derateco s.r.o.
aktívnaRast tržieb
Tržby medziročne narástli o 28 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 100/100
Firma vykazuje zdravé finančné ukazovatele naprieč ziskovosťou, kapitálom aj rastom.
Firma dosahuje tržby (218 tis. €), je zisková.
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 25. 2. 2015
- Sídlo
- Pekná cesta 15, 83152, Bratislava - mestská časť Rača
- EBITDA marža31,4 %
- ROA (návratnosť aktív)33,0 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)42,1 %
- Zadlženosť22 %
- Kapitálová primeranosť78,4 %
Finančné zdravie
Ziskovosť20 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: 24.06netIncome: 52 455revenue: 217 990prevNetIncome: 17 240
Kapitál20 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 78.44equity: 124 643assets: 158 904
Zadlženosť20 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 21.56equity: 124 643assets: 158 904
Rast20 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: 26.12revenueYoY: 28.02validHistoryYears: 10.00
Efektivita20 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: 31.40netMargin: 24.06ebitda: 68 445revenue: 217 990
Altman Z''-Score10.28Bezpečné pásmo
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 1.54 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | 2.45 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | 2.46 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 3.82 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score3 / 6stabilná
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = 33.01 %splnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 33.01 % vs. predchádzajúce 18.88 %.splnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 21.56 % vs. predchádzajúce 20.95 %.nesplnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 1.37× vs. predchádzajúce 1.86×.nesplnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 24.06 % vs. predchádzajúca 10.12 %.splnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 78.44 % vs. predchádzajúca 79.05 %.nesplnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 10 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Pozitívne
Tržby medziročne vzrástli o 28 % na 218 tis. €. Silný rast naznačuje expandujúci trh alebo úspešnú akvizíciu zákazníkov.
- Pozitívne
Čistá marža 24.1 % — vysoko nadpriemerná ziskovosť. Každé euro tržieb prináša 0.24 € čistého zisku.
- Pozitívne
EBITDA marža 31.4 % — silná prevádzková efektivita. Firma generuje dostatok hotovosti na pokrytie prevádzky aj investícií.
- Pozitívne
Kapitálová primeranosť 78 % — firma je financovaná prevažne z vlastných zdrojov, nízke riziko predlženia.
| Položka | 2024 | 2023 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 218 tis. € | 170 tis. € | +28,0 % |
| EBITDA | 68 tis. € | 23 tis. € | +193,9 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | 62 tis. € | 21 tis. € | +193,9 % |
| Čistý zisk | 52 tis. € | 17 tis. € | +204,3 % |
| Aktíva | 159 tis. € | 91 tis. € | +74,0 % |
| Vlastné imanie | 125 tis. € | 72 tis. € | +72,7 % |
- 25. 2. 2015Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024
- 31. 12. 2024Najvyšší zaznamenaný obrat
Finančné ukazovatele
2024Štruktúra financovania
- Vlastné imanie78.4%
- Cudzie zdroje21.6%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024aktuálny | Riadna | 218 tis. € | 159 tis. € | 125 tis. € | 68 tis. € | 52 tis. € | EUR |
| 2023 | Riadna | 170 tis. € | 91 tis. € | 72 tis. € | 23 tis. € | 17 tis. € | EUR |
| 2022 | Riadna | 140 tis. € | 72 tis. € | 55 tis. € | 13 tis. € | 9 tis. € | EUR |
| 2021 | Riadna | 139 tis. € | 73 tis. € | 46 tis. € | 8 tis. € | 5 tis. € | EUR |
| 2020 | Riadna | 191 tis. € | 72 tis. € | 41 tis. € | 14 tis. € | 10 tis. € | EUR |
| 2019 | Riadna | 204 tis. € | 74 tis. € | 31 tis. € | 14 tis. € | 11 tis. € | EUR |
| 2018 | Riadna | 166 tis. € | 39 tis. € | 20 tis. € | 10 tis. € | 8 tis. € | EUR |
| 2017 | Riadna | 73 tis. € | 20 tis. € | 12 tis. € | 5 tis. € | 3 tis. € | EUR |
| 2016 | Riadna | 52 tis. € | 11 tis. € | 9 tis. € | 5 tis. € | 4 tis. € | EUR |
| 2015 | Riadna | 27 tis. € | 6 tis. € | 5 tis. € | 616 € | 366 € | EUR |
Obsah len pre prihlásených
Mind-map s 2 osobami a 2°/3° prepojeniami sa zobrazí po prihlásení.
