FinConto, s. r. o.
aktívnaStabilné tržby
Medziročná zmena tržieb o +0.2 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 31/100
Skóre znižuje hlavne vysoká zadlženosť.
Firma dosahuje malé tržby (18 tis. €), zadlženosť je vysoká.
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 20. 1. 2015
- Sídlo
- Dolná 16, 97401, Banská Bystrica
- EBITDA marža4,8 %
- ROA (návratnosť aktív)2,3 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)13,9 %
- Zadlženosť84 %
- Kapitálová primeranosť16,4 %
Finančné zdravie
Ziskovosť9 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: 2.94netIncome: 536.00revenue: 18 245prevNetIncome: 2 192
Kapitál7 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 16.41equity: 3 870assets: 23 586
Zadlženosť3 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 83.59equity: 3 870assets: 23 586
Rast20 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: 108.95revenueYoY: 0.181validHistoryYears: 4.00
Efektivita7 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: 4.80netMargin: 2.94ebitda: 876.00revenue: 18 245
Altman Z''-Score0.60Distress zóna
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 0.32 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | -0.14 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | 0.21 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 0.21 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score4 / 6stabilná
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = 2.27 %splnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 2.27 % vs. predchádzajúce 4.78 %.nesplnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 83.59 % vs. predchádzajúce 92.73 %.splnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 0.77× vs. predchádzajúce 0.40×.splnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 2.94 % vs. predchádzajúca 12.04 %.nesplnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 16.41 % vs. predchádzajúca 7.27 %.splnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- Aktíva medziročne klesli o 49 % — zmenšovanie biznisu, skóre znížené o sankciu.
- Mikrofirma (tržby 18245 €) — pomerové ukazovatele citlivé na fixné náklady, porovnateľnosť s odvetvím limitovaná.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 10 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Info
Tržby zostali medziročne takmer nezmenené (0 %). Firma si udržiava stabilnú pozíciu na trhu.
- Info
Čistá marža len 2.9 % — firma je zisková, ale s nízkou rezervou. Každý pokles tržieb môže viesť k strate.
- Upozornenie
Kapitálová primeranosť len 16 % — firma je výrazne financovaná z cudzích zdrojov. Vysoká finančná páka zvyšuje riziko.
| Položka | 2025 | 2024 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 18 tis. € | 18 tis. € | +0,2 % |
| EBITDA | 876 € | 3 tis. € | −67,0 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | 788 € | 2 tis. € | −67,0 % |
| Čistý zisk | 536 € | 2 tis. € | −75,5 % |
| Aktíva | 24 tis. € | 46 tis. € | −48,5 % |
| Vlastné imanie | 4 tis. € | 3 tis. € | +16,1 % |
- 20. 1. 2015Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2025Zverejnená účtovná závierka za rok 2025
- 31. 12. 2025Najvyšší zaznamenaný obrat
Finančné ukazovatele
2025Štruktúra financovania
- Vlastné imanie16.4%
- Cudzie zdroje83.6%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025aktuálny | Riadna | 18 tis. € | 24 tis. € | 4 tis. € | 876 € | 536 € | EUR |
| 2024 | Riadna | 18 tis. € | 46 tis. € | 3 tis. € | 3 tis. € | 2 tis. € | EUR |
| 2023 | Riadna | 13 tis. € | 45 tis. € | 1 tis. € | -2 tis. € | -2 tis. € | EUR |
| 2022 | Riadna | 2 tis. € | 26 tis. € | 3 tis. € | -671 € | -671 € | EUR |
| 2021 | Riadna | 0 € | 4 tis. € | 4 tis. € | — | 0 € | EUR |
| 2020 | Riadna | — | 4 tis. € | 4 tis. € | — | — | EUR |
| 2019 | Riadna | — | 4 tis. € | 4 tis. € | — | — | EUR |
| 2018 | Riadna | — | 4 tis. € | 4 tis. € | — | — | EUR |
| 2017 | Riadna | — | 4 tis. € | 4 tis. € | — | -480 € | EUR |
| 2016 | Riadna | — | 5 tis. € | 4 tis. € | — | -480 € | EUR |
Obsah len pre prihlásených
Mind-map s 5 osobami a 2°/3° prepojeniami sa zobrazí po prihlásení.
