: -43.99
  • validHistoryYears: 10.00
Efektivita17 / 20
Akademická bázaDuPont Asset Turnover (Brown 1914) + Altman X5 (EBITDA/Revenue proxy).
FormulaBody z EBITDA Margin = EBITDA / Revenue × 100; fallback z Net Margin × 1.3.
Prahy
  • EBITDA marža > 20 % → 20 b.
  • 12–20 % → 17 b.
  • 6–12 % → 12 b.
  • 2–6 % → 7 b.
  • 0–2 % → 4 b.
  • < 0 % → 1 b.
Vstupné hodnoty
  • ebitdaMargin: 15.40
  • netMargin: 7.14
  • ebitda: 4 805
  • revenue: 31 194
Altman Z''-Score3.27Bezpečné pásmo

Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)

X1 — Pracovný kapitál / Aktívaváhapríspevok
X1 — Pracovný kapitál / Aktíva6.560.71aproximované
X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva3.261.54aproximované
X3 — EBIT / Aktíva6.720.43aproximované
X4 — Vlastné imanie / Záväzky1.050.60presné

Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.

Piotroski F-Score5 / 6silná

Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)

  • ROA pozitívnaROA = 3.49 %
    splnené
  • ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 3.49 % vs. predchádzajúce -12.87 %.
    splnené
  • Zadlženosť klesáZadlženosť 63.82 % vs. predchádzajúce 69.64 %.
    splnené
  • Obrat aktív rastieObrat aktív 0.49× vs. predchádzajúce 0.81×.
    nesplnené
  • Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 7.14 % vs. predchádzajúca -15.90 %.
    splnené
  • Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 36.18 % vs. predchádzajúca 30.36 %.
    splnené
Nezahrnuté pôvodné kritériá:
  • #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
  • #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
  • #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé

Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.

Upozornenia k dátam
  • Mikrofirma (tržby 31194 €) — pomerové ukazovatele citlivé na fixné náklady, porovnateľnosť s odvetvím limitovaná.
  • X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
  • X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 10 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
  • X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
Metodologická báza: Health Score je vážený kompozit komponentov založených na DuPont identity (Brown, 1914), Altman Z-Score (Altman, 1968) a Piotroski F-Score (Piotroski, 2000). Plná metodika dostupná v popise zdrojov →
Čo hovoria dáta
  • Riziko

    Tržby medziročne klesli o 44 %. Výrazný pokles si vyžaduje pozornosť — môže ísť o stratu kľúčového trhu.

  • Pozitívne

    Čistá marža 7.1 % — zdravá ziskovosť typická pre stabilné odvetvia.

  • Info

    Kapitálová primeranosť 36 % — vyvážená štruktúra financovania, typická pre stredné firmy.

Finančný prehľad (2024)
Položka20242023Zmena
Tržby31 tis. €56 tis. €−44,0 %
EBITDA5 tis. €725 €+562,8 %
Prevádzkový výsledok (EBIT)4 tis. €653 €+562,8 %
Čistý zisk2 tis. €-9 tis. €+125,1 %
Aktíva64 tis. €69 tis. €−7,2 %
Vlastné imanie23 tis. €21 tis. €+10,6 %
Zobraziť výkaz ziskov a strát a súvahu →
Vzťahy a prepojenia
2 osobyv štatutárnych orgánoch
graf prepojenícez ľudí 2°/3°
Zobraziť všetky vzťahy →
Najnovšie udalosti
  • 25. 9. 2014Založenie spoločnosti
  • 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024
  • 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023
Zobraziť všetky udalosti →
Užitočné služby