História a zmeny
- Založenie spoločnosti25. 2. 2015
spoločnosť s ručením obmedzeným
- Zmena sídla25. 2. 2015 → 12. 1. 2017
Pri Šajbách 7734/20, Bratislava
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2024aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2023JSON detail
- Účtovná závierka 2022JSON detail
- Účtovná závierka 2021JSON detail
- Účtovná závierka 2020JSON detail
- Účtovná závierka 2019JSON detail
- Účtovná závierka 2018JSON detail
- Účtovná závierka 2017JSON detail
- Účtovná závierka 2016JSON detail
- Účtovná závierka 2015JSON detail
Predmet podnikania
- 1Práca s dezinfekčnými prípravkami na profesionálne použitie a na prácu s prípravkami na reguláciu živočíšnych škodcov na profesionálne použitieod 16. 3. 2016
- 2Podnikanie v oblasti nakladania s iným ako nebezpečným odpadomod 16. 3. 2016
- 3Uskutočňovanie stavieb a ich zmienod 16. 3. 2016
- 4Prípravné práce k realizácii stavbyod 16. 3. 2016
- 5Dokončovacie stavebné práce pri realizácii exteriérov a interiérovod 16. 3. 2016
- 6Polygrafická výroba, sadzba a konečná úprava tlačovín, písmomaliarstvood 16. 3. 2016
- 7Skladovanieod 25. 2. 2015
- 8Baliace činnosti, manipulácia s tovaromod 25. 2. 2015
- 9Poskytovanie služieb v poľnohospodárstve a záhradníctveod 25. 2. 2015
- 10Čistiace a upratovacie službyod 25. 2. 2015
- 11Reklamné a marketingové službyod 25. 2. 2015
- 12Správa a údržba bytového a nebytového fondu v rozsahu voľných živnostíod 25. 2. 2015
- 13Poskytovanie služieb súvisiacich so starostlivosťou o zvieratáod 25. 2. 2015
- 14Kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi (maloobchod) alebo iným prevádzkovateľom živnosti (veľkoobchod)od 25. 2. 2015
- 15Sprostredkovateľská činnosť v oblasti obchoduod 25. 2. 2015
- 16Sprostredkovateľská činnosť v oblasti služiebod 25. 2. 2015
- 17Sprostredkovateľská činnosť v oblasti výrobyod 25. 2. 2015
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/48054381
- RÚZ ID
- 1579891
- Primárny zdroj
- RÚZ · Obchodný register
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR · FS SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 25. 2. 2015Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024Riadna
- 31. 12. 2024Najvyšší zaznamenaný obrat217 990 EUR · rok 2024
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023Riadna
- 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022Riadna
- 31. 12. 2021Zverejnená účtovná závierka za rok 2021Riadna
- 31. 12. 2020Zverejnená účtovná závierka za rok 2020Riadna
- 31. 12. 2019Zverejnená účtovná závierka za rok 2019Riadna
- 31. 12. 2018Zverejnená účtovná závierka za rok 2018Riadna
- 31. 12. 2017Zverejnená účtovná závierka za rok 2017Riadna
- 31. 12. 2016Zverejnená účtovná závierka za rok 2016Riadna
- 14. 11. 2016Registrácia platcu DPHSK2120043937
- 31. 12. 2015Zverejnená účtovná závierka za rok 2015Riadna
- 25. 2. 2015Zmena sídlaPri Šajbách 7734/20, Bratislava