SM ELCOM s.r.o.
aktívnaPokles tržieb
Tržby medziročne klesli o 85 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 29/100
Skóre znižuje hlavne vysoká zadlženosť.
Firma dosahuje tržby (213 tis. €), je zisková a zadlženosť je vysoká.
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 20. 3. 2015
- Sídlo
- Košická 52/A, 82108, Bratislava - mestská časť Ružinov
- EBITDA marža11,7 %
- ROA (návratnosť aktív)3,1 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)16,0 %
- Zadlženosť80 %
- Kapitálová primeranosť19,7 %
Finančné zdravie
Ziskovosť13 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: 7.71netIncome: 16 439revenue: 213 250prevNetIncome: 60 159
Kapitál7 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 19.69equity: 102 897assets: 522 654
Zadlženosť3 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 80.31equity: 102 897assets: 522 654
Rast2 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: -12.44revenueYoY: -84.53validHistoryYears: 6.00
Efektivita12 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: 11.67netMargin: 7.71ebitda: 24 891revenue: 213 250
Altman Z''-Score1.69Šedá zóna
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 0.39 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | 0.77 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | 0.27 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 0.26 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score4 / 6stabilná
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = 3.15 %splnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 3.15 % vs. predchádzajúce 8.08 %.nesplnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 80.31 % vs. predchádzajúce 84.86 %.splnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 0.41× vs. predchádzajúce 1.85×.nesplnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 7.71 % vs. predchádzajúca 4.36 %.splnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 19.69 % vs. predchádzajúca 15.14 %.splnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- Aktíva medziročne klesli o 30 % — zmenšovanie biznisu, skóre znížené o sankciu.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 7 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Riziko
Tržby medziročne klesli o 85 %. Výrazný pokles si vyžaduje pozornosť — môže ísť o stratu kľúčového trhu.
- Pozitívne
Čistá marža 7.7 % — zdravá ziskovosť typická pre stabilné odvetvia.
- Upozornenie
Kapitálová primeranosť len 20 % — firma je výrazne financovaná z cudzích zdrojov. Vysoká finančná páka zvyšuje riziko.
| Položka | 2021 | 2020 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 213 tis. € | 1,4 mil. € | −84,5 % |
| EBITDA | 25 tis. € | 126 tis. € | −80,2 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | 22 tis. € | 113 tis. € | −80,2 % |
| Čistý zisk | 16 tis. € | 60 tis. € | −72,7 % |
| Aktíva | 523 tis. € | 745 tis. € | −29,8 % |
| Vlastné imanie | 103 tis. € | 113 tis. € | −8,8 % |
- 20. 3. 2015Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2021Zverejnená účtovná závierka za rok 2021
- 31. 12. 2020Zverejnená účtovná závierka za rok 2020
Finančné ukazovatele
2021Štruktúra financovania
- Vlastné imanie19.7%
- Cudzie zdroje80.3%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2021aktuálny | Riadna | 213 tis. € | 523 tis. € | 103 tis. € | 25 tis. € | 16 tis. € | EUR |
| 2020 | Riadna | 1,4 mil. € | 745 tis. € | 113 tis. € | 126 tis. € | 60 tis. € | EUR |
| 2019 | Riadna | 594 tis. € | 296 tis. € | 53 tis. € | 42 tis. € | 18 tis. € | EUR |
| 2018 | Riadna | 1,1 mil. € | 354 tis. € | 35 tis. € | 37 tis. € | 20 tis. € | EUR |
| 2017 | Riadna | 1,1 mil. € | 98 tis. € | 15 tis. € | 7 tis. € | 6 tis. € | EUR |
| 2016 | Riadna | 414 tis. € | 96 tis. € | 9 tis. € | 5 tis. € | 4 tis. € | EUR |
| 2015 | Riadna | — | — | — | — | — | EUR |
Obsah len pre prihlásených
Mind-map s 2 osobami a 2°/3° prepojeniami sa zobrazí po prihlásení.
História a zmeny
- Založenie spoločnosti20. 3. 2015
spoločnosť s ručením obmedzeným
- Zmena obchodného mena20. 3. 2015 → 27. 7. 2015
Naxe s.r.o.
- Zmena sídla20. 3. 2015 → 27. 7. 2015
Tallerova 4, Bratislava
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2021aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2020JSON detail
- Účtovná závierka 2019JSON detail
- Účtovná závierka 2018JSON detail
- Účtovná závierka 2017JSON detail
- Účtovná závierka 2016JSON detail
- Účtovná závierka 2015JSON detail
Predmet podnikania
- 1Kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi (maloobchod) alebo iným prevádzkovateľom živnosti (veľkoobchod)od 20. 3. 2015
- 2Sprostredkovateľská činnosť v oblasti služiebod 20. 3. 2015
- 3Sprostredkovateľská činnosť v oblasti obchoduod 20. 3. 2015
- 4Sprostredkovateľská činnosť v oblasti výrobyod 20. 3. 2015
- 5Nákladná cestná doprava vykonávaná vozidlami s celkovou hmotnosťou do 3,5 t vrátane prípojného vozidlaod 20. 3. 2015
- 6Uskutočňovanie stavieb a ich zmienod 20. 3. 2015
- 7Správa a údržba bytového a nebytového fondu v rozsahu voľných živnostíod 20. 3. 2015
- 8Počítačové službyod 20. 3. 2015
- 9Čistiace a upratovacie službyod 20. 3. 2015
- 10Vydavateľská činnosťod 20. 3. 2015
- 11Vykonávanie mimoškolskej vzdelávacej činnostiod 20. 3. 2015
- 12Administratívne službyod 20. 3. 2015
- 13Činnosť podnikateľských, organizačných a ekonomických poradcovod 20. 3. 2015
- 14Organizovanie kultúrnych a iných spoločenských podujatíod 20. 3. 2015
- 15Reklamné a marketingové službyod 20. 3. 2015
- 16Poskytovanie služieb rýchleho občerstvenia v spojení s predajom na priamu konzumáciuod 20. 3. 2015
- 17Prenájom hnuteľných vecíod 20. 3. 2015
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/48041971
- RÚZ ID
- 1584341
- Primárny zdroj
- RÚZ · Obchodný register
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 20. 3. 2015Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2021Zverejnená účtovná závierka za rok 2021Riadna
- 31. 12. 2020Zverejnená účtovná závierka za rok 2020Riadna
- 31. 12. 2020Najvyšší zaznamenaný obrat1 378 790 EUR · rok 2020
- 31. 12. 2019Zverejnená účtovná závierka za rok 2019Riadna
- 31. 12. 2018Zverejnená účtovná závierka za rok 2018Riadna
- 31. 12. 2017Zverejnená účtovná závierka za rok 2017Riadna
- 31. 12. 2016Zverejnená účtovná závierka za rok 2016Riadna
- 31. 12. 2015Zverejnená účtovná závierka za rok 2015Riadna
- 20. 3. 2015Zmena obchodného mena→ Naxe s.r.o.
- 20. 3. 2015Zmena sídlaTallerova 4, Bratislava