Marbag, s.r.o.
aktívnaRast tržieb
Tržby medziročne narástli o 26 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 45/100
Vyvážený, ale priemerný profil bez výraznejších problémov.
Firma dosahuje tržby (168 tis. €), vlastné imanie tvorí len malú časť majetku.
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 14. 2. 2015
- Sídlo
- Gozovská 10, 90055, Lozorno
- EBITDA marža7,4 %
- ROA (návratnosť aktív)2,0 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)46,2 %
- Zadlženosť96 %
- Kapitálová primeranosť4,3 %
Finančné zdravie
Ziskovosť9 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: 3.35netIncome: 5 627revenue: 167 762prevNetIncome: 101.00
Kapitál3 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 4.35equity: 12 177assets: 279 957
Zadlženosť1 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 95.65equity: 12 177assets: 279 957
Rast20 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: 16.75revenueYoY: 25.63validHistoryYears: 10.00
Efektivita12 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: 7.37netMargin: 3.35ebitda: 12 372revenue: 167 762
Altman Z''-Score0.48Distress zóna
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 0.09 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | 0.10 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | 0.25 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 0.05 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score6 / 6silná
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = 2.01 %splnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 2.01 % vs. predchádzajúce 0.04 %.splnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 95.65 % vs. predchádzajúce 97.33 %.splnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 0.60× vs. predchádzajúce 0.54×.splnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 3.35 % vs. predchádzajúca 0.08 %.splnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 4.35 % vs. predchádzajúca 2.67 %.splnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 10 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Pozitívne
Tržby medziročne vzrástli o 26 % na 168 tis. €. Silný rast naznačuje expandujúci trh alebo úspešnú akvizíciu zákazníkov.
- Info
Čistá marža len 3.4 % — firma je zisková, ale s nízkou rezervou. Každý pokles tržieb môže viesť k strate.
- Upozornenie
Kapitálová primeranosť len 4 % — firma je výrazne financovaná z cudzích zdrojov. Vysoká finančná páka zvyšuje riziko.
| Položka | 2025 | 2024 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 168 tis. € | 134 tis. € | +25,6 % |
| EBITDA | 12 tis. € | 6 tis. € | +117,4 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | 11 tis. € | 5 tis. € | +117,4 % |
| Čistý zisk | 6 tis. € | 101 € | +55× |
| Aktíva | 280 tis. € | 245 tis. € | +14,2 % |
| Vlastné imanie | 12 tis. € | 7 tis. € | +85,9 % |
- 14. 2. 2015Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2025Zverejnená účtovná závierka za rok 2025
- 31. 12. 2025Najvyšší zaznamenaný obrat
Finančné ukazovatele
2025Štruktúra financovania
- Vlastné imanie4.3%
- Cudzie zdroje95.7%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025aktuálny | Riadna | 168 tis. € | 280 tis. € | 12 tis. € | 12 tis. € | 6 tis. € | EUR |
| 2024 | Riadna | 134 tis. € | 245 tis. € | 7 tis. € | 6 tis. € | 101 € | EUR |
| 2023 | Riadna | 69 tis. € | 220 tis. € | 6 tis. € | 4 tis. € | 989 € | EUR |
| 2022 | Riadna | 54 tis. € | 140 tis. € | 5 tis. € | 2 tis. € | 99 € | EUR |
| 2021 | Riadna | 19 tis. € | 27 tis. € | 5 tis. € | 3 tis. € | 2 tis. € | EUR |
| 2020 | Riadna | 1 tis. € | 13 tis. € | 3 tis. € | -2 tis. € | -2 tis. € | EUR |
| 2019 | Riadna | 12 tis. € | 14 tis. € | 13 tis. € | -3 tis. € | -3 tis. € | EUR |
| 2018 | Riadna | 46 tis. € | 63 tis. € | 13 tis. € | -2 tis. € | -2 tis. € | EUR |
| 2017 | Riadna | 61 tis. € | 13 tis. € | 4 tis. € | 2 tis. € | 2 tis. € | EUR |
| 2016 | Riadna | 42 tis. € | 12 tis. € | 10 tis. € | 7 tis. € | 4 tis. € | EUR |
Obsah len pre prihlásených
Mind-map s 4 osobami a 2°/3° prepojeniami sa zobrazí po prihlásení.
