SOYKA s. r. o.
aktívnaRast tržieb
Tržby medziročne narástli o 48 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 45/100
Vyvážený, ale priemerný profil bez výraznejších problémov.
Firma dosahuje malé tržby (45 tis. €), vlastné imanie tvorí len malú časť majetku.
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 4. 12. 2014
- Sídlo
- ČSA 56, 97701, Brezno
- EBITDA marža6,2 %
- ROA (návratnosť aktív)2,1 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)49,1 %
- Zadlženosť96 %
- Kapitálová primeranosť4,2 %
Finančné zdravie
Ziskovosť9 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: 2.81netIncome: 1 267revenue: 45 037prevNetIncome: 1 857
Kapitál3 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 4.23equity: 2 581assets: 61 022
Zadlženosť1 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 95.77equity: 2 581assets: 61 022
Rast20 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: 41.48revenueYoY: 48.40validHistoryYears: 10.00
Efektivita12 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: 6.21netMargin: 2.81ebitda: 2 797revenue: 45 037
Altman Z''-Score0.26Distress zóna
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 0.08 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | -0.13 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | 0.26 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 0.05 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score4 / 6stabilná
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = 2.08 %splnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 2.08 % vs. predchádzajúce 2.53 %.nesplnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 95.77 % vs. predchádzajúce 98.21 %.splnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 0.74× vs. predchádzajúce 0.41×.splnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 2.81 % vs. predchádzajúca 6.12 %.nesplnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 4.23 % vs. predchádzajúca 1.79 %.splnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- Mikrofirma (tržby 45037 €) — pomerové ukazovatele citlivé na fixné náklady, porovnateľnosť s odvetvím limitovaná.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 10 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Pozitívne
Tržby medziročne vzrástli o 48 % na 45 tis. €. Silný rast naznačuje expandujúci trh alebo úspešnú akvizíciu zákazníkov.
- Info
Čistá marža len 2.8 % — firma je zisková, ale s nízkou rezervou. Každý pokles tržieb môže viesť k strate.
- Upozornenie
Kapitálová primeranosť len 4 % — firma je výrazne financovaná z cudzích zdrojov. Vysoká finančná páka zvyšuje riziko.
- Upozornenie
Tržby rastú (+48 %), ale aktíva klesajú (-17 %). Firma môže podinvestovávať — rast nemusí byť udržateľný.
| Položka | 2024 | 2023 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 45 tis. € | 30 tis. € | +48,4 % |
| EBITDA | 3 tis. € | 2 tis. € | +43,6 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | 3 tis. € | 2 tis. € | +43,6 % |
| Čistý zisk | 1 tis. € | 2 tis. € | −31,8 % |
| Aktíva | 61 tis. € | 73 tis. € | −16,8 % |
| Vlastné imanie | 3 tis. € | 1 tis. € | +96,6 % |
- 4. 12. 2014Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024
- 31. 12. 2024Najvyšší zaznamenaný obrat
Finančné ukazovatele
2024Štruktúra financovania
- Vlastné imanie4.2%
- Cudzie zdroje95.8%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024aktuálny | Riadna | 45 tis. € | 61 tis. € | 3 tis. € | 3 tis. € | 1 tis. € | EUR |
| 2023 | Riadna | 30 tis. € | 73 tis. € | 1 tis. € | 2 tis. € | 2 tis. € | EUR |
| 2022 | Riadna | 6 tis. € | 65 tis. € | -544 € | -559 € | -642 € | EUR |
| 2021 | Riadna | 2 tis. € | 11 tis. € | 99 € | -199 € | -282 € | EUR |
| 2020 | Riadna | 1 tis. € | 10 tis. € | 381 € | -6 tis. € | -6 tis. € | EUR |
| 2019 | Riadna | 24 tis. € | 15 tis. € | 7 tis. € | -843 € | -986 € | EUR |
| 2018 | Riadna | 32 tis. € | 14 tis. € | 8 tis. € | -2 tis. € | -2 tis. € | EUR |
| 2017 | Riadna | 40 tis. € | 18 tis. € | 10 tis. € | 6 tis. € | 5 tis. € | EUR |
| 2016 | Riadna | 15 tis. € | 6 tis. € | 4 tis. € | 579 € | 34 € | EUR |
| 2015 | Riadna | 2 tis. € | 5 tis. € | 4 tis. € | -237 € | -723 € | EUR |
Obsah len pre prihlásených
Mind-map s 2 osobami a 2°/3° prepojeniami sa zobrazí po prihlásení.
História a zmeny
- Zmena obchodného mena29. 1. 2015 → 17. 9. 2025
VINCENZO, s.r.o.
- Založenie spoločnosti4. 12. 2014
spoločnosť s ručením obmedzeným
- Zmena obchodného mena4. 12. 2014 → 28. 1. 2015
RAGNAROK, s.r.o.
