LK SLOVAK BUILDING s.r.o.
aktívnaPokles tržieb
Tržby medziročne klesli o 21 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 70/100
Firma vykazuje zdravé finančné ukazovatele naprieč ziskovosťou, kapitálom aj rastom.
Firma dosahuje malé tržby (70 tis. €).
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 1. 1. 2015
- Sídlo
- Gogoľova 3938/10, 03601, Martin
- EBITDA marža3,3 %
- ROA (návratnosť aktív)0,3 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)0,3 %
- Zadlženosť1 %
- Kapitálová primeranosť99,4 %
Finančné zdravie
Ziskovosť6 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: 1.69netIncome: 1 188revenue: 70 321prevNetIncome: 12 683
Kapitál20 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 99.44equity: 454 947assets: 457 500
Zadlženosť20 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 0.558equity: 454 947assets: 457 500
Rast17 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: 10.75revenueYoY: -20.83validHistoryYears: 10.00
Efektivita7 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: 3.28netMargin: 1.69ebitda: 2 306revenue: 70 321
Altman Z''-Score191.64Bezpečné pásmo
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 1.96 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | 2.54 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | 0.03 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 187.11 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score3 / 6stabilná
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = 0.26 %splnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 0.26 % vs. predchádzajúce 2.77 %.nesplnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 0.56 % vs. predchádzajúce 1.05 %.splnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 0.15× vs. predchádzajúce 0.19×.nesplnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 1.69 % vs. predchádzajúca 14.28 %.nesplnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 99.44 % vs. predchádzajúca 98.95 %.splnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 10 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Riziko
Tržby medziročne klesli o 21 %. Výrazný pokles si vyžaduje pozornosť — môže ísť o stratu kľúčového trhu.
- Info
Čistá marža len 1.7 % — firma je zisková, ale s nízkou rezervou. Každý pokles tržieb môže viesť k strate.
- Pozitívne
Kapitálová primeranosť 99 % — firma je financovaná prevažne z vlastných zdrojov, nízke riziko predlženia.
| Položka | 2025 | 2024 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 70 tis. € | 89 tis. € | −20,8 % |
| EBITDA | 2 tis. € | 17 tis. € | −86,4 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | 2 tis. € | 15 tis. € | −86,4 % |
| Čistý zisk | 1 tis. € | 13 tis. € | −90,6 % |
| Aktíva | 458 tis. € | 459 tis. € | −0,2 % |
| Vlastné imanie | 455 tis. € | 454 tis. € | +0,3 % |
- 1. 1. 2015Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2025Zverejnená účtovná závierka za rok 2025
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024
Finančné ukazovatele
2025Štruktúra financovania
- Vlastné imanie99.4%
- Cudzie zdroje0.6%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025aktuálny | Riadna | 70 tis. € | 458 tis. € | 455 tis. € | 2 tis. € | 1 tis. € | EUR |
| 2024 | Riadna | 89 tis. € | 459 tis. € | 454 tis. € | 17 tis. € | 13 tis. € | EUR |
| 2023 | Riadna | 46 tis. € | 444 tis. € | 441 tis. € | 3 tis. € | 516 € | EUR |
| 2022 | Riadna | 256 tis. € | 496 tis. € | 441 tis. € | 30 tis. € | 23 tis. € | EUR |
| 2020 | Riadna | 105 tis. € | 313 tis. € | 324 tis. € | 48 tis. € | 37 tis. € | EUR |
| 2019 | Riadna | 475 tis. € | 305 tis. € | 287 tis. € | 209 tis. € | 164 tis. € | EUR |
| 2018 | Riadna | 215 tis. € | 121 tis. € | 123 tis. € | 71 tis. € | 56 tis. € | EUR |
| 2017 | Riadna | 81 tis. € | 79 tis. € | 67 tis. € | 22 tis. € | 18 tis. € | EUR |
| 2016 | Riadna | 128 tis. € | 59 tis. € | 50 tis. € | 44 tis. € | 34 tis. € | EUR |
| 2015 | Riadna | 28 tis. € | 19 tis. € | 15 tis. € | 13 tis. € | 10 tis. € | EUR |
Obsah len pre prihlásených
Mind-map s 2 osobami a 2°/3° prepojeniami sa zobrazí po prihlásení.
História a zmeny
- Založenie spoločnosti1. 1. 2015
spoločnosť s ručením obmedzeným
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2025aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2024JSON detail
- Účtovná závierka 2023JSON detail
- Účtovná závierka 2022JSON detail
- Účtovná závierka 2020JSON detail
- Účtovná závierka 2019JSON detail
- Účtovná závierka 2018JSON detail
- Účtovná závierka 2017JSON detail
- Účtovná závierka 2016JSON detail
- Účtovná závierka 2015JSON detail
Predmet podnikania
- 1Prípravné práce k realizácii stavbyod 1. 1. 2015
- 2Uskutočňovanie stavieb a ich zmienod 1. 1. 2015
- 3Dokončovacie stavebné práce pri realizácii exteriérov a interiérovod 1. 1. 2015
- 4Zhotovovanie mozaikových obrazov z rozličných materiálov podľa predložených návrhovod 1. 1. 2015
- 5Stavebné cenárstvood 1. 1. 2015
- 6Kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi (maloobchod) alebo iným prevádzkovateľom živnosti (veľkoobchod)od 1. 1. 2015
- 7Sprostredkovateľská činnosť v oblasti obchoduod 1. 1. 2015
- 8Sprostredkovateľská činnosť v oblasti služiebod 1. 1. 2015
- 9Sprostredkovateľská činnosť v oblasti výrobyod 1. 1. 2015
- 10Nákladná cestná doprava vykonávaná vozidlami s celkovou hmotnosťou do 3,5 t vrátane prípojného vozidlaod 1. 1. 2015
- 11Vykonávanie odťahovej službyod 1. 1. 2015
- 12Sťahovacie službyod 1. 1. 2015
- 13Poskytovanie služieb rýchleho občerstvenia v spojení s predajom na priamu konzumáciuod 1. 1. 2015
- 14Správa a údržba bytového a nebytového fondu v rozsahu voľných živnostíod 1. 1. 2015
- 15Čistiace a upratovacie službyod 1. 1. 2015
- 16Osadzovanie a údržba dopravného značenia a inštalovanie dopravných značiekod 1. 1. 2015
- 17Verejné obstarávanieod 1. 1. 2015
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/47971444
- RÚZ ID
- 1573391
- Primárny zdroj
- RÚZ · Obchodný register
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR · FS SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 1. 1. 2015Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2025Zverejnená účtovná závierka za rok 2025Riadna
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024Riadna
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023Riadna
- 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022Riadna
- 31. 12. 2020Zverejnená účtovná závierka za rok 2020Riadna
- 31. 12. 2019Zverejnená účtovná závierka za rok 2019Riadna
- 31. 12. 2019Najvyšší zaznamenaný obrat474 918 EUR · rok 2019
- 31. 12. 2018Zverejnená účtovná závierka za rok 2018Riadna
- 31. 12. 2017Zverejnená účtovná závierka za rok 2017Riadna
- 31. 12. 2016Zverejnená účtovná závierka za rok 2016Riadna
- 1. 12. 2016Registrácia platcu DPHSK2024172051
- 31. 12. 2015Zverejnená účtovná závierka za rok 2015Riadna