Loftex, s.r.o.
aktívnaPokles tržieb
Tržby medziročne klesli o 20 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 46/100
Vyvážený, ale priemerný profil bez výraznejších problémov.
Firma dosahuje malé tržby (86 tis. €), zadlženosť je vysoká.
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 31. 1. 2015
- Sídlo
- Vajanského 80, 98401, Lučenec
- EBITDA marža5,0 %
- ROA (návratnosť aktív)0,6 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)5,0 %
- Zadlženosť88 %
- Kapitálová primeranosť12,0 %
Finančné zdravie
Ziskovosť9 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: 3.73netIncome: 3 203revenue: 85 965prevNetIncome: 12 566
Kapitál7 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 12.01equity: 64 698assets: 538 770
Zadlženosť3 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 87.99equity: 64 698assets: 538 770
Rast20 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: 124.40revenueYoY: -19.65validHistoryYears: 8.00
Efektivita7 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: 4.97netMargin: 3.73ebitda: 4 275revenue: 85 965
Altman Z''-Score0.77Distress zóna
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 0.24 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | 0.34 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | 0.05 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 0.14 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score3 / 6stabilná
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = 0.59 %splnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 0.59 % vs. predchádzajúce 2.27 %.nesplnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 87.99 % vs. predchádzajúce 88.90 %.splnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 0.16× vs. predchádzajúce 0.19×.nesplnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 3.73 % vs. predchádzajúca 11.74 %.nesplnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 12.01 % vs. predchádzajúca 11.10 %.splnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 10 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Upozornenie
Tržby medziročne klesli o 20 % na 86 tis. €. Môže ísť o sezónny výkyv alebo stratu zákazníkov.
- Info
Čistá marža len 3.7 % — firma je zisková, ale s nízkou rezervou. Každý pokles tržieb môže viesť k strate.
- Upozornenie
Kapitálová primeranosť len 12 % — firma je výrazne financovaná z cudzích zdrojov. Vysoká finančná páka zvyšuje riziko.
| Položka | 2025 | 2024 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 86 tis. € | 107 tis. € | −19,7 % |
| EBITDA | 4 tis. € | 17 tis. € | −74,8 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | 4 tis. € | 15 tis. € | −74,8 % |
| Čistý zisk | 3 tis. € | 13 tis. € | −74,5 % |
| Aktíva | 539 tis. € | 554 tis. € | −2,7 % |
| Vlastné imanie | 65 tis. € | 61 tis. € | +5,2 % |
- 31. 1. 2015Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2025Zverejnená účtovná závierka za rok 2025
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024
Finančné ukazovatele
2025Štruktúra financovania
- Vlastné imanie12.0%
- Cudzie zdroje88.0%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025aktuálny | Riadna | 86 tis. € | 539 tis. € | 65 tis. € | 4 tis. € | 3 tis. € | EUR |
| 2024 | Riadna | 107 tis. € | 554 tis. € | 61 tis. € | 17 tis. € | 13 tis. € | EUR |
| 2023 | Riadna | 82 tis. € | 522 tis. € | 49 tis. € | 13 tis. € | 10 tis. € | EUR |
| 2022 | Riadna | 80 tis. € | 515 tis. € | 39 tis. € | 24 tis. € | 19 tis. € | EUR |
| 2021 | Riadna | 71 tis. € | 493 tis. € | 20 tis. € | 12 tis. € | 9 tis. € | EUR |
| 2020 | Riadna | 25 tis. € | 482 tis. € | 11 tis. € | 4 tis. € | 4 tis. € | EUR |
| 2019 | Riadna | — | 7 tis. € | 7 tis. € | — | -33 € | EUR |
| 2018 | Riadna | 450 € | 8 tis. € | 7 tis. € | 450 € | 355 € | EUR |
| 2017 | Riadna | — | 7 tis. € | 7 tis. € | — | -480 € | EUR |
| 2016 | Riadna | 300 € | 8 tis. € | 7 tis. € | — | -480 € | EUR |
Obsah len pre prihlásených
Mind-map s 3 osobami a 2°/3° prepojeniami sa zobrazí po prihlásení.
