Beta v0.2. Spracúvame výlučne verejné údaje zo štátnych otvorených registrov. Ochrana údajovNámietka / výmazKontakt

REDWOOD 3 s. r. o.

aktívna
Kuzmányho 400/13, 90001, Modra
podľa §4, registrácia od 1. 7. 2015
spoločnosť s ručením obmedzenýmPlatca DPH
Tržby (2024)414 tis. €
15,7 %vs 2023
Zisk (2024)6 tis. €
33,2 %vs 2023
Vlastné imanie (2024)44 tis. €
16,9 %vs 2023
Zadlženosť (2024)93 %
1,7 %Vysokávs 2023
ROE (2024)14.5 %
13,9 %Dobrévs 2023

Pokles tržieb

Tržby medziročne klesli o 16 %.

Stabilná finančná pozícia

Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.

Skóre 35/100

Skóre je nízke najmä v dôsledku slabej ziskovosti a nedostatočnej kapitálovej primeranosti.

Súhrn

Firma dosahuje tržby (414 tis. €), zadlženosť je vysoká.

Vysoká zadlženosťcudzie zdroje tvoria 93 % aktív
Klesajúce tržbytržby -16 % medziročne
Základné informácie
Právna forma
spoločnosť s ručením obmedzeným
Dátum vzniku
4. 12. 2014
Sídlo
Kuzmányho 400/13, 90001, Modra
Vývoj tržieb a zisku (5 rokov)
Tržby Čistý zisk
Kľúčové ukazovatele (2024)Zobraziť všetky ukazovatele →
  • EBITDA marža7,8 %
  • ROA (návratnosť aktív)1,0 %
  • ROE (návratnosť vlastného imania)14,5 %
  • Zadlženosť93 %
  • Kapitálová primeranosť7,0 %

Finančné zdravie

Firma dosahuje tržby (414 tis. €), zadlženosť je vysoká.
35/ 100Slabá
Ziskovosť6 / 20
Akademická bázaDuPont identity (Brown 1914) + Altman X3 inspiration (Altman 1968).
FormulaBody z Net Margin = NI / Revenue × 100; bonus za zlepšenie YoY.
Prahy
  • > 15 % marža → 20 b.
  • 10–15 % → 17 b.
  • 5–10 % → 13 b.
  • 2–5 % → 9 b.
  • 0–2 % → 6 b.
  • < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
Vstupné hodnoty
  • netMargin: 1.53
  • netIncome: 6 342
  • revenue: 414 294
  • prevNetIncome: 4 762
Kapitál3 / 20
Akademická bázaAltman X4-inspired (Book Equity / Total Liabilities), Altman 1968.
FormulaBody z Equity Ratio = Equity / TA × 100.
Prahy
  • > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
  • 35–50 % → 16 b.
  • 20–35 % → 12 b.
  • 10–20 % → 7 b.
  • 3–10 % → 3 b.
  • < 3 % → 1 b.
  • < 0 → 0 b. (záporné imanie)
Vstupné hodnoty
  • equityRatio: 7.00
  • equity: 43 859
  • assets: 626 223
Zadlženosť1 / 20
Akademická bázaStandard banking debt ratio, Basel III intuícia.
FormulaBody z Debt Ratio = (TA − Equity) / TA × 100.
Prahy
  • < 30 % → 20 b. (nízka páka)
  • 30–50 % → 16 b.
  • 50–65 % → 12 b.
  • 65–80 % → 7 b.
  • 80–92 % → 3 b.
  • > 92 % → 1 b.
Vstupné hodnoty
  • debtRatio: 93.00
  • equity: 43 859
  • assets: 626 223
Rast13 / 20
Akademická bázaPiotroski F-Score directional momentum (Piotroski 2000), criteria 1, 3.
FormulaBody z Revenue CAGR (3+ rokov) alebo YoY fallback.
Prahy
  • CAGR > 15 % → 20 b.
  • 7–15 % → 17 b.
  • 2–7 % → 13 b.
  • −3 až 2 % → 10 b.
  • −10 až −3 % → 6 b.
  • < −10 % → 2 b.
Vstupné hodnoty
  • revenueCAGR: 5.41
  • revenueYoY: -15.67
  • validHistoryYears: 8.00
Efektivita12 / 20
Akademická bázaDuPont Asset Turnover (Brown 1914) + Altman X5 (EBITDA/Revenue proxy).
FormulaBody z EBITDA Margin = EBITDA / Revenue × 100; fallback z Net Margin × 1.3.
Prahy
  • EBITDA marža > 20 % → 20 b.
  • 12–20 % → 17 b.
  • 6–12 % → 12 b.
  • 2–6 % → 7 b.
  • 0–2 % → 4 b.
  • < 0 % → 1 b.
Vstupné hodnoty
  • ebitdaMargin: 7.80
  • netMargin: 1.53
  • ebitda: 32 326
  • revenue: 414 294
Altman Z''-Score0.86Distress zóna

Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)

X1 — Pracovný kapitál / Aktívaváhapríspevok
X1 — Pracovný kapitál / Aktíva6.560.14aproximované
X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva3.260.35aproximované
X3 — EBIT / Aktíva6.720.29aproximované
X4 — Vlastné imanie / Záväzky1.050.08presné

Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.

Piotroski F-Score5 / 6silná

Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)

  • ROA pozitívnaROA = 1.01 %
    splnené
  • ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 1.01 % vs. predchádzajúce 0.69 %.
    splnené
  • Zadlženosť klesáZadlženosť 93.00 % vs. predchádzajúce 94.56 %.
    splnené
  • Obrat aktív rastieObrat aktív 0.66× vs. predchádzajúce 0.71×.
    nesplnené
  • Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 1.53 % vs. predchádzajúca 0.97 %.
    splnené
  • Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 7.00 % vs. predchádzajúca 5.44 %.
    splnené
Nezahrnuté pôvodné kritériá:
  • #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
  • #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
  • #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé

Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.

Upozornenia k dátam
  • X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
  • X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 8 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
  • X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
Metodologická báza: Health Score je vážený kompozit komponentov založených na DuPont identity (Brown, 1914), Altman Z-Score (Altman, 1968) a Piotroski F-Score (Piotroski, 2000). Plná metodika dostupná v popise zdrojov →
Čo hovoria dáta
  • Upozornenie

    Tržby medziročne klesli o 16 % na 414 tis. €. Môže ísť o sezónny výkyv alebo stratu zákazníkov.

  • Info

    Čistá marža len 1.5 % — firma je zisková, ale s nízkou rezervou. Každý pokles tržieb môže viesť k strate.

  • Upozornenie

    Kapitálová primeranosť len 7 % — firma je výrazne financovaná z cudzích zdrojov. Vysoká finančná páka zvyšuje riziko.

Finančný prehľad (2024)
Položka20242023Zmena
Tržby414 tis. €491 tis. €−15,7 %
EBITDA32 tis. €21 tis. €+55,0 %
Prevádzkový výsledok (EBIT)29 tis. €19 tis. €+55,0 %
Čistý zisk6 tis. €5 tis. €+33,2 %
Aktíva626 tis. €690 tis. €−9,2 %
Vlastné imanie44 tis. €38 tis. €+16,9 %
Zobraziť výkaz ziskov a strát a súvahu →
Vzťahy a prepojenia
žiadne dátav štatutárnych orgánoch
cez ľudí 2°/3°
Zobraziť všetky vzťahy →
Najnovšie udalosti
  • 4. 12. 2014Založenie spoločnosti
  • 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024
  • 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023
Zobraziť všetky udalosti →
Užitočné služby