European Media Services s.r.o., skratka obchodného mena: EMS s.r.o.
aktívnaStabilné tržby
Medziročná zmena tržieb o -7.0 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 86/100
Firma vykazuje zdravé finančné ukazovatele naprieč ziskovosťou, kapitálom aj rastom.
Firma dosahuje tržby (211 tis. €), je zisková.
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 20. 12. 2014
- Sídlo
- Vincenta Hložníka 3542/6, 84105, Bratislava - mestská časť Karlova Ves
- EBITDA marža42,5 %
- ROA (návratnosť aktív)96,6 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)98,9 %
- Zadlženosť2 %
- Kapitálová primeranosť97,7 %
Finančné zdravie
Ziskovosť20 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: 233.22netIncome: 491 398revenue: 210 702prevNetIncome: 231 201
Kapitál20 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 97.65equity: 496 898assets: 508 842
Zadlženosť20 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 2.35equity: 496 898assets: 508 842
Rast6 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: -8.69revenueYoY: -7.00validHistoryYears: 10.00
Efektivita20 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: 42.52netMargin: 233.22ebitda: 89 582revenue: 210 702
Altman Z''-Score53.88Bezpečné pásmo
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 1.92 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | 7.27 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | 1.01 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 43.68 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score5 / 6silná
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = 96.57 %splnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 96.57 % vs. predchádzajúce 86.10 %.splnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 2.35 % vs. predchádzajúce 11.86 %.splnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 0.41× vs. predchádzajúce 0.84×.nesplnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 233.22 % vs. predchádzajúca 102.05 %.splnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 97.65 % vs. predchádzajúca 88.14 %.splnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 10 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Upozornenie
Tržby medziročne klesli o 7 % na 211 tis. €. Môže ísť o sezónny výkyv alebo stratu zákazníkov.
- Pozitívne
Čistá marža 233.2 % — vysoko nadpriemerná ziskovosť. Každé euro tržieb prináša 2.33 € čistého zisku.
- Pozitívne
EBITDA marža 42.5 % — silná prevádzková efektivita. Firma generuje dostatok hotovosti na pokrytie prevádzky aj investícií.
- Pozitívne
Kapitálová primeranosť 98 % — firma je financovaná prevažne z vlastných zdrojov, nízke riziko predlženia.
| Položka | 2025 | 2024 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 211 tis. € | 227 tis. € | −7,0 % |
| EBITDA | 90 tis. € | 51 tis. € | +76,6 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | 81 tis. € | 46 tis. € | +76,6 % |
| Čistý zisk | 491 tis. € | 231 tis. € | +112,5 % |
| Aktíva | 509 tis. € | 269 tis. € | +89,5 % |
| Vlastné imanie | 497 tis. € | 237 tis. € | +109,9 % |
- 20. 12. 2014Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2025Zverejnená účtovná závierka za rok 2025
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024
Finančné ukazovatele
2025Štruktúra financovania
- Vlastné imanie97.7%
- Cudzie zdroje2.3%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025aktuálny | Riadna | 211 tis. € | 509 tis. € | 497 tis. € | 90 tis. € | 491 tis. € | EUR |
| 2024 | Riadna | 227 tis. € | 269 tis. € | 237 tis. € | 51 tis. € | 231 tis. € | EUR |
| 2023 | Riadna | 376 tis. € | 357 tis. € | 345 tis. € | 43 tis. € | 84 tis. € | EUR |
| 2022 | Riadna | 216 tis. € | 284 tis. € | 261 tis. € | 20 tis. € | 209 tis. € | EUR |
| 2021 | Riadna | 342 tis. € | 237 tis. € | 114 tis. € | 30 tis. € | 18 tis. € | EUR |
| 2020 | Riadna | 183 tis. € | 296 tis. € | 95 tis. € | 25 tis. € | 21 tis. € | EUR |
| 2019 | Riadna | 244 tis. € | 193 tis. € | 74 tis. € | 30 tis. € | 7 tis. € | EUR |
| 2018 | Riadna | 248 tis. € | 281 tis. € | 67 tis. € | 66 € | -14 tis. € | EUR |
| 2017 | Riadna | 7 tis. € | 212 tis. € | 92 tis. € | -58 tis. € | 10 tis. € | EUR |
| 2016 | Riadna | 478 tis. € | 170 tis. € | 82 tis. € | 101 tis. € | 76 tis. € | EUR |
Obsah len pre prihlásených
Mind-map s 2 osobami a 2°/3° prepojeniami sa zobrazí po prihlásení.
