MONITOR s.r.o.
aktívnaPokles tržieb
Tržby medziročne klesli o 16 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 94/100
Firma vykazuje zdravé finančné ukazovatele naprieč ziskovosťou, kapitálom aj rastom.
Firma dosahuje tržby (608 tis. €), je zisková.
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 23. 1. 2015
- Sídlo
- Bátka 32, 98021, Bátka
- EBITDA marža19,5 %
- ROA (návratnosť aktív)13,4 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)16,8 %
- Zadlženosť20 %
- Kapitálová primeranosť79,8 %
Finančné zdravie
Ziskovosť20 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: 15.93netIncome: 96 792revenue: 607 684prevNetIncome: 108 164
Kapitál20 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 79.82equity: 575 698assets: 721 248
Zadlženosť20 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 20.18equity: 575 698assets: 721 248
Rast17 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: 14.49revenueYoY: -16.32validHistoryYears: 10.00
Efektivita17 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: 19.54netMargin: 15.93ebitda: 118 743revenue: 607 684
Altman Z''-Score9.13Bezpečné pásmo
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 1.57 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | 2.46 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | 0.94 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 4.15 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score4 / 6stabilná
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = 13.42 %splnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 13.42 % vs. predchádzajúce 16.60 %.nesplnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 20.18 % vs. predchádzajúce 26.52 %.splnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 0.84× vs. predchádzajúce 1.11×.nesplnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 15.93 % vs. predchádzajúca 14.90 %.splnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 79.82 % vs. predchádzajúca 73.48 %.splnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 10 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Upozornenie
Tržby medziročne klesli o 16 % na 608 tis. €. Môže ísť o sezónny výkyv alebo stratu zákazníkov.
- Pozitívne
Čistá marža 15.9 % — vysoko nadpriemerná ziskovosť. Každé euro tržieb prináša 0.16 € čistého zisku.
- Pozitívne
Kapitálová primeranosť 80 % — firma je financovaná prevažne z vlastných zdrojov, nízke riziko predlženia.
- Pozitívne
ROA 13.4 % — firma efektívne využíva svoj majetok na generovanie zisku.
| Položka | 2025 | 2024 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 608 tis. € | 726 tis. € | −16,3 % |
| EBITDA | 119 tis. € | 158 tis. € | −25,0 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | 107 tis. € | 143 tis. € | −25,0 % |
| Čistý zisk | 97 tis. € | 108 tis. € | −10,5 % |
| Aktíva | 721 tis. € | 652 tis. € | +10,7 % |
| Vlastné imanie | 576 tis. € | 479 tis. € | +20,2 % |
- 23. 1. 2015Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2025Zverejnená účtovná závierka za rok 2025
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024
Finančné ukazovatele
2025Štruktúra financovania
- Vlastné imanie79.8%
- Cudzie zdroje20.2%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025aktuálny | Riadna | 608 tis. € | 721 tis. € | 576 tis. € | 119 tis. € | 97 tis. € | EUR |
| 2024 | Riadna | 726 tis. € | 652 tis. € | 479 tis. € | 158 tis. € | 108 tis. € | EUR |
| 2023 | Riadna | 691 tis. € | 490 tis. € | 371 tis. € | 119 tis. € | 84 tis. € | EUR |
| 2022 | Riadna | 616 tis. € | 463 tis. € | 287 tis. € | 97 tis. € | 66 tis. € | EUR |
| 2021 | Riadna | 456 tis. € | 379 tis. € | 220 tis. € | 79 tis. € | 52 tis. € | EUR |
| 2020 | Riadna | 432 tis. € | 339 tis. € | 169 tis. € | 101 tis. € | 72 tis. € | EUR |
| 2019 | Riadna | 353 tis. € | 171 tis. € | 97 tis. € | 58 tis. € | 40 tis. € | EUR |
| 2018 | Riadna | 229 tis. € | 121 tis. € | 57 tis. € | 13 tis. € | 4 tis. € | EUR |
| 2017 | Riadna | 235 tis. € | 117 tis. € | 52 tis. € | 28 tis. € | 16 tis. € | EUR |
| 2016 | Riadna | 180 tis. € | 90 tis. € | 36 tis. € | 12 tis. € | 6 tis. € | EUR |
Obsah len pre prihlásených
Mind-map s 2 osobami a 2°/3° prepojeniami sa zobrazí po prihlásení.
