Beta v0.2. Spracúvame výlučne verejné údaje zo štátnych otvorených registrov. Ochrana údajovNámietka / výmazKontakt

URBATO s. r. o.

aktívna
Drieňová 40, 82103, Bratislava - mestská časť Ružinov
podľa §4, registrácia od 26. 8. 2019
spoločnosť s ručením obmedzenýmPlatca DPH
Tržby (2024)170 tis. €
19,6 %vs 2023
Zisk (2024)10 tis. €
39,3 %vs 2023
Vlastné imanie (2024)-285 tis. €
3,5 %vs 2023
Zadlženosť (2024)96598 %
22×Vysokávs 2023
ROE (2024)-3.7 %
44,4 %Stratavs 2023

Rast tržieb

Tržby medziročne narástli o 20 %.

Záporné vlastné imanie

Firma vykazuje záporné vlastné imanie — môže ísť o nadmernú zadlženosť.

Skóre 23/100

Skóre je nízke najmä v dôsledku vysokej zadlženosti a nadmernej páky.

Súhrn

Firma dosahuje tržby (170 tis. €), je zisková a vlastné imanie tvorí len malú časť majetku.

Záporné imaniezáväzky prevyšujú majetok
Ziskováčistá marža 6 %
Silný rasttržby +20 % medziročne
Základné informácie
Právna forma
spoločnosť s ručením obmedzeným
Dátum vzniku
28. 10. 2014
Sídlo
Drieňová 40, 82103, Bratislava - mestská časť Ružinov
Vývoj tržieb a zisku (5 rokov)
Tržby Čistý zisk
Kľúčové ukazovatele (2024)Zobraziť všetky ukazovatele →
  • EBITDA marža7,0 %
  • ROA (návratnosť aktív)3526,1 %
  • ROE (návratnosť vlastného imania)
  • Zadlženosť96598 %
  • Kapitálová primeranosť-96498,3 %

Finančné zdravie

Firma dosahuje tržby (170 tis. €), je zisková a vlastné imanie tvorí len malú časť majetku.
23/ 100Riziková
Ziskovosť13 / 20
Akademická bázaDuPont identity (Brown 1914) + Altman X3 inspiration (Altman 1968).
FormulaBody z Net Margin = NI / Revenue × 100; bonus za zlepšenie YoY.
Prahy
  • > 15 % marža → 20 b.
  • 10–15 % → 17 b.
  • 5–10 % → 13 b.
  • 2–5 % → 9 b.
  • 0–2 % → 6 b.
  • < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
Vstupné hodnoty
  • netMargin: 6.11
  • netIncome: 10 402
  • revenue: 170 272
  • prevNetIncome: 7 468
Kapitál0 / 20
Akademická bázaAltman X4-inspired (Book Equity / Total Liabilities), Altman 1968.
FormulaBody z Equity Ratio = Equity / TA × 100.
Prahy
  • > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
  • 35–50 % → 16 b.
  • 20–35 % → 12 b.
  • 10–20 % → 7 b.
  • 3–10 % → 3 b.
  • < 3 % → 1 b.
  • < 0 → 0 b. (záporné imanie)
Vstupné hodnoty
  • equityRatio: -96 498,305
  • equity: -284 670
  • assets: 295.00
Zadlženosť0 / 20
Akademická bázaStandard banking debt ratio, Basel III intuícia.
FormulaBody z Debt Ratio = (TA − Equity) / TA × 100.
Prahy
  • < 30 % → 20 b. (nízka páka)
  • 30–50 % → 16 b.
  • 50–65 % → 12 b.
  • 65–80 % → 7 b.
  • 80–92 % → 3 b.
  • > 92 % → 1 b.
Vstupné hodnoty
  • debtRatio: 96 598,305
  • equity: -284 670
  • assets: 295.00
Rast13 / 20
Akademická bázaPiotroski F-Score directional momentum (Piotroski 2000), criteria 1, 3.
FormulaBody z Revenue CAGR (3+ rokov) alebo YoY fallback.
Prahy
  • CAGR > 15 % → 20 b.
  • 7–15 % → 17 b.
  • 2–7 % → 13 b.
  • −3 až 2 % → 10 b.
  • −10 až −3 % → 6 b.
  • < −10 % → 2 b.
Vstupné hodnoty
  • revenueCAGR: 2.51
  • revenueYoY: 19.61
  • validHistoryYears: 10.00
Efektivita12 / 20
Akademická bázaDuPont Asset Turnover (Brown 1914) + Altman X5 (EBITDA/Revenue proxy).
FormulaBody z EBITDA Margin = EBITDA / Revenue × 100; fallback z Net Margin × 1.3.
Prahy
  • EBITDA marža > 20 % → 20 b.
  • 12–20 % → 17 b.
  • 6–12 % → 12 b.
  • 2–6 % → 7 b.
  • 0–2 % → 4 b.
  • < 0 % → 1 b.
Vstupné hodnoty
  • ebitdaMargin: 7.02
  • netMargin: 6.11
  • ebitda: 11 957
  • revenue: 170 272
Altman Z''-Score-4856.16Distress zóna

Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)

X1 — Pracovný kapitál / Aktívaváhapríspevok
X1 — Pracovný kapitál / Aktíva6.56-1899.09aproximované
X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva3.26-3187.54aproximované
X3 — EBIT / Aktíva6.72231.52aproximované
X4 — Vlastné imanie / Záväzky1.05-1.05presné

Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.

Piotroski F-Score4 / 6stabilná

Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)

  • ROA pozitívnaROA = 3526.10 %
    splnené
  • ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 3526.10 % vs. predchádzajúce 104.96 %.
    splnené
  • Zadlženosť klesáZadlženosť 96598.31 % vs. predchádzajúce 4247.18 %.
    nesplnené
  • Obrat aktív rastieObrat aktív 577.19× vs. predchádzajúce 20.01×.
    splnené
  • Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 6.11 % vs. predchádzajúca 5.25 %.
    splnené
  • Kapitálová primeranosť rastieAktuálna -96498.31 % vs. predchádzajúca -4147.18 %.
    nesplnené
Nezahrnuté pôvodné kritériá:
  • #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
  • #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
  • #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé

Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.

Upozornenia k dátam
  • Aktíva medziročne klesli o 96 % — zmenšovanie biznisu, skóre znížené o sankciu.
  • Záporné vlastné imanie — záväzky prevyšujú majetok, riziko platobnej neschopnosti.
  • X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
  • X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 10 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
  • X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
  • Záporné vlastné imanie — Z''-Score bude veľmi nízky, firma je technicky predĺžená.
Metodologická báza: Health Score je vážený kompozit komponentov založených na DuPont identity (Brown, 1914), Altman Z-Score (Altman, 1968) a Piotroski F-Score (Piotroski, 2000). Plná metodika dostupná v popise zdrojov →
Čo hovoria dáta
  • Pozitívne

    Tržby medziročne stúpli o 20 % na 170 tis. € — stabilný organický rast.

  • Pozitívne

    Čistá marža 6.1 % — zdravá ziskovosť typická pre stabilné odvetvia.

  • Riziko

    Vlastné imanie je záporné — firma je predlžená. Záväzky prevyšujú majetok, čo môže viesť k platobnej neschopnosti.

  • Pozitívne

    ROA 3526.1 % — firma efektívne využíva svoj majetok na generovanie zisku.

Finančný prehľad (2024)
Položka20242023Zmena
Tržby170 tis. €142 tis. €+19,6 %
EBITDA12 tis. €10 tis. €+20,3 %
Prevádzkový výsledok (EBIT)11 tis. €9 tis. €+20,3 %
Čistý zisk10 tis. €7 tis. €+39,3 %
Aktíva295 €7 tis. €−95,9 %
Vlastné imanie-285 tis. €-295 tis. €+3,5 %
Zobraziť výkaz ziskov a strát a súvahu →
Vzťahy a prepojenia
2 osobyv štatutárnych orgánoch
graf prepojenícez ľudí 2°/3°
Zobraziť všetky vzťahy →
Najnovšie udalosti
  • 28. 10. 2014Založenie spoločnosti
  • 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024
  • 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023
Zobraziť všetky udalosti →
Užitočné služby