História a zmeny
- Založenie spoločnosti20. 12. 2014
spoločnosť s ručením obmedzeným
- Zmena sídla20. 12. 2014 → 14. 6. 2022
Hlaváčikova 18, Bratislava-Karlova Ves
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2025aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2024JSON detail
- Účtovná závierka 2023JSON detail
- Účtovná závierka 2022JSON detail
- Účtovná závierka 2021JSON detail
- Účtovná závierka 2020JSON detail
- Účtovná závierka 2019JSON detail
- Účtovná závierka 2018JSON detail
- Účtovná závierka 2017JSON detail
- Účtovná závierka 2016JSON detail
Predmet podnikania
- 1Inžinierska činnosť, stavebné cenárstvo, projektovanie a konštruovanie elektrických zariadeníod 17. 2. 2018
- 2Čistiace a upratovacie službyod 17. 2. 2018
- 3Uskutočňovanie stavieb a ich zmienod 17. 2. 2018
- 4Prípravné práce k realizácii stavbyod 17. 2. 2018
- 5Prenájom nehnuteľností spojený s poskytovaním iných než základných služieb spojených s prenájmomod 17. 2. 2018
- 6Sprostredkovanie predaja, prenájmu a kúpy nehnuteľností (realitná činnosť).od 17. 2. 2018
- 7Poradenská činnosť v oblasti zdravého životného štýlu a zdravej výživyod 20. 12. 2014
- 8Poradenská činnosť v oblasti personálneho manažmentuod 20. 12. 2014
- 9Konzultačné, poradenské, tréningové a koučovacie služby v oblasti rozvoja ľudských zdrojovod 20. 12. 2014
- 10Služby súvisiace s produkciou filmov alebo videozáznamovod 20. 12. 2014
- 11Distribúcia filmov a videozáznamovod 20. 12. 2014
- 12Sprostredkovateľská činnosť v oblasti služiebod 20. 12. 2014
- 13Sprostredkovateľská činnosť v oblasti verejných kultúrnych podujatíod 20. 12. 2014
- 14Sprostredkovateľská činnosť v oblasti reklamyod 20. 12. 2014
- 15Organizovanie kultúrnych a iných spoločenských podujatíod 20. 12. 2014
- 16Organizovanie kongresov a výstavod 20. 12. 2014
- 17Reklamné a marketingové službyod 20. 12. 2014
- 18Realizácia reklamných kampaníod 20. 12. 2014
- 19Zabezpečenie marketingových kampaníod 20. 12. 2014
- 20Marketingy na mieste priameho predaja, konzultačné služby v oblasti marketinguod 20. 12. 2014
- 21Prieskum trhu a verejnej mienkyod 20. 12. 2014
- 22Zisťovanie potenciálu trhu, úrovne informovanosti, akceptácie a oboznámenia sa s tovarom a službami, nákupných zvyklostí spotrebiteľov za účelom propagácie predaja a vývoja nových tovarov a služieb, rozbory výsledkovod 20. 12. 2014
- 23Kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi (maloobchod) alebo iným prevádzkovateľom živnosti (veľkoobchod)od 20. 12. 2014
- 24Sprostredkovateľská činnosť v oblasti obchoduod 20. 12. 2014
- 25Činnosť podnikateľských, organizačných a ekonomických poradcovod 20. 12. 2014
- 26Marketingové poradenstvood 20. 12. 2014
- 27Mediálne poradenstvood 20. 12. 2014
- 28Poradenstvo v oblasti spoločenského správaniaod 20. 12. 2014
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/47999764
- RÚZ ID
- 1573552
- Primárny zdroj
- RÚZ · Obchodný register
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR · FS SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 20. 12. 2014Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2025Zverejnená účtovná závierka za rok 2025Riadna
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024Riadna
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023Riadna
- 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022Riadna
- 31. 12. 2021Zverejnená účtovná závierka za rok 2021Riadna
- 31. 12. 2020Zverejnená účtovná závierka za rok 2020Riadna
- 31. 12. 2019Zverejnená účtovná závierka za rok 2019Riadna
- 31. 12. 2018Zverejnená účtovná závierka za rok 2018Riadna
- 31. 12. 2017Zverejnená účtovná závierka za rok 2017Riadna
- 31. 12. 2016Zverejnená účtovná závierka za rok 2016Riadna
- 31. 12. 2016Najvyšší zaznamenaný obrat477 697 EUR · rok 2016
- 1. 5. 2015Registrácia platcu DPHSK2024174922
- 20. 12. 2014Zmena sídlaHlaváčikova 18, Bratislava-Karlova Ves