Beta v0.2. Spracúvame výlučne verejné údaje zo štátnych otvorených registrov. Ochrana údajovNámietka / výmazKontakt

TESTIMAR s. r. o.

aktívna
Kamenín 322, 94357, Kamenín
podľa §4, registrácia od 15. 5. 2022
spoločnosť s ručením obmedzenýmPlatca DPH
Tržby (2023)158 tis. €
130,5 %vs 2022
Zisk (2023)175 €
100,6 %vs 2022
Vlastné imanie (2023)-28 tis. €
0,6 %vs 2022
Zadlženosť (2023)2717 %
19×Vysokávs 2022
ROE (2023)-0.6 %
100,6 %Stratavs 2022

Rast tržieb

Tržby medziročne narástli o 130 %.

Záporné vlastné imanie

Firma vykazuje záporné vlastné imanie — môže ísť o nadmernú zadlženosť.

Skóre 13/100

Skóre je nízke najmä v dôsledku vysokej zadlženosti a negatívnej ziskovosti a nadmernej páky.

Súhrn

Firma dosahuje tržby (158 tis. €), vlastné imanie tvorí len malú časť majetku.

Záporné imaniezáväzky prevyšujú majetok
Nízka maržačistá marža len 0.1 %
Silný rasttržby +130 % medziročne
Základné informácie
Právna forma
spoločnosť s ručením obmedzeným
Dátum vzniku
5. 12. 2014
Sídlo
Kamenín 322, 94357, Kamenín
Vývoj tržieb a zisku (5 rokov)
Tržby Čistý zisk
Kľúčové ukazovatele (2023)Zobraziť všetky ukazovatele →
  • EBITDA marža0,1 %
  • ROA (návratnosť aktív)16,4 %
  • ROE (návratnosť vlastného imania)
  • Zadlženosť2717 %
  • Kapitálová primeranosť-2617,2 %

Finančné zdravie

Firma dosahuje tržby (158 tis. €), vlastné imanie tvorí len malú časť majetku.
13/ 100Riziková
Ziskovosť6 / 20
Akademická bázaDuPont identity (Brown 1914) + Altman X3 inspiration (Altman 1968).
FormulaBody z Net Margin = NI / Revenue × 100; bonus za zlepšenie YoY.
Prahy
  • > 15 % marža → 20 b.
  • 10–15 % → 17 b.
  • 5–10 % → 13 b.
  • 2–5 % → 9 b.
  • 0–2 % → 6 b.
  • < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
Vstupné hodnoty
  • netMargin: 0.111
  • netIncome: 175.00
  • revenue: 158 292
  • prevNetIncome: -28 153
Kapitál0 / 20
Akademická bázaAltman X4-inspired (Book Equity / Total Liabilities), Altman 1968.
FormulaBody z Equity Ratio = Equity / TA × 100.
Prahy
  • > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
  • 35–50 % → 16 b.
  • 20–35 % → 12 b.
  • 10–20 % → 7 b.
  • 3–10 % → 3 b.
  • < 3 % → 1 b.
  • < 0 → 0 b. (záporné imanie)
Vstupné hodnoty
  • equityRatio: -2 617,212
  • equity: -27 978
  • assets: 1 069
Zadlženosť0 / 20
Akademická bázaStandard banking debt ratio, Basel III intuícia.
FormulaBody z Debt Ratio = (TA − Equity) / TA × 100.
Prahy
  • < 30 % → 20 b. (nízka páka)
  • 30–50 % → 16 b.
  • 50–65 % → 12 b.
  • 65–80 % → 7 b.
  • 80–92 % → 3 b.
  • > 92 % → 1 b.
Vstupné hodnoty
  • debtRatio: 2 717,212
  • equity: -27 978
  • assets: 1 069
Rast18 / 20
Akademická bázaPiotroski F-Score directional momentum (Piotroski 2000), criteria 1, 3.
FormulaBody z Revenue CAGR (3+ rokov) alebo YoY fallback.
Prahy
  • CAGR > 15 % → 20 b.
  • 7–15 % → 17 b.
  • 2–7 % → 13 b.
  • −3 až 2 % → 10 b.
  • −10 až −3 % → 6 b.
  • < −10 % → 2 b.
Vstupné hodnoty
  • revenueCAGR:
  • revenueYoY: 130.48
  • validHistoryYears: 2.00
Efektivita4 / 20
Akademická bázaDuPont Asset Turnover (Brown 1914) + Altman X5 (EBITDA/Revenue proxy).
FormulaBody z EBITDA Margin = EBITDA / Revenue × 100; fallback z Net Margin × 1.3.
Prahy
  • EBITDA marža > 20 % → 20 b.
  • 12–20 % → 17 b.
  • 6–12 % → 12 b.
  • 2–6 % → 7 b.
  • 0–2 % → 4 b.
  • < 0 % → 1 b.
Vstupné hodnoty
  • ebitdaMargin: 0.140
  • netMargin: 0.111
  • ebitda: 222.00
  • revenue: 158 292
Altman Z''-Score-136.65Distress zóna

Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)

X1 — Pracovný kapitál / Aktívaváhapríspevok
X1 — Pracovný kapitál / Aktíva6.56-51.51aproximované
X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva3.26-85.32aproximované
X3 — EBIT / Aktíva6.721.19aproximované
X4 — Vlastné imanie / Záväzky1.05-1.01presné

Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.

Piotroski F-Score4 / 6stabilná

Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)

  • ROA pozitívnaROA = 16.37 %
    splnené
  • ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 16.37 % vs. predchádzajúce -34.34 %.
    splnené
  • Zadlženosť klesáZadlženosť 2717.21 % vs. predchádzajúce 134.34 %.
    nesplnené
  • Obrat aktív rastieObrat aktív 148.07× vs. predchádzajúce 0.84×.
    splnené
  • Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 0.11 % vs. predchádzajúca -40.99 %.
    splnené
  • Kapitálová primeranosť rastieAktuálna -2617.21 % vs. predchádzajúca -34.34 %.
    nesplnené
Nezahrnuté pôvodné kritériá:
  • #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
  • #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
  • #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé

Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.

Upozornenia k dátam
  • Aktíva medziročne klesli o 99 % — zmenšovanie biznisu, skóre znížené o sankciu.
  • Záporné vlastné imanie — záväzky prevyšujú majetok, riziko platobnej neschopnosti.
  • X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
  • X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 7 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
  • X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
  • Záporné vlastné imanie — Z''-Score bude veľmi nízky, firma je technicky predĺžená.
Metodologická báza: Health Score je vážený kompozit komponentov založených na DuPont identity (Brown, 1914), Altman Z-Score (Altman, 1968) a Piotroski F-Score (Piotroski, 2000). Plná metodika dostupná v popise zdrojov →
Čo hovoria dáta
  • Pozitívne

    Tržby medziročne vzrástli o 130 % na 158 tis. €. Silný rast naznačuje expandujúci trh alebo úspešnú akvizíciu zákazníkov.

  • Info

    Čistá marža len 0.1 % — firma je zisková, ale s nízkou rezervou. Každý pokles tržieb môže viesť k strate.

  • Riziko

    Vlastné imanie je záporné — firma je predlžená. Záväzky prevyšujú majetok, čo môže viesť k platobnej neschopnosti.

  • Pozitívne

    ROA 16.4 % — firma efektívne využíva svoj majetok na generovanie zisku.

Finančný prehľad (2023)
Položka20232022Zmena
Tržby158 tis. €69 tis. €+130,5 %
EBITDA222 €-28 tis. €+100,8 %
Prevádzkový výsledok (EBIT)200 €-25 tis. €+100,8 %
Čistý zisk175 €-28 tis. €+100,6 %
Aktíva1 tis. €82 tis. €−98,7 %
Vlastné imanie-28 tis. €-28 tis. €+0,6 %
Zobraziť výkaz ziskov a strát a súvahu →
Vzťahy a prepojenia
2 osobyv štatutárnych orgánoch
graf prepojenícez ľudí 2°/3°
Zobraziť všetky vzťahy →
Najnovšie udalosti
  • 5. 12. 2014Založenie spoločnosti
  • 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023
  • 31. 12. 2023Najvyšší zaznamenaný obrat
Zobraziť všetky udalosti →
Užitočné služby