Štrkopiesky M&M - STAV s.r.o.
aktívnaRast tržieb
Tržby medziročne narástli o 19 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 58/100
Stabilná pozícia s niekoľkými silnými stránkami.
Firma dosahuje tržby (495 tis. €).
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 12. 12. 2014
- Sídlo
- Rastislavova 4349/6, 95141, Nitra
- EBITDA marža3,2 %
- ROA (návratnosť aktív)1,7 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)3,7 %
- Zadlženosť55 %
- Kapitálová primeranosť45,0 %
Finančné zdravie
Ziskovosť6 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: 0.606netIncome: 3 002revenue: 495 227prevNetIncome: 4 069
Kapitál16 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 45.05equity: 81 434assets: 180 780
Zadlženosť12 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 54.95equity: 81 434assets: 180 780
Rast17 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: 12.79revenueYoY: 19.48validHistoryYears: 10.00
Efektivita7 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: 3.24netMargin: 0.606ebitda: 16 037revenue: 495 227
Altman Z''-Score3.46Bezpečné pásmo
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 0.89 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | 1.21 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | 0.51 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 0.86 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score2 / 6slabá
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = 1.66 %splnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 1.66 % vs. predchádzajúce 2.37 %.nesplnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 54.95 % vs. predchádzajúce 54.37 %.nesplnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 2.74× vs. predchádzajúce 2.41×.splnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 0.61 % vs. predchádzajúca 0.98 %.nesplnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 45.05 % vs. predchádzajúca 45.63 %.nesplnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 10 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Pozitívne
Tržby medziročne stúpli o 19 % na 495 tis. € — stabilný organický rast.
- Info
Čistá marža len 0.6 % — firma je zisková, ale s nízkou rezervou. Každý pokles tržieb môže viesť k strate.
- Info
Kapitálová primeranosť 45 % — vyvážená štruktúra financovania, typická pre stredné firmy.
| Položka | 2025 | 2024 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 495 tis. € | 414 tis. € | +19,5 % |
| EBITDA | 16 tis. € | 18 tis. € | −12,9 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | 14 tis. € | 17 tis. € | −12,9 % |
| Čistý zisk | 3 tis. € | 4 tis. € | −26,2 % |
| Aktíva | 181 tis. € | 172 tis. € | +5,2 % |
| Vlastné imanie | 81 tis. € | 78 tis. € | +3,8 % |
- 12. 12. 2014Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2025Zverejnená účtovná závierka za rok 2025
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024
Finančné ukazovatele
2025Štruktúra financovania
- Vlastné imanie45.0%
- Cudzie zdroje55.0%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025aktuálny | Riadna | 495 tis. € | 181 tis. € | 81 tis. € | 16 tis. € | 3 tis. € | EUR |
| 2024 | Riadna | 414 tis. € | 172 tis. € | 78 tis. € | 18 tis. € | 4 tis. € | EUR |
| 2023 | Riadna | 596 tis. € | 178 tis. € | 74 tis. € | 25 tis. € | 9 tis. € | EUR |
| 2022 | Riadna | 466 tis. € | 95 tis. € | 65 tis. € | 20 tis. € | 11 tis. € | EUR |
| 2021 | Riadna | 452 tis. € | 116 tis. € | 55 tis. € | 29 tis. € | 17 tis. € | EUR |
| 2020 | Riadna | 376 tis. € | 139 tis. € | 38 tis. € | 15 tis. € | 6 tis. € | EUR |
| 2019 | Riadna | 362 tis. € | 105 tis. € | 32 tis. € | 17 tis. € | 9 tis. € | EUR |
| 2018 | Riadna | 239 tis. € | 139 tis. € | 23 tis. € | 14 tis. € | 8 tis. € | EUR |
| 2017 | Riadna | 249 tis. € | 93 tis. € | 15 tis. € | 14 tis. € | 6 tis. € | EUR |
| 2016 | Riadna | 168 tis. € | 87 tis. € | 9 tis. € | 2 tis. € | -5 tis. € | EUR |
Obsah len pre prihlásených
Mind-map s 2 osobami a 2°/3° prepojeniami sa zobrazí po prihlásení.
História a zmeny
- Založenie spoločnosti12. 12. 2014
spoločnosť s ručením obmedzeným
- Zmena sídla12. 12. 2014 → 27. 4. 2021
Výstavná 37, Nitra
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2025aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2024JSON detail
- Účtovná závierka 2023JSON detail
- Účtovná závierka 2022JSON detail
- Účtovná závierka 2021JSON detail
- Účtovná závierka 2020JSON detail
- Účtovná závierka 2019JSON detail
- Účtovná závierka 2018JSON detail
- Účtovná závierka 2017JSON detail
- Účtovná závierka 2016JSON detail
Predmet podnikania
- 1Nákladná cestná dopravaod 12. 12. 2014
- 2Kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi (maloobchod) alebo iným prevádzkovateľom živnosti (veľkoobchod)od 12. 12. 2014
- 3Sprostredkovateľská činnosť v oblasti obchoduod 12. 12. 2014
- 4Sprostredkovateľská činnosť v oblasti služiebod 12. 12. 2014
- 5Sprostredkovateľská činnosť v oblasti výrobyod 12. 12. 2014
- 6Prenájom hnuteľných vecíod 12. 12. 2014
- 7Administratívne službyod 12. 12. 2014
- 8Nákladná cestná doprava vykonávaná vozidlami s celkovou hmotnosťou do 3,5 t vrátane prípojného vozidlaod 12. 12. 2014
- 9Prípravné práce k realizácii stavbyod 12. 12. 2014
- 10Uskutočňovanie stavieb a ich zmienod 12. 12. 2014
- 11Dokončovacie stavebné práce pri realizácii exteriérov a interiérovod 12. 12. 2014
- 12Čistiace a upratovacie službyod 12. 12. 2014
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/47980311
- RÚZ ID
- 1565709
- Primárny zdroj
- RÚZ · Obchodný register
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR · FS SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 12. 12. 2014Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2025Zverejnená účtovná závierka za rok 2025Riadna
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024Riadna
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023Riadna
- 31. 12. 2023Najvyšší zaznamenaný obrat595 986 EUR · rok 2023
- 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022Riadna
- 31. 12. 2021Zverejnená účtovná závierka za rok 2021Riadna
- 31. 12. 2020Zverejnená účtovná závierka za rok 2020Riadna
- 31. 12. 2019Zverejnená účtovná závierka za rok 2019Riadna
- 31. 12. 2018Zverejnená účtovná závierka za rok 2018Riadna
- 31. 12. 2017Zverejnená účtovná závierka za rok 2017Riadna
- 31. 12. 2016Zverejnená účtovná závierka za rok 2016Riadna
- 6. 2. 2015Registrácia platcu DPHSK2024173778
- 12. 12. 2014Zmena sídlaVýstavná 37, Nitra