Golem services s.r.o.
aktívnaRast tržieb
Tržby medziročne narástli o 32 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 55/100
Vyvážený, ale priemerný profil bez výraznejších problémov.
Firma dosahuje tržby (1,1 mil. €), je zisková a zadlženosť je vysoká.
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 25. 2. 2015
- Sídlo
- Okoličianska 824/824, 03104, Liptovský Mikuláš
- EBITDA marža9,7 %
- ROA (návratnosť aktív)5,7 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)33,9 %
- Zadlženosť83 %
- Kapitálová primeranosť16,8 %
Finančné zdravie
Ziskovosť13 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: 5.14netIncome: 56 148revenue: 1 091 459prevNetIncome: 10 312
Kapitál7 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 16.79equity: 165 753assets: 987 441
Zadlženosť3 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 83.21equity: 165 753assets: 987 441
Rast20 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: 31.48revenueYoY: 32.36validHistoryYears: 10.00
Efektivita12 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: 9.71netMargin: 5.14ebitda: 105 928revenue: 1 091 459
Altman Z''-Score1.65Šedá zóna
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 0.33 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | 0.49 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | 0.61 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 0.21 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score5 / 6silná
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = 5.69 %splnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 5.69 % vs. predchádzajúce 1.39 %.splnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 83.21 % vs. predchádzajúce 85.22 %.splnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 1.11× vs. predchádzajúce 1.11×.nesplnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 5.14 % vs. predchádzajúca 1.25 %.splnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 16.79 % vs. predchádzajúca 14.78 %.splnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 10 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Pozitívne
Tržby medziročne vzrástli o 32 % na 1.1 mil. €. Silný rast naznačuje expandujúci trh alebo úspešnú akvizíciu zákazníkov.
- Pozitívne
Čistá marža 5.1 % — zdravá ziskovosť typická pre stabilné odvetvia.
- Upozornenie
Kapitálová primeranosť len 17 % — firma je výrazne financovaná z cudzích zdrojov. Vysoká finančná páka zvyšuje riziko.
- Pozitívne
Rast je vyvážený: tržby (+32 %), aktíva (+33 %), vlastné imanie (+51 %) rastú podobným tempom.
| Položka | 2025 | 2024 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 1,1 mil. € | 825 tis. € | +32,4 % |
| EBITDA | 106 tis. € | 39 tis. € | +169,6 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | 95 tis. € | 35 tis. € | +169,6 % |
| Čistý zisk | 56 tis. € | 10 tis. € | +444,5 % |
| Aktíva | 987 tis. € | 741 tis. € | +33,2 % |
| Vlastné imanie | 166 tis. € | 110 tis. € | +51,2 % |
- 25. 2. 2015Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2025Zverejnená účtovná závierka za rok 2025
- 31. 12. 2025Najvyšší zaznamenaný obrat
Finančné ukazovatele
2025Štruktúra financovania
- Vlastné imanie16.8%
- Cudzie zdroje83.2%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025aktuálny | Riadna | 1,1 mil. € | 987 tis. € | 166 tis. € | 106 tis. € | 56 tis. € | EUR |
| 2024 | Riadna | 825 tis. € | 741 tis. € | 110 tis. € | 39 tis. € | 10 tis. € | EUR |
| 2023 | Riadna | 802 tis. € | 436 tis. € | 99 tis. € | 24 tis. € | 9 tis. € | EUR |
| 2022 | Riadna | 689 tis. € | 342 tis. € | 90 tis. € | 21 tis. € | 11 tis. € | EUR |
| 2021 | Riadna | 490 tis. € | 225 tis. € | 79 tis. € | 16 tis. € | 12 tis. € | EUR |
| 2020 | Riadna | 338 tis. € | 121 tis. € | 67 tis. € | 10 tis. € | 6 tis. € | EUR |
| 2019 | Riadna | 390 tis. € | 150 tis. € | 61 tis. € | 34 tis. € | 25 tis. € | EUR |
| 2018 | Riadna | 192 tis. € | 106 tis. € | 36 tis. € | 1 tis. € | -768 € | EUR |
| 2017 | Riadna | 146 tis. € | 74 tis. € | 37 tis. € | 18 tis. € | 12 tis. € | EUR |
| 2016 | Riadna | 93 tis. € | 52 tis. € | 26 tis. € | 11 tis. € | 9 tis. € | EUR |
História a zmeny
- Založenie spoločnosti25. 2. 2015
spoločnosť s ručením obmedzeným
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2025aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2024JSON detail
- Účtovná závierka 2023JSON detail
- Účtovná závierka 2022JSON detail
- Účtovná závierka 2021JSON detail
- Účtovná závierka 2020JSON detail
- Účtovná závierka 2019JSON detail
- Účtovná závierka 2018JSON detail
- Účtovná závierka 2017JSON detail
- Účtovná závierka 2016JSON detail
Predmet podnikania
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/48061701
- RÚZ ID
- 1582290
- Primárny zdroj
- RÚZ
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR · FS SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 25. 2. 2015Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2025Zverejnená účtovná závierka za rok 2025Riadna
- 31. 12. 2025Najvyšší zaznamenaný obrat1 091 459 EUR · rok 2025
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024Riadna
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023Riadna
- 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022Riadna
- 31. 12. 2021Zverejnená účtovná závierka za rok 2021Riadna
- 31. 12. 2020Zverejnená účtovná závierka za rok 2020Riadna
- 31. 12. 2019Zverejnená účtovná závierka za rok 2019Riadna
- 31. 12. 2018Zverejnená účtovná závierka za rok 2018Riadna
- 31. 12. 2017Zverejnená účtovná závierka za rok 2017Riadna
- 31. 12. 2016Zverejnená účtovná závierka za rok 2016Riadna
- 28. 12. 2015Registrácia platcu DPHSK2120008396