- Zmena sídla4. 12. 2014 → 28. 1. 2015
Miestneho priemyslu 561, Námestovo
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2024aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2023JSON detail
- Účtovná závierka 2022JSON detail
- Účtovná závierka 2021JSON detail
- Účtovná závierka 2020JSON detail
- Účtovná závierka 2019JSON detail
- Účtovná závierka 2018JSON detail
- Účtovná závierka 2017JSON detail
- Účtovná závierka 2016JSON detail
- Účtovná závierka 2015JSON detail
Predmet podnikania
- 1Vypracovanie dokumentácie a projektu jednoduchých stavieb, drobných stavieb a zmien týchto stavieb: stavebná časťod 31. 5. 2022
- 2Montáž, rekonštrukcia a údržba vyhradených technických zariadení -plynových Montáž , rekonštrukcia a údržba vyhradených technických zariadení -tlakovýchod 9. 4. 2022
- 3Vodoinštalatérstvo a kúrenárstvood 9. 4. 2022
- 4Opravy vyhradených technických zariadení elektrickýchod 9. 4. 2022
- 5Montáž, rekonštrukcia a údržba vyhradených technických zariadení – elektrickýchod 9. 4. 2022
- 6Sprostredkovanie predaja, prenájmu a kúpy nehnuteľností (realitná činnosť)od 9. 4. 2022
- 7Prevádzkovanie zariadení slúžiacich na regeneráciu a rekondíciuod 9. 7. 2016
- 8Poskytovanie služieb rýchleho občerstvenia v spojení s predajom na priamu konzumáciuod 9. 7. 2016
- 9Finančný leasingod 4. 12. 2014
- 10Poskytovanie úverov alebo pôžičiek z peňažných zdrojov získaných výlučne bez verejnej výzvy a bez verejnej ponuky majetkových hodnôtod 4. 12. 2014
- 11Sprostredkovanie poskytovania úverov alebo pôžičiek z peňažných zdrojov získaných výlučne bez verejnej výzvy a bez verejnej ponuky majetkových hodnôtod 4. 12. 2014
- 12Faktoring a forfaitingod 4. 12. 2014
- 13Prenájom nehnuteľností spojený s poskytovaním iných než základných služieb spojených s prenájmomod 4. 12. 2014
- 14Prenájom hnuteľných vecíod 4. 12. 2014
- 15Administratívne službyod 4. 12. 2014
- 16Vedenie účtovníctvaod 4. 12. 2014
- 17Reklamné a marketingové službyod 4. 12. 2014
- 18Prieskum trhu a verejnej mienkyod 4. 12. 2014
- 19Prípravné práce k realizácii stavbyod 4. 12. 2014
- 20Uskutočňovanie stavieb a ich zmienod 4. 12. 2014
- 21Dokončovacie stavebné práce pri realizácii exteriérov a interiérovod 4. 12. 2014
- 22Čistiace a upratovacie službyod 4. 12. 2014
- 23Činnosť podnikateľských, organizačných a ekonomických poradcovod 4. 12. 2014
- 24Sprostredkovateľská činnosť v oblasti služiebod 4. 12. 2014
- 25Sprostredkovateľská činnosť v oblasti obchoduod 4. 12. 2014
- 26Kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi (maloobchod) alebo iným prevádzkovateľom živnosti (veľkoobchod)od 4. 12. 2014
- 27Ubytovacie služby bez poskytovania pohostinských činnostíod 4. 12. 2014
- 28Počítačové službyod 4. 12. 2014
- 29Služby súvisiace s počítačovým spracovaním údajovod 4. 12. 2014
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/47923814
- RÚZ ID
- 1571644
- Primárny zdroj
- RÚZ · Obchodný register
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 4. 12. 2014Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024Riadna
- 31. 12. 2024Najvyšší zaznamenaný obrat45 037 EUR · rok 2024
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023Riadna
- 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022Riadna
- 31. 12. 2021Zverejnená účtovná závierka za rok 2021Riadna
- 31. 12. 2020Zverejnená účtovná závierka za rok 2020Riadna
- 31. 12. 2019Zverejnená účtovná závierka za rok 2019Riadna
- 31. 12. 2018Zverejnená účtovná závierka za rok 2018Riadna
- 31. 12. 2017Zverejnená účtovná závierka za rok 2017Riadna
- 31. 12. 2016Zverejnená účtovná závierka za rok 2016Riadna
- 31. 12. 2015Zverejnená účtovná závierka za rok 2015Riadna
- 29. 1. 2015Zmena obchodného mena→ VINCENZO, s.r.o.
- 4. 12. 2014Zmena obchodného mena→ RAGNAROK, s.r.o.
- 4. 12. 2014Zmena sídlaMiestneho priemyslu 561, Námestovo