RB Express s.r.o., v konkurze
aktívnaRast tržieb
Tržby medziročne narástli o 12 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 64/100
Vyvážený, ale priemerný profil bez výraznejších problémov.
Firma dosahuje tržby (1,3 mil. €), je zisková.
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 25. 2. 2015
- Sídlo
- Svätovavrinecká 13920/10, 83101, Bratislava - mestská časť Nové Mesto
- EBITDA marža10,4 %
- ROA (návratnosť aktív)19,5 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)71,4 %
- Zadlženosť73 %
- Kapitálová primeranosť27,2 %
Finančné zdravie
Ziskovosť13 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: 8.05netIncome: 102 852revenue: 1 277 974prevNetIncome: 67 111
Kapitál12 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 27.23equity: 143 968assets: 528 722
Zadlženosť7 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 72.77equity: 143 968assets: 528 722
Rast20 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: 16.40revenueYoY: 12.14validHistoryYears: 6.00
Efektivita12 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: 10.43netMargin: 8.05ebitda: 133 254revenue: 1 277 974
Altman Z''-Score6.07Bezpečné pásmo
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 0.54 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | 3.70 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | 1.44 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 0.39 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score4 / 6stabilná
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = 19.45 %splnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 19.45 % vs. predchádzajúce 12.60 %.splnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 72.77 % vs. predchádzajúce 65.36 %.nesplnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 2.42× vs. predchádzajúce 2.14×.splnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 8.05 % vs. predchádzajúca 5.89 %.splnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 27.23 % vs. predchádzajúca 34.64 %.nesplnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 6 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Pozitívne
Tržby medziročne stúpli o 12 % na 1.3 mil. € — stabilný organický rast.
- Pozitívne
Čistá marža 8.0 % — zdravá ziskovosť typická pre stabilné odvetvia.
- Info
Kapitálová primeranosť 27 % — vyvážená štruktúra financovania, typická pre stredné firmy.
- Pozitívne
ROA 19.5 % — firma efektívne využíva svoj majetok na generovanie zisku.
| Položka | 2020 | 2019 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 1,3 mil. € | 1,1 mil. € | +12,1 % |
| EBITDA | 133 tis. € | 93 tis. € | +42,9 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | 120 tis. € | 84 tis. € | +42,9 % |
| Čistý zisk | 103 tis. € | 67 tis. € | +53,3 % |
| Aktíva | 529 tis. € | 533 tis. € | −0,7 % |
| Vlastné imanie | 144 tis. € | 184 tis. € | −22,0 % |
- 25. 2. 2015Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2020Zverejnená účtovná závierka za rok 2020
- 31. 12. 2019Zverejnená účtovná závierka za rok 2019
Finančné ukazovatele
2020Štruktúra financovania
- Vlastné imanie27.2%
- Cudzie zdroje72.8%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2020aktuálny | Riadna | 1,3 mil. € | 529 tis. € | 144 tis. € | 133 tis. € | 103 tis. € | EUR |
| 2019 | Riadna | 1,1 mil. € | 533 tis. € | 184 tis. € | 93 tis. € | 67 tis. € | EUR |
| 2018 | Riadna | 1,4 mil. € | 334 tis. € | 117 tis. € | 115 tis. € | 89 tis. € | EUR |
| 2017 | Riadna | 1,6 mil. € | 444 tis. € | 149 tis. € | 182 tis. € | 143 tis. € | EUR |
| 2016 | Riadna | 1,1 mil. € | 404 tis. € | 198 tis. € | 144 tis. € | 144 tis. € | EUR |
| 2015 | Riadna | 598 tis. € | 189 tis. € | 59 tis. € | 70 tis. € | 54 tis. € | EUR |
História a zmeny
- Založenie spoločnosti25. 2. 2015
spoločnosť s ručením obmedzeným
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2020aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2019JSON detail
- Účtovná závierka 2018JSON detail
- Účtovná závierka 2017JSON detail
- Účtovná závierka 2016JSON detail
- Účtovná závierka 2015JSON detail
Predmet podnikania
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/48061557
- RÚZ ID
- 1579292
- Primárny zdroj
- RÚZ
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 25. 2. 2015Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2020Zverejnená účtovná závierka za rok 2020Riadna
- 31. 12. 2019Zverejnená účtovná závierka za rok 2019Riadna
- 31. 12. 2018Zverejnená účtovná závierka za rok 2018Riadna
- 31. 12. 2017Zverejnená účtovná závierka za rok 2017Riadna
- 31. 12. 2017Najvyšší zaznamenaný obrat1 562 465 EUR · rok 2017
- 31. 12. 2016Zverejnená účtovná závierka za rok 2016Riadna
- 31. 12. 2015Zverejnená účtovná závierka za rok 2015Riadna