APMK s. r. o.
aktívnaKľúