Tritonsystems spol. s r.o.
aktívnaRast tržieb
Tržby medziročne narástli o 11 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 60/100
Vyvážený, ale priemerný profil bez výraznejších problémov.
Firma dosahuje tržby (1,8 mil. €), zadlženosť je vysoká.
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 10. 3. 2015
- Sídlo
- Topoľčianska 25, 85105, Bratislava - mestská časť Petržalka
- EBITDA marža8,3 %
- ROA (návratnosť aktív)7,8 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)31,6 %
- Zadlženosť75 %
- Kapitálová primeranosť24,8 %
Finančné zdravie
Ziskovosť9 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: 3.48netIncome: 63 331revenue: 1 817 631prevNetIncome: 27 913
Kapitál12 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 24.80equity: 200 154assets: 806 972
Zadlženosť7 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 75.20equity: 200 154assets: 806 972
Rast20 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: 24.59revenueYoY: 10.73validHistoryYears: 10.00
Efektivita12 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: 8.34netMargin: 3.48ebitda: 151 608revenue: 1 817 631
Altman Z''-Score2.70Bezpečné pásmo
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 0.49 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | 0.79 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | 1.07 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 0.35 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score6 / 6silná
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = 7.85 %splnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 7.85 % vs. predchádzajúce 3.62 %.splnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 75.20 % vs. predchádzajúce 82.25 %.splnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 2.25× vs. predchádzajúce 2.13×.splnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 3.48 % vs. predchádzajúca 1.70 %.splnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 24.80 % vs. predchádzajúca 17.75 %.splnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 10 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Pozitívne
Tržby medziročne stúpli o 11 % na 1.8 mil. € — stabilný organický rast.
- Info
Čistá marža len 3.5 % — firma je zisková, ale s nízkou rezervou. Každý pokles tržieb môže viesť k strate.
- Upozornenie
Kapitálová primeranosť len 25 % — firma je výrazne financovaná z cudzích zdrojov. Vysoká finančná páka zvyšuje riziko.
| Položka | 2024 | 2023 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 1,8 mil. € | 1,6 mil. € | +10,7 % |
| EBITDA | 152 tis. € | 105 tis. € | +44,3 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | 136 tis. € | 95 tis. € | +44,3 % |
| Čistý zisk | 63 tis. € | 28 tis. € | +126,9 % |
| Aktíva | 807 tis. € | 771 tis. € | +4,7 % |
| Vlastné imanie | 200 tis. € | 137 tis. € | +46,3 % |
- 10. 3. 2015Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023
Finančné ukazovatele
2024Štruktúra financovania
- Vlastné imanie24.8%
- Cudzie zdroje75.2%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024aktuálny | Riadna | 1,8 mil. € | 807 tis. € | 200 tis. € | 152 tis. € | 63 tis. € | EUR |
| 2023 | Riadna | 1,6 mil. € | 771 tis. € | 137 tis. € | 105 tis. € | 28 tis. € | EUR |
| 2022 | Riadna | 1,9 mil. € | 616 tis. € | 109 tis. € | 112 tis. € | 7 tis. € | EUR |
| 2021 | Riadna | 1,3 mil. € | 637 tis. € | 102 tis. € | 99 tis. € | 7 tis. € | EUR |
| 2020 | Riadna | 1,3 mil. € | 492 tis. € | 95 tis. € | 79 tis. € | 13 tis. € | EUR |
| 2019 | Riadna | 1,7 mil. € | 542 tis. € | 82 tis. € | 98 tis. € | 23 tis. € | EUR |
| 2018 | Riadna | 1,9 mil. € | 629 tis. € | 59 tis. € | 93 tis. € | 16 tis. € | EUR |
| 2017 | Riadna | 1,2 mil. € | 441 tis. € | 43 tis. € | 34 tis. € | 13 tis. € | EUR |
| 2016 | Riadna | 968 tis. € | 356 tis. € | 29 tis. € | 23 tis. € | 11 tis. € | EUR |
| 2015 | Riadna | 251 tis. € | 152 tis. € | 18 tis. € | 19 tis. € | 13 tis. € | EUR |
Obsah len pre prihlásených
Mind-map s 5 osobami a 2°/3° prepojeniami sa zobrazí po prihlásení.
História a zmeny
- Založenie spoločnosti10. 3. 2015
spoločnosť s ručením obmedzeným
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2024aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2023JSON detail
- Účtovná závierka 2022JSON detail
- Účtovná závierka 2021JSON detail
- Účtovná závierka 2020JSON detail
- Účtovná závierka 2019JSON detail
- Účtovná závierka 2018JSON detail
- Účtovná závierka 2017JSON detail
- Účtovná závierka 2016JSON detail
- Účtovná závierka 2015JSON detail
Predmet podnikania
- 1Kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi (maloobchod) alebo iným prevádzkovateľom živnosti (veľkoobchod)od 10. 3. 2015
- 2Sprostredkovateľská činnosť v oblasti služiebod 10. 3. 2015
- 3sprostredkovateľská činnosť v oblasti obchoduod 10. 3. 2015
- 4sprostredkovateľská činnosť v oblasti výrobyod 10. 3. 2015
- 5prenájom garáží a odstavných plôch pre motorové vozidlá, ak sa popri prenájme poskytujú aj iné než základné služby spojené s prenájmom, alebo ak garáže, prípadne odstavné plochy slúžia na umiestnenie najmenej piatich vozidiel patriacich iným osobám než majiteľovi alebo nájomcovi nehnuteľnostiod 10. 3. 2015
- 6počítačové službyod 10. 3. 2015
- 7služby súvisiace s počítačovým spracovaním údajovod 10. 3. 2015
- 8prenájom nehnuteľností spojený s poskytovaním iných než základných služieb spojených s prenájmomod 10. 3. 2015
- 9prenájom hnuteľných vecíod 10. 3. 2015
- 10projektovanie a konštruovanie elektrických zariadeníod 10. 3. 2015
- 11montáž, rekonštrukcia, údržba nevyhradených technických zariadeníod 10. 3. 2015
- 12inštalácia elektrických rozvodov a zariadení na bezpečné napätieod 10. 3. 2015
- 13reklamné a marketingové službyod 10. 3. 2015
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/48060658
- RÚZ ID
- 1581797
- Primárny zdroj
- RÚZ · Obchodný register
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR · FS SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 10. 3. 2015Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024Riadna
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023Riadna
- 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022Riadna
- 31. 12. 2022Najvyšší zaznamenaný obrat1 882 458 EUR · rok 2022
- 31. 12. 2021Zverejnená účtovná závierka za rok 2021Riadna
- 31. 12. 2020Zverejnená účtovná závierka za rok 2020Riadna
- 31. 12. 2019Zverejnená účtovná závierka za rok 2019Riadna
- 31. 12. 2018Zverejnená účtovná závierka za rok 2018Riadna
- 31. 12. 2017Zverejnená účtovná závierka za rok 2017Riadna
- 31. 12. 2016Zverejnená účtovná závierka za rok 2016Riadna
- 31. 12. 2015Zverejnená účtovná závierka za rok 2015Riadna
- 1. 10. 2015Registrácia platcu DPHSK2120052044