AQVAREL s.r.o.
aktívnaPokles tržieb
Tržby medziročne klesli o 74 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 76/100
Firma vykazuje zdravé finančné ukazovatele naprieč ziskovosťou, kapitálom aj rastom.
Firma dosahuje malé tržby (38 tis. €), je zisková.
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 1. 10. 2014
- Sídlo
- Podjavorinskej 3323/5, 03861, Vrútky
- EBITDA marža14,7 %
- ROA (návratnosť aktív)3,2 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)3,2 %
- Zadlženosť1 %
- Kapitálová primeranosť99,4 %
Finančné zdravie
Ziskovosť17 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: 12.77netIncome: 4 900revenue: 38 384prevNetIncome: 13 866
Kapitál20 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 99.43equity: 152 339assets: 153 218
Zadlženosť20 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 0.574equity: 152 339assets: 153 218
Rast2 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: -18.53revenueYoY: -73.69validHistoryYears: 8.00
Efektivita17 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: 14.67netMargin: 12.77ebitda: 5 632revenue: 38 384
Altman Z''-Score189.43Bezpečné pásmo
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 1.96 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | 5.29 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | 0.21 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 181.97 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score2 / 6slabá
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = 3.20 %splnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 3.20 % vs. predchádzajúce 9.40 %.nesplnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 0.57 % vs. predchádzajúce 0.00 %.nesplnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 0.25× vs. predchádzajúce 0.99×.nesplnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 12.77 % vs. predchádzajúca 9.51 %.splnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 99.43 % vs. predchádzajúca 100.00 %.nesplnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- Mikrofirma (tržby 38384 €) — pomerové ukazovatele citlivé na fixné náklady, porovnateľnosť s odvetvím limitovaná.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 8 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Riziko
Tržby medziročne klesli o 74 %. Výrazný pokles si vyžaduje pozornosť — môže ísť o stratu kľúčového trhu.
- Pozitívne
Čistá marža 12.8 % — zdravá ziskovosť typická pre stabilné odvetvia.
- Pozitívne
Kapitálová primeranosť 99 % — firma je financovaná prevažne z vlastných zdrojov, nízke riziko predlženia.
| Položka | 2025 | 2024 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 38 tis. € | 146 tis. € | −73,7 % |
| EBITDA | 6 tis. € | 18 tis. € | −68,6 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | 5 tis. € | 16 tis. € | −68,6 % |
| Čistý zisk | 5 tis. € | 14 tis. € | −64,7 % |
| Aktíva | 153 tis. € | 147 tis. € | +3,9 % |
| Vlastné imanie | 152 tis. € | 147 tis. € | +3,3 % |
- 1. 10. 2014Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2025Zverejnená účtovná závierka za rok 2025
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024
Finančné ukazovatele
2025Štruktúra financovania
- Vlastné imanie99.4%
- Cudzie zdroje0.6%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025aktuálny | Riadna | 38 tis. € | 153 tis. € | 152 tis. € | 6 tis. € | 5 tis. € | EUR |
| 2024 | Riadna | 146 tis. € | 147 tis. € | 147 tis. € | 18 tis. € | 14 tis. € | EUR |
| 2023 | Riadna | 38 tis. € | 136 tis. € | 134 tis. € | 4 tis. € | 3 tis. € | EUR |
| 2022 | Riadna | 167 tis. € | 365 tis. € | 357 tis. € | 108 tis. € | 85 tis. € | EUR |
| 2018 | Riadna | 324 tis. € | 160 tis. € | 146 tis. € | 70 tis. € | 55 tis. € | EUR |
| 2017 | Riadna | 114 tis. € | 92 tis. € | 91 tis. € | 4 tis. € | 3 tis. € | EUR |
| 2016 | Riadna | 72 tis. € | 88 tis. € | 88 tis. € | 28 tis. € | 21 tis. € | EUR |
| 2015 | Riadna | 161 tis. € | 87 tis. € | 66 tis. € | 82 tis. € | 62 tis. € | EUR |
Obsah len pre prihlásených
Mind-map s 2 osobami a 2°/3° prepojeniami sa zobrazí po prihlásení.
História a zmeny
- Založenie spoločnosti1. 10. 2014
spoločnosť s ručením obmedzeným
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2025aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2024JSON detail
- Účtovná závierka 2023JSON detail
- Účtovná závierka 2022JSON detail
- Účtovná závierka 2018JSON detail
- Účtovná závierka 2017JSON detail
- Účtovná závierka 2016JSON detail
- Účtovná závierka 2015JSON detail
Predmet podnikania
- 1Prípravné práce k realizácii stavbyod 1. 10. 2014
- 2Uskutočňovanie stavieb a ich zmienod 1. 10. 2014
- 3Dokončovacie stavebné práce pri realizácii exteriérov a interiérovod 1. 10. 2014
- 4Výroba jednoduchých výrobkov z kovuod 1. 10. 2014
- 5Prenájom nehnuteľností spojený s poskytovaním iných než základných služieb spojených s prenájmomod 1. 10. 2014
- 6Poskytovanie služieb rýchleho občerstvenia v spojení s predajom na priamu konzumáciuod 1. 10. 2014
- 7Kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi (maloobchod) alebo iným prevádzkovateľom živnosti (veľkoobchod)od 1. 10. 2014
- 8Sprostredkovateľská činnosť v oblasti služiebod 1. 10. 2014
- 9Nákladná cestná doprava vykonávaná vozidlami s celkovou hmotnosťou do 3,5 t vrátane prípojného vozidlaod 1. 10. 2014
- 10Prenájom hnuteľných vecíod 1. 10. 2014
- 11Podnikanie v oblasti nakladania s iným ako nebezpečným odpadomod 1. 10. 2014
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/47903511
- RÚZ ID
- 1564836
- Primárny zdroj
- RÚZ · Obchodný register
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR · FS SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 1. 10. 2014Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2025Zverejnená účtovná závierka za rok 2025Riadna
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024Riadna
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023Riadna
- 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022Riadna
- 31. 12. 2018Zverejnená účtovná závierka za rok 2018Riadna
- 31. 12. 2018Najvyšší zaznamenaný obrat323 812 EUR · rok 2018
- 31. 12. 2017Zverejnená účtovná závierka za rok 2017Riadna
- 31. 12. 2016Zverejnená účtovná závierka za rok 2016Riadna
- 31. 12. 2015Zverejnená účtovná závierka za rok 2015Riadna
- 1. 10. 2015Registrácia platcu DPHSK2024144188