História a zmeny
- Založenie spoločnosti14. 2. 2015
spoločnosť s ručením obmedzeným
- Zmena obchodného mena14. 2. 2015 → 13. 10. 2020
Limero, s. r. o.
- Zmena sídla14. 2. 2015 → 13. 10. 2020
Okružná 2466/3, Stupava
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2025aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2024JSON detail
- Účtovná závierka 2023JSON detail
- Účtovná závierka 2022JSON detail
- Účtovná závierka 2021JSON detail
- Účtovná závierka 2020JSON detail
- Účtovná závierka 2019JSON detail
- Účtovná závierka 2018JSON detail
- Účtovná závierka 2017JSON detail
- Účtovná závierka 2016JSON detail
Predmet podnikania
- 1výkon povolania prevádzkovateľa nákladnej cestnej dopravy s počtom vozidiel 1od 21. 1. 2023
- 2Poskytovanie služieb v poľnohospodárstve a záhradníctveod 18. 12. 2020
- 3Poskytovanie služieb v lesníctve a poľovníctveod 18. 12. 2020
- 4Výroba a hutnícke spracovanie kovovod 18. 12. 2020
- 5Výroba a opracovanie jednoduchých výrobkov z kovuod 18. 12. 2020
- 6Podnikanie v oblasti nakladania s iným ako nebezpečným odpadomod 18. 12. 2020
- 7Uskutočňovanie stavieb a ich zmienod 18. 12. 2020
- 8Vŕtanie studní s dĺžkou do 30 mod 18. 12. 2020
- 9Prípravné práce k realizácii stavbyod 18. 12. 2020
- 10Dokončovacie stavebné práce pri realizácii exteriérov a interiérovod 18. 12. 2020
- 11Nákladná cestná doprava vykonávaná vozidlami s celkovou hmotnosťou do 3,5 t vrátane prípojného vozidlaod 18. 12. 2020
- 12Sťahovacie službyod 18. 12. 2020
- 13Chov vybraných druhov zvieratod 18. 12. 2020
- 14Poskytovanie prepravných služieb nemotorovými vozidlamiod 18. 12. 2020
- 15Poskytovanie služieb súvisiacich so starostlivosťou o zvieratáod 18. 12. 2020
- 16Reklamné a marketingové službyod 14. 2. 2015
- 17Sprostredkovateľská činnosť v oblasti obchoduod 14. 2. 2015
- 18Sprostredkovateľská činnosť v oblasti služiebod 14. 2. 2015
- 19Sprostredkovateľská činnosť v oblasti výrobyod 14. 2. 2015
- 20Vykonávanie mimoškolskej vzdelávacej činnostiod 14. 2. 2015
- 21Donášková službaod 14. 2. 2015
- 22Činnosť podnikateľských, organizačných a ekonomických poradcovod 14. 2. 2015
- 23Poskytovanie služieb rýchleho občerstvenia v spojení s predajom na priamu konzumáciuod 14. 2. 2015
- 24Poskytovanie obslužných služieb pri kultúrnych a iných spoločenských podujatiachod 14. 2. 2015
- 25Kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi (maloobchod) alebo iným prevádzkovateľom živnosti (veľkoobchod)od 14. 2. 2015
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/48018201
- RÚZ ID
- 1581228
- Primárny zdroj
- RÚZ · Obchodný register
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR · FS SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 14. 2. 2015Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2025Zverejnená účtovná závierka za rok 2025Riadna
- 31. 12. 2025Najvyšší zaznamenaný obrat167 762 EUR · rok 2025
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024Riadna
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023Riadna
- 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022Riadna
- 31. 12. 2021Zverejnená účtovná závierka za rok 2021Riadna
- 31. 12. 2020Zverejnená účtovná závierka za rok 2020Riadna
- 31. 12. 2019Zverejnená účtovná závierka za rok 2019Riadna
- 31. 12. 2018Zverejnená účtovná závierka za rok 2018Riadna
- 1. 1. 2018Registrácia platcu DPHSK2120036358
- 31. 12. 2017Zverejnená účtovná závierka za rok 2017Riadna
- 31. 12. 2016Zverejnená účtovná závierka za rok 2016Riadna
- 14. 2. 2015Zmena obchodného mena→ Limero, s. r. o.
- 14. 2. 2015Zmena sídlaOkružná 2466/3, Stupava