História a zmeny
- Zmena sídla12. 7. 2019 → 4. 8. 2020
Jána Bottu 3, Banská Bystrica
- Založenie spoločnosti20. 1. 2015
spoločnosť s ručením obmedzeným
- Zmena obchodného mena20. 1. 2015 → 11. 7. 2019
SABY, spol. s r.o.
- Zmena sídla20. 1. 2015 → 11. 7. 2019
Ľubietová 309, Ľubietová
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2025aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2024JSON detail
- Účtovná závierka 2023JSON detail
- Účtovná závierka 2022JSON detail
- Účtovná závierka 2021JSON detail
- Účtovná závierka 2020JSON detail
- Účtovná závierka 2019JSON detail
- Účtovná závierka 2018JSON detail
- Účtovná závierka 2017JSON detail
- Účtovná závierka 2016JSON detail
Predmet podnikania
- 1Údržba motorových vozidiel bez zásahu do motorickej časti vozidlaod 21. 3. 2023
- 2Sprostredkovateľská činnosť v oblasti obchoduod 20. 1. 2015
- 3Sprostredkovateľská činnosť v oblasti služiebod 20. 1. 2015
- 4Sprostredkovateľská činnosť v oblasti výrobyod 20. 1. 2015
- 5Poskytovanie služieb rýchleho občerstvenia v spojení s predajom na priamu konzumáciuod 20. 1. 2015
- 6Počítačové službyod 20. 1. 2015
- 7Služby súvisiace s počítačovým spracovaním údajovod 20. 1. 2015
- 8Vydavateľská činnosťod 20. 1. 2015
- 9Prenájom nehnuteľností spojený s poskytovaním iných než základných služieb spojených s prenájmomod 20. 1. 2015
- 10Kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi (maloobchod) alebo iným prevádzkovateľom živnosti (veľkoobchod)od 20. 1. 2015
- 11Administratívne službyod 20. 1. 2015
- 12Činnosť podnikateľských, organizačných a ekonomických poradcovod 20. 1. 2015
- 13Vykonávanie mimoškolskej vzdelávacej činnostiod 20. 1. 2015
- 14Organizovanie kultúrnych a iných spoločenských podujatíod 20. 1. 2015
- 15Prevádzkovanie zariadení slúžiacich na regeneráciu a rekondíciuod 20. 1. 2015
- 16Ubytovacie služby s poskytovaním prípravy a predaja jedál, nápojov a polotovarov ubytovaným hosťom v ubytovacích zariadeniach s kapacitou do 10 lôžokod 20. 1. 2015
- 17Reklamné a marketingové službyod 20. 1. 2015
- 18Chov vybraných druhov zvieratod 20. 1. 2015
- 19Prenájom hnuteľných vecíod 20. 1. 2015
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/48018147
- RÚZ ID
- 1573612
- Primárny zdroj
- RÚZ · Obchodný register
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR · FS SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 20. 1. 2015Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2025Zverejnená účtovná závierka za rok 2025Riadna
- 31. 12. 2025Najvyšší zaznamenaný obrat18 245 EUR · rok 2025
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024Riadna
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023Riadna
- 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022Riadna
- 4. 7. 2022Registrácia platcu DPHSK2024179520
- 31. 12. 2021Zverejnená účtovná závierka za rok 2021Riadna
- 31. 12. 2020Zverejnená účtovná závierka za rok 2020Riadna
- 31. 12. 2019Zverejnená účtovná závierka za rok 2019Riadna
- 12. 7. 2019Zmena sídlaJána Bottu 3, Banská Bystrica
- 31. 12. 2018Zverejnená účtovná závierka za rok 2018Riadna
- 31. 12. 2017Zverejnená účtovná závierka za rok 2017Riadna
- 31. 12. 2016Zverejnená účtovná závierka za rok 2016Riadna
- 20. 1. 2015Zmena obchodného mena→ SABY, spol. s r.o.
- 20. 1. 2015Zmena sídlaĽubietová 309, Ľubietová