EKONOMIK, s.r.o.
aktívnaPokles tržieb
Tržby medziročne klesli o 90 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 52/100
Stabilná pozícia s niekoľkými silnými stránkami.
Firma dosahuje malé tržby (2 tis. €), je zisková.
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 6. 2. 2015
- Sídlo
- Strmá 101/10, 96611, Trnavá Hora
- EBITDA marža7,0 %
- ROA (návratnosť aktív)10,9 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)11,2 %
- Zadlženosť2 %
- Kapitálová primeranosť98,0 %
Finančné zdravie
Ziskovosť13 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: 5.91netIncome: 127.00revenue: 2 150prevNetIncome: 274.00
Kapitál20 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 98.02equity: 1 137assets: 1 160
Zadlženosť20 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 1.98equity: 1 137assets: 1 160
Rast2 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: -27.96revenueYoY: -90.44validHistoryYears: 4.00
Efektivita12 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: 6.98netMargin: 5.91ebitda: 150.00revenue: 2 150
Altman Z''-Score43.63Bezpečné pásmo
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 1.93 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | -10.94 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | 0.74 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 51.91 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score5 / 6silná
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = 10.95 %splnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 10.95 % vs. predchádzajúce 9.07 %.splnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 1.98 % vs. predchádzajúce 66.57 %.splnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 1.85× vs. predchádzajúce 7.45×.nesplnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 5.91 % vs. predchádzajúca 1.22 %.splnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 98.02 % vs. predchádzajúca 33.43 %.splnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- Aktíva medziročne klesli o 62 % — zmenšovanie biznisu, skóre znížené o sankciu.
- Mikrofirma (tržby 2150 €) — pomerové ukazovatele citlivé na fixné náklady, porovnateľnosť s odvetvím limitovaná.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 6 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Riziko
Tržby medziročne klesli o 90 %. Výrazný pokles si vyžaduje pozornosť — môže ísť o stratu kľúčového trhu.
- Pozitívne
Čistá marža 5.9 % — zdravá ziskovosť typická pre stabilné odvetvia.
- Pozitívne
Kapitálová primeranosť 98 % — firma je financovaná prevažne z vlastných zdrojov, nízke riziko predlženia.
- Pozitívne
ROA 10.9 % — firma efektívne využíva svoj majetok na generovanie zisku.
| Položka | 2023 | 2022 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 2 tis. € | 23 tis. € | −90,4 % |
| EBITDA | 150 € | 322 € | −53,4 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | 135 € | 290 € | −53,4 % |
| Čistý zisk | 127 € | 274 € | −53,6 % |
| Aktíva | 1 tis. € | 3 tis. € | −61,6 % |
| Vlastné imanie | 1 tis. € | 1 tis. € | +12,6 % |
- 6. 2. 2015Založenie spoločnosti
- 1. 7. 2024Registrácia platcu DPH
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023
Finančné ukazovatele
2023Štruktúra financovania
- Vlastné imanie98.0%
- Cudzie zdroje2.0%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2023aktuálny | Riadna | 2 tis. € | 1 tis. € | 1 tis. € | 150 € | 127 € | EUR |
| 2022 | Riadna | 23 tis. € | 3 tis. € | 1 tis. € | 322 € | 274 € | EUR |
| 2018 | Riadna | — | 3 tis. € | 706 € | — | 0 € | EUR |
| 2017 | Riadna | — | 3 tis. € | 706 € | -135 € | -699 € | EUR |
| 2016 | Riadna | 3 tis. € | 4 tis. € | 1 tis. € | 862 € | 298 € | EUR |
| 2015 | Riadna | 6 tis. € | 3 tis. € | 1 tis. € | -4 tis. € | -4 tis. € | EUR |
Obsah len pre prihlásených
Mind-map s 2 osobami a 2°/3° prepojeniami sa zobrazí po prihlásení.
História a zmeny
- Zmena sídla30. 12. 2016 → 22. 2. 2023
Slnečné stráne 42, Banská Bystrica
- Založenie spoločnosti6. 2. 2015
spoločnosť s ručením obmedzeným
- Zmena obchodného mena6. 2. 2015 → 22. 2. 2023
E-W Express, s.r.o.
- Zmena sídla6. 2. 2015 → 29. 12. 2016
Kapitulská 21, Banská Bystrica
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2023aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2022JSON detail
- Účtovná závierka 2018JSON detail
- Účtovná závierka 2017JSON detail
- Účtovná závierka 2016JSON detail
- Účtovná závierka 2015JSON detail
Predmet podnikania
- 1Uskutočňovanie stavieb a ich zmienod 13. 4. 2016
- 2Prieskum trhu a verejnej mienkyod 13. 4. 2016
- 3Reklamné a marketingové službyod 13. 4. 2016
- 4Vedenie účtovníctvaod 13. 4. 2016
- 5Počítačové službyod 13. 4. 2016
- 6Služby súvisiace s počítačovým spracovaním dátod 13. 4. 2016
- 7Vykonávanie mimoškolskej vzdelávacej činnostiod 13. 4. 2016
- 8Oprava a údržba potrieb pre domácnosť, športových potrieb a výrobkov jemnej mechanikyod 13. 4. 2016
- 9Vydavateľská činnosťod 13. 4. 2016
- 10Kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi (maloobchod) alebo iným prevádzkovateľom živnosti (veľkoobchod)od 6. 2. 2015
- 11Sprostredkovateľská činnosť v oblasti obchoduod 6. 2. 2015
- 12Sprostredkovateľská činnosť v oblasti služiebod 6. 2. 2015
- 13Prenájom dopravných prostriedkov (pozemných, vodných, vzdušných)od 6. 2. 2015
- 14Poskytovanie organizačno-technických a informačných služieb v dopraveod 6. 2. 2015
- 15Služby riadenia a vedenia zariadení na spracovanie údajovod 6. 2. 2015
- 16Spracovanie údajovod 6. 2. 2015
- 17Marketingové poradenstvood 6. 2. 2015
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/48041246
- RÚZ ID
- 1575556
- Primárny zdroj
- RÚZ · Obchodný register
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR · FS SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 6. 2. 2015Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 1. 7. 2024Registrácia platcu DPHSK2120000762
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023Riadna
- 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022Riadna
- 31. 12. 2022Najvyšší zaznamenaný obrat22 500 EUR · rok 2022
- 31. 12. 2018Zverejnená účtovná závierka za rok 2018Riadna
- 31. 12. 2017Zverejnená účtovná závierka za rok 2017Riadna
- 31. 12. 2016Zverejnená účtovná závierka za rok 2016Riadna
- 30. 12. 2016Zmena sídlaSlnečné stráne 42, Banská Bystrica
- 31. 12. 2015Zverejnená účtovná závierka za rok 2015Riadna
- 6. 2. 2015Zmena obchodného mena→ E-W Express, s.r.o.
- 6. 2. 2015Zmena sídlaKapitulská 21, Banská Bystrica