Ondavka Plus s.r.o.
aktívnaPokles tržieb
Tržby medziročne klesli o 18 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 79/100
Firma vykazuje zdravé finančné ukazovatele naprieč ziskovosťou, kapitálom aj rastom.
Firma dosahuje malé tržby (12 tis. €), je zisková.
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 7. 2. 2015
- Sídlo
- Hrubov 13, 06723, Hrubov
- EBITDA marža11,5 %
- ROA (návratnosť aktív)9,8 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)13,8 %
- Zadlženosť29 %
- Kapitálová primeranosť71,4 %
Finančné zdravie
Ziskovosť17 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: 10.63netIncome: 1 276revenue: 12 002prevNetIncome: 876.00
Kapitál20 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 71.38equity: 9 266assets: 12 981
Zadlženosť20 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 28.62equity: 9 266assets: 12 981
Rast10 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: -1.01revenueYoY: -18.45validHistoryYears: 10.00
Efektivita12 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: 11.51netMargin: 10.63ebitda: 1 382revenue: 12 002
Altman Z''-Score5.70Bezpečné pásmo
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 1.40 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | 1.07 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | 0.61 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 2.62 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score3 / 6stabilná
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = 9.83 %splnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 9.83 % vs. predchádzajúce 7.83 %.splnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 28.62 % vs. predchádzajúce 28.60 %.nesplnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 0.92× vs. predchádzajúce 1.32×.nesplnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 10.63 % vs. predchádzajúca 5.95 %.splnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 71.38 % vs. predchádzajúca 71.40 %.nesplnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- Mikrofirma (tržby 12002 €) — pomerové ukazovatele citlivé na fixné náklady, porovnateľnosť s odvetvím limitovaná.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 10 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Upozornenie
Tržby medziročne klesli o 18 % na 12 tis. €. Môže ísť o sezónny výkyv alebo stratu zákazníkov.
- Pozitívne
Čistá marža 10.6 % — zdravá ziskovosť typická pre stabilné odvetvia.
- Pozitívne
Kapitálová primeranosť 71 % — firma je financovaná prevažne z vlastných zdrojov, nízke riziko predlženia.
| Položka | 2024 | 2023 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 12 tis. € | 15 tis. € | −18,5 % |
| EBITDA | 1 tis. € | 1 tis. € | +21,0 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | 1 tis. € | 1 tis. € | +21,0 % |
| Čistý zisk | 1 tis. € | 876 € | +45,7 % |
| Aktíva | 13 tis. € | 11 tis. € | +16,0 % |
| Vlastné imanie | 9 tis. € | 8 tis. € | +16,0 % |
- 7. 2. 2015Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023
Finančné ukazovatele
2024Štruktúra financovania
- Vlastné imanie71.4%
- Cudzie zdroje28.6%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024aktuálny | Riadna | 12 tis. € | 13 tis. € | 9 tis. € | 1 tis. € | 1 tis. € | EUR |
| 2023 | Riadna | 15 tis. € | 11 tis. € | 8 tis. € | 1 tis. € | 876 € | EUR |
| 2022 | Riadna | 19 tis. € | 9 tis. € | 7 tis. € | 467 € | 235 € | EUR |
| 2021 | Riadna | 13 tis. € | 8 tis. € | 7 tis. € | 441 € | 222 € | EUR |
| 2020 | Riadna | 20 tis. € | 10 tis. € | 7 tis. € | 318 € | 82 € | EUR |
| 2019 | Riadna | 10 tis. € | 7 tis. € | 7 tis. € | 260 € | 10 € | EUR |
| 2018 | Riadna | 10 tis. € | 16 tis. € | 7 tis. € | -191 € | -398 € | EUR |
| 2017 | Riadna | 22 tis. € | 21 tis. € | 7 tis. € | 3 tis. € | 589 € | EUR |
| 2016 | Riadna | 11 tis. € | 8 tis. € | 6 tis. € | 2 tis. € | 1 tis. € | EUR |
| 2015 | Riadna | 13 tis. € | 6 tis. € | 5 tis. € | 55 € | -56 € | EUR |
Obsah len pre prihlásených
Mind-map s 2 osobami a 2°/3° prepojeniami sa zobrazí po prihlásení.
História a zmeny
- Založenie spoločnosti7. 2. 2015
spoločnosť s ručením obmedzeným
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2024aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2023JSON detail
- Účtovná závierka 2022JSON detail
- Účtovná závierka 2021JSON detail
- Účtovná závierka 2020JSON detail
- Účtovná závierka 2019JSON detail
- Účtovná závierka 2018JSON detail
- Účtovná závierka 2017JSON detail
- Účtovná závierka 2016JSON detail
- Účtovná závierka 2015JSON detail
Predmet podnikania
- 1poľnohospodárstvo a lesníctvo včítane predaja nespracovaných poľnohospodárskych a lesných výrobkov za účelom spracovania alebo ďalšieho predajaod 5. 1. 2022
- 2poskytovanie služieb v poľnohospodárstve a záhradníctveod 7. 3. 2015
- 3sprostredkovateľská činnosť v oblasti výrobyod 7. 2. 2015
- 4kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi (maloobchod) alebo iným prevádzkovateľom živnosti (veľkoobchod)od 7. 2. 2015
- 5sprostredkovateľská činnosť v oblasti obchoduod 7. 2. 2015
- 6nákladná cestná doprava vykonávaná vozidlami s celkovou hmotnosťou 3,5 t vrátane prípojného vozidlaod 7. 2. 2015
- 7fotografické službyod 7. 2. 2015
- 8sprostredkovateľská činnosť v oblasti služiebod 7. 2. 2015
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/48046388
- RÚZ ID
- 1575599
- Primárny zdroj
- RÚZ · Obchodný register
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 7. 2. 2015Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024Riadna
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023Riadna
- 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022Riadna
- 31. 12. 2021Zverejnená účtovná závierka za rok 2021Riadna
- 31. 12. 2020Zverejnená účtovná závierka za rok 2020Riadna
- 31. 12. 2019Zverejnená účtovná závierka za rok 2019Riadna
- 31. 12. 2018Zverejnená účtovná závierka za rok 2018Riadna
- 31. 12. 2017Zverejnená účtovná závierka za rok 2017Riadna
- 31. 12. 2017Najvyšší zaznamenaný obrat21 948 EUR · rok 2017
- 31. 12. 2016Zverejnená účtovná závierka za rok 2016Riadna
- 31. 12. 2015Zverejnená účtovná závierka za rok 2015Riadna