História a zmeny
- Založenie spoločnosti31. 1. 2015
spoločnosť s ručením obmedzeným
- Zmena obchodného mena31. 1. 2015 → 8. 9. 2016
ASP Cleaning s.r.o.
- Zmena sídla31. 1. 2015 → 8. 9. 2016
Rúbanisko III 2901/20, Lučenec
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2025aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2024JSON detail
- Účtovná závierka 2023JSON detail
- Účtovná závierka 2022JSON detail
- Účtovná závierka 2021JSON detail
- Účtovná závierka 2020JSON detail
- Účtovná závierka 2019JSON detail
- Účtovná závierka 2018JSON detail
- Účtovná závierka 2017JSON detail
- Účtovná závierka 2016JSON detail
Predmet podnikania
- 1Dokončovacie stavebné práce pri realizácii exteriérov a interiérovod 9. 9. 2016
- 2Chov vybraných druhov zvieratod 9. 9. 2016
- 3Poskytovanie služieb v poľnohospodárstve a záhradníctveod 9. 9. 2016
- 4Poskytovanie služieb súvisiacich so starostlivosťou o zvieratáod 9. 9. 2016
- 5Poskytovanie služieb v lesníctve a poľovníctveod 9. 9. 2016
- 6Opracovanie drevnej hmoty a výroba komponentov z drevaod 9. 9. 2016
- 7Opracovanie drevnej hmoty a výroba komponentov z drevaod 9. 9. 2016
- 8Úprava nerastov, dobývanie rašeliny a bahna a ich úpravaod 9. 9. 2016
- 9Uskutočňovanie stavieb a ich zmienod 9. 9. 2016
- 10Prípravné práce k realizácii stavbyod 9. 9. 2016
- 11Čistiace a upratovacie službyod 31. 1. 2015
- 12Kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi (maloobchod) alebo iným prevádzkovateľom živnosti (veľkoobchod)od 31. 1. 2015
- 13Sprostredkovateľská činnosť v oblasti obchoduod 31. 1. 2015
- 14Sprostredkovateľská činnosť v oblasti služiebod 31. 1. 2015
- 15Sprostredkovateľská činnosť v oblasti výrobyod 31. 1. 2015
- 16Prenájom nehnuteľností spojený s poskytovaním iných než základných služieb spojených s prenájmomod 31. 1. 2015
- 17Prenájom hnuteľných vecíod 31. 1. 2015
- 18Administratívne službyod 31. 1. 2015
- 19Činnosť podnikateľských, organizačných a ekonomických poradcovod 31. 1. 2015
- 20Vykonávanie mimoškolskej vzdelávacej činnostiod 31. 1. 2015
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/48029912
- RÚZ ID
- 1575889
- Primárny zdroj
- RÚZ · Obchodný register
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 31. 1. 2015Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2025Zverejnená účtovná závierka za rok 2025Riadna
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024Riadna
- 31. 12. 2024Najvyšší zaznamenaný obrat106 993 EUR · rok 2024
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023Riadna
- 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022Riadna
- 31. 12. 2021Zverejnená účtovná závierka za rok 2021Riadna
- 31. 12. 2020Zverejnená účtovná závierka za rok 2020Riadna
- 31. 12. 2019Zverejnená účtovná závierka za rok 2019Riadna
- 31. 12. 2018Zverejnená účtovná závierka za rok 2018Riadna
- 31. 12. 2017Zverejnená účtovná závierka za rok 2017Riadna
- 31. 12. 2016Zverejnená účtovná závierka za rok 2016Riadna
- 31. 1. 2015Zmena obchodného mena→ ASP Cleaning s.r.o.
- 31. 1. 2015Zmena sídlaRúbanisko III 2901/20, Lučenec