FIDI s. r. o.
aktívnaStabilné tržby
Medziročná zmena tržieb o +1.0 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 44/100
Hlavnou slabinou je ziskovosť.
Firma dosahuje tržby (262 tis. €), je dlhodobo stratová.
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 5. 2. 2015
- Sídlo
- Orgovánová 1817/9A, 90041, Rovinka
- EBITDA marža0,0 %
- ROA (návratnosť aktív)-32,3 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)-79,5 %
- Zadlženosť59 %
- Kapitálová primeranosť40,6 %
Finančné zdravie
Ziskovosť0 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: -15.68netIncome: -41 094revenue: 262 120prevNetIncome: -13 987
Kapitál16 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 40.56equity: 51 664assets: 127 369
Zadlženosť12 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 59.44equity: 51 664assets: 127 369
Rast20 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: 24.97revenueYoY: 0.970validHistoryYears: 10.00
Efektivita4 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: 0.045netMargin: -15.68ebitda: 117.00revenue: 262 120
Altman Z''-Score-0.50Distress zóna
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 0.80 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | -2.02 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | 0.01 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 0.72 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score3 / 6stabilná
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = -32.26 %nesplnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA -32.26 % vs. predchádzajúce -7.85 %.nesplnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 59.44 % vs. predchádzajúce 99.57 %.splnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 2.06× vs. predchádzajúce 1.46×.splnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža -15.68 % vs. predchádzajúca -5.39 %.nesplnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 40.56 % vs. predchádzajúca 0.43 %.splnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- Aktíva medziročne klesli o 28 % — zmenšovanie biznisu, skóre znížené o sankciu.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 10 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Info
Tržby zostali medziročne takmer nezmenené (1 %). Firma si udržiava stabilnú pozíciu na trhu.
- Riziko
Firma je v strate (čistá marža -15.7 %). Náklady prevyšujú tržby — situácia si vyžaduje reštrukturalizáciu.
- Info
Kapitálová primeranosť 41 % — vyvážená štruktúra financovania, typická pre stredné firmy.
- Upozornenie
Extrémne výkyvy v medziročnom vývoji (max 6725 %). Pravdepodobne ide o jednorazovú udalosť alebo nízku bázu — nie je to trend.
| Položka | 2024 | 2023 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 262 tis. € | 260 tis. € | +1,0 % |
| EBITDA | 117 € | -10 tis. € | +101,1 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | 105 € | -9 tis. € | +101,1 % |
| Čistý zisk | -41 tis. € | -14 tis. € | −193,8 % |
| Aktíva | 127 tis. € | 178 tis. € | −28,5 % |
| Vlastné imanie | 52 tis. € | 757 € | +67× |
- 5. 2. 2015Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024
- 31. 12. 2024Najvyšší zaznamenaný obrat
Finančné ukazovatele
2024Štruktúra financovania
- Vlastné imanie40.6%
- Cudzie zdroje59.4%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024aktuálny | Riadna | 262 tis. € | 127 tis. € | 52 tis. € | 117 € | -41 tis. € | EUR |
| 2023 | Riadna | 260 tis. € | 178 tis. € | 757 € | -10 tis. € | -14 tis. € | EUR |
| 2022 | Riadna | 202 tis. € | 154 tis. € | 5 tis. € | -3 tis. € | -7 tis. € | EUR |
| 2021 | Riadna | 112 tis. € | 154 tis. € | 4 tis. € | -34 tis. € | -38 tis. € | EUR |
| 2020 | Riadna | 73 tis. € | 165 tis. € | 26 tis. € | -16 tis. € | -20 tis. € | EUR |
| 2019 | Riadna | 144 tis. € | 65 tis. € | 46 tis. € | 11 tis. € | 8 tis. € | EUR |
| 2018 | Riadna | 134 tis. € | 59 tis. € | 39 tis. € | 31 tis. € | 23 tis. € | EUR |
| 2017 | Riadna | 117 tis. € | 45 tis. € | 16 tis. € | 26 tis. € | 20 tis. € | EUR |
| 2016 | Riadna | 95 tis. € | 27 tis. € | -4 tis. € | 6 tis. € | 3 tis. € | EUR |
| 2015 | Riadna | 35 tis. € | 36 tis. € | -8 tis. € | -12 tis. € | -13 tis. € | EUR |
Obsah len pre prihlásených
Mind-map s 4 osobami a 2°/3° prepojeniami sa zobrazí po prihlásení.
História a zmeny
- Založenie spoločnosti5. 2. 2015
spoločnosť s ručením obmedzeným
- Zmena sídla5. 2. 2015 → 3. 1. 2025
Slávičie údolie 1571/14, Bratislava-Staré Mesto
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2024aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2023JSON detail
- Účtovná závierka 2022JSON detail
- Účtovná závierka 2021JSON detail
- Účtovná závierka 2020JSON detail
- Účtovná závierka 2019JSON detail
- Účtovná závierka 2018JSON detail
- Účtovná závierka 2017JSON detail
- Účtovná závierka 2016JSON detail
- Účtovná závierka 2015JSON detail
Predmet podnikania
- 1Kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi(maloobchod) alebo iným prevádzkovateľom živnosti(veľkoobchod)od 5. 2. 2015
- 2Sprostredkovateľská činnosť v oblasti obchoduod 5. 2. 2015
- 3Sprostredkovateľská činnosť v oblasti služiebod 5. 2. 2015
- 4Poskytovanie služieb rýchleho občerstvenia v spojení s predajom na priamu konzumáciuod 5. 2. 2015
- 5Administratívne službyod 5. 2. 2015
- 6Organizovanie kultúrnych a iných spoločenských podujatíod 5. 2. 2015
- 7Reklamné a marketingové službyod 5. 2. 2015
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/47987421
- RÚZ ID
- 1576377
- Primárny zdroj
- RÚZ · Obchodný register
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR · FS SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 5. 2. 2015Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024Riadna
- 31. 12. 2024Najvyšší zaznamenaný obrat262 120 EUR · rok 2024
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023Riadna
- 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022Riadna
- 31. 12. 2021Zverejnená účtovná závierka za rok 2021Riadna
- 31. 12. 2020Zverejnená účtovná závierka za rok 2020Riadna
- 31. 12. 2019Zverejnená účtovná závierka za rok 2019Riadna
- 31. 12. 2018Zverejnená účtovná závierka za rok 2018Riadna
- 31. 12. 2017Zverejnená účtovná závierka za rok 2017Riadna
- 31. 12. 2016Zverejnená účtovná závierka za rok 2016Riadna
- 31. 12. 2015Zverejnená účtovná závierka za rok 2015Riadna
- 21. 7. 2015Registrácia platcu DPHSK2120040780
- 5. 2. 2015Zmena sídlaSlávičie údolie 1571/14, Bratislava-Staré Mesto