M.E.D.U.S.A. Stav Slovakia, s. r. o.
aktívnaStabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 34/100
Skóre znižuje hlavne vysoká zadlženosť.
vlastné imanie tvorí len malú časť majetku.
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 8. 1. 2015
- Sídlo
- Horný Val 8/17, 01001, Žilina
- EBITDA marža—
- ROA (návratnosť aktív)2,5 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)53,7 %
- Zadlženosť95 %
- Kapitálová primeranosť4,6 %
Finančné zdravie
Ziskovosť10 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: —netIncome: 27 766revenue: —prevNetIncome: 11 092
Kapitál3 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 4.61equity: 51 735assets: 1 122 566
Zadlženosť1 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 95.39equity: 51 735assets: 1 122 566
Rast10 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: —revenueYoY: —validHistoryYears: 1.00
Efektivita10 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: —netMargin: —ebitda: 47 005revenue: —
Altman Z''-Score0.52Distress zóna
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 0.09 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | 0.14 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | 0.24 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 0.05 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score1 / 6slabá
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = 2.47 %splnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 2.47 % vs. predchádzajúce 2.52 %.nesplnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 95.39 % vs. predchádzajúce 94.55 %.nesplnené
- Obrat aktív rastieChýba obrat aktív alebo predchádzajúce obdobie.nedostupné
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Chýba čistá marža alebo predchádzajúce obdobie.nedostupné
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 4.61 % vs. predchádzajúca 5.45 %.nesplnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 4 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Upozornenie
Kapitálová primeranosť len 5 % — firma je výrazne financovaná z cudzích zdrojov. Vysoká finančná páka zvyšuje riziko.
| Položka | 2018 | 2017 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | — | — | — |
| EBITDA | 47 tis. € | 14 tis. € | +228,5 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | 42 tis. € | 13 tis. € | +228,5 % |
| Čistý zisk | 28 tis. € | 11 tis. € | +150,3 % |
| Aktíva | 1,1 mil. € | 440 tis. € | +155,0 % |
| Vlastné imanie | 52 tis. € | 24 tis. € | +115,9 % |
- 8. 1. 2015Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2018Zverejnená účtovná závierka za rok 2018
- 31. 12. 2017Zverejnená účtovná závierka za rok 2017
Finančné ukazovatele
2018Štruktúra financovania
- Vlastné imanie4.6%
- Cudzie zdroje95.4%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2018aktuálny | Riadna | — | 1,1 mil. € | 52 tis. € | 47 tis. € | 28 tis. € | EUR |
| 2017 | Riadna | — | 440 tis. € | 24 tis. € | 14 tis. € | 11 tis. € | EUR |
| 2016 | Riadna | 2 tis. € | 296 tis. € | 13 tis. € | 17 tis. € | 7 tis. € | EUR |
| 2015 | Riadna | — | 108 tis. € | 6 tis. € | 9 tis. € | 682 € | EUR |
História a zmeny
- Založenie spoločnosti8. 1. 2015
spoločnosť s ručením obmedzeným
- Zmena obchodného mena8. 1. 2015 → 31. 1. 2020
MIKRASTAV SK s.r.o.
- Zmena sídla8. 1. 2015 → 31. 1. 2020
Dr. Karola Kmeťku 72/14, Teplička nad Váhom
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2018aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2017JSON detail
- Účtovná závierka 2016JSON detail
- Účtovná závierka 2015JSON detail
Predmet podnikania
- 1Kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi (maloobchod) alebo iným prevádzkovateľom živnosti (veľkoobchod)od 8. 1. 2015
- 2Sprostredkovateľská činnosť v oblasti obchoduod 8. 1. 2015
- 3Sprostredkovateľská činnosť v oblasti služiebod 8. 1. 2015
- 4Sprostredkovateľská činnosť v oblasti výrobyod 8. 1. 2015
- 5Prípravné práce k realizácii stavbyod 8. 1. 2015
- 6Uskutočňovanie stavieb a ich zmienod 8. 1. 2015
- 7Dokončovacie stavebné práce pri realizácii exteriérov a interiérovod 8. 1. 2015
- 8Montáž, rekonštrukcia a údržba vyhradených technických zariadení - elektrickýchod 8. 1. 2015
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/47990325
- RÚZ ID
- 1574087
- Primárny zdroj
- RÚZ · Obchodný register
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 8. 1. 2015Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2018Zverejnená účtovná závierka za rok 2018Riadna
- 31. 12. 2017Zverejnená účtovná závierka za rok 2017Riadna
- 31. 12. 2016Zverejnená účtovná závierka za rok 2016Riadna
- 31. 12. 2016Najvyšší zaznamenaný obrat2 005 EUR · rok 2016
- 31. 12. 2015Zverejnená účtovná závierka za rok 2015Riadna
- 8. 1. 2015Zmena obchodného mena→ MIKRASTAV SK s.r.o.
- 8. 1. 2015Zmena sídlaDr. Karola Kmeťku 72/14, Teplička nad Váhom