História a zmeny
- Založenie spoločnosti23. 1. 2015
spoločnosť s ručením obmedzeným
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2025aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2024JSON detail
- Účtovná závierka 2023JSON detail
- Účtovná závierka 2022JSON detail
- Účtovná závierka 2021JSON detail
- Účtovná závierka 2020JSON detail
- Účtovná závierka 2019JSON detail
- Účtovná závierka 2018JSON detail
- Účtovná závierka 2017JSON detail
- Účtovná závierka 2016JSON detail
Predmet podnikania
- 1Projektovanie, montáž, údržba, revízie a oprava zabezpečovacích systémov a poplachových systémov a systémov a zariadení umožňujúcich sledovanie pohybu a konania osoby v chránenom objekte, na chránenom mieste alebo v ich okolíod 10. 7. 2015
- 2Výroba komunikačných zariadení, spotrebnej elektroniky, počítačov a kancelárskych strojovod 23. 1. 2015
- 3Vývoj, výroba zabezpečovacích systémov alebo poplachových systémov a zariadení umožňujúcich sledovanie pohybu a konania osoby v chránenom objekte, na chránenom mieste alebo v ich okolíod 23. 1. 2015
- 4Prípravné práce k realizácii stavbyod 23. 1. 2015
- 5Uskutočňovanie stavieb a ich zmienod 23. 1. 2015
- 6Dokončovacie stavebné práce pri realizácii exteriérov a interiérovod 23. 1. 2015
- 7Kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi (maloobchod) alebo iným prevádzkovateľom živnosti (veľkoobchod)od 23. 1. 2015
- 8Výroba elektromotorov, rozvádzačov, káblov a batériíod 23. 1. 2015
- 9Oprava a údržba potrieb pre domácnosť, športových potrieb a výrobkov jemnej mechanikyod 23. 1. 2015
- 10Počítačové službyod 23. 1. 2015
- 11Ozvučovanie a osvetľovanie kultúrnych, spoločenských a športových podujatíod 23. 1. 2015
- 12Projektovanie a konštruovanie elektrických zariadeníod 23. 1. 2015
- 13Montáž, rekonštrukcia a údržba vyhradených technických zariadení elektrickýchod 23. 1. 2015
- 14Opravy vyhradených technických zariadení elektrických – elektrotechnik na riadenie činnosti alebo na riadenie prevádzky na technických zariadeniach elektrických v rozsahu objekty triedy „A“ bez nebezpečenstva výbuchu a zariadenia MN, NN, vrátane bleskozvodovod 23. 1. 2015
- 15Sprostredkovateľská činnosť v oblasti obchoduod 23. 1. 2015
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/47996366
- RÚZ ID
- 1577308
- Primárny zdroj
- RÚZ · Obchodný register
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR · FS SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 23. 1. 2015Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2025Zverejnená účtovná závierka za rok 2025Riadna
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024Riadna
- 31. 12. 2024Najvyšší zaznamenaný obrat726 172 EUR · rok 2024
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023Riadna
- 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022Riadna
- 31. 12. 2021Zverejnená účtovná závierka za rok 2021Riadna
- 31. 12. 2020Zverejnená účtovná závierka za rok 2020Riadna
- 31. 12. 2019Zverejnená účtovná závierka za rok 2019Riadna
- 31. 12. 2018Zverejnená účtovná závierka za rok 2018Riadna
- 31. 12. 2017Zverejnená účtovná závierka za rok 2017Riadna
- 31. 12. 2016Zverejnená účtovná závierka za rok 2016Riadna
- 1. 3. 2015Registrácia platcu DPHSK2024181335