VB TAXI s.r.o.
aktívnaRast tržieb
Tržby medziročne narástli o 20 %.
Záporné vlastné imanie
Firma vykazuje záporné vlastné imanie — môže ísť o nadmernú zadlženosť.
Skóre 11/100
Skóre je nízke najmä v dôsledku vysokej zadlženosti a negatívnej ziskovosti a nadmernej páky.
Firma dosahuje tržby (563 tis. €), je dlhodobo stratová a vlastné imanie tvorí len malú časť majetku.
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 13. 3. 2015
- Sídlo
- Páričkova 5, 82108, Bratislava - mestská časť Ružinov
- EBITDA marža-24,8 %
- ROA (návratnosť aktív)-25,2 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)—
- Zadlženosť164 %
- Kapitálová primeranosť-63,8 %
Finančné zdravie
Ziskovosť0 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: -32.24netIncome: -181 507revenue: 563 014prevNetIncome: 169 173
Kapitál0 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: -63.79equity: -458 700assets: 719 111
Zadlženosť0 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 163.79equity: -458 700assets: 719 111
Rast10 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: -0.501revenueYoY: 20.21validHistoryYears: 4.00
Efektivita1 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: -24.76netMargin: -32.24ebitda: -139 386revenue: 563 014
Altman Z''-Score-4.87Distress zóna
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | -1.26 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | -2.10 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | -1.11 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | -0.41 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score0 / 6slabá
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = -25.24 %nesplnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA -25.24 % vs. predchádzajúce 32.57 %.nesplnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 163.79 % vs. predchádzajúce 153.37 %.nesplnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 0.78× vs. predchádzajúce 0.90×.nesplnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža -32.24 % vs. predchádzajúca 36.12 %.nesplnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna -63.79 % vs. predchádzajúca -53.37 %.nesplnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- Záporné vlastné imanie — záväzky prevyšujú majetok, riziko platobnej neschopnosti.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 4 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Záporné vlastné imanie — Z''-Score bude veľmi nízky, firma je technicky predĺžená.
- Pozitívne
Tržby medziročne vzrástli o 20 % na 563 tis. €. Silný rast naznačuje expandujúci trh alebo úspešnú akvizíciu zákazníkov.
- Riziko
Firma je v strate (čistá marža -32.2 %). Náklady prevyšujú tržby — situácia si vyžaduje reštrukturalizáciu.
- Riziko
Vlastné imanie je záporné — firma je predlžená. Záväzky prevyšujú majetok, čo môže viesť k platobnej neschopnosti.
| Položka | 2018 | 2017 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 563 tis. € | 468 tis. € | +20,2 % |
| EBITDA | -139 tis. € | -282 tis. € | +50,6 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | -125 tis. € | -254 tis. € | +50,6 % |
| Čistý zisk | -182 tis. € | 169 tis. € | −207,3 % |
| Aktíva | 719 tis. € | 519 tis. € | +38,5 % |
| Vlastné imanie | -459 tis. € | -277 tis. € | −65,5 % |
- 13. 3. 2015Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2018Zverejnená účtovná závierka za rok 2018
- 31. 12. 2017Zverejnená účtovná závierka za rok 2017
Finančné ukazovatele
2018Štruktúra financovania
- Cudzie zdroje
- 1.2 mil. €
- Aktíva spolu
- 719 tis. €
- Vlastné imanie
- −459 tis. €
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2018aktuálny | Riadna | 563 tis. € | 719 tis. € | -459 tis. € | -139 tis. € | -182 tis. € | EUR |
| 2017 | Riadna | 468 tis. € | 519 tis. € | -277 tis. € | -282 tis. € | 169 tis. € | EUR |
| 2016 | Riadna | 871 tis. € | 72 tis. € | -446 tis. € | -342 tis. € | -341 tis. € | EUR |
| 2015 | Riadna | 572 tis. € | 71 tis. € | -105 tis. € | -49 tis. € | -110 tis. € | EUR |
Obsah len pre prihlásených
Mind-map s 1 osobou a 2°/3° prepojeniami sa zobrazí po prihlásení.
História a zmeny
- Založenie spoločnosti13. 3. 2015
spoločnosť s ručením obmedzeným
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2018aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2017JSON detail
- Účtovná závierka 2016JSON detail
- Účtovná závierka 2015JSON detail
Predmet podnikania
- 1údržba motorových vozidiel bez zásahu do motorickej časti vozidlaod 8. 12. 2018
- 2pomocné činnosti v dopraveod 8. 12. 2018
- 3opravy pracovných strojovod 8. 12. 2018
- 4diagnostika a opravy cestných motorových vozidielod 8. 12. 2018
- 5opravy karosériíod 8. 12. 2018
- 6reklamné a marketingové službyod 13. 3. 2015
- 7administratívne službyod 13. 3. 2015
- 8sprostredkovateľská činnosť v oblasti obchoduod 13. 3. 2015
- 9sprostredkovateľská činnosť v oblasti služiebod 13. 3. 2015
- 10prevádzkovanie taxislužbyod 13. 3. 2015
- 11spracovanie a konzervovanie zemiakov, ovocia a zeleninyod 13. 3. 2015
- 12nákladná cestná doprava vykonávaná vozidlami s celkovou hmotnosťou do 3,5 t vrátane prípojného vozidlaod 13. 3. 2015
- 13baliace činnosti a manipulácia s tovaromod 13. 3. 2015
- 14sprostredkovateľská činnosť v oblasti výrobyod 13. 3. 2015
- 15kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi (maloobchod) alebo iným prevádzkovateľom živnosti (veľkoobchod)od 13. 3. 2015
- 16prenájom hnuteľných vecíod 13. 3. 2015
- 17prenájom nehnuteľností spojený s poskytovaním iných než základných služieb spojených s prenájmomod 13. 3. 2015
- 18skladovanieod 13. 3. 2015
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/48002356
- RÚZ ID
- 1579639
- Primárny zdroj
- RÚZ · Obchodný register
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 13. 3. 2015Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2018Zverejnená účtovná závierka za rok 2018Riadna
- 31. 12. 2017Zverejnená účtovná závierka za rok 2017Riadna
- 31. 12. 2016Zverejnená účtovná závierka za rok 2016Riadna
- 31. 12. 2016Najvyšší zaznamenaný obrat870 565 EUR · rok 2016
- 31. 12. 2015Zverejnená účtovná závierka za rok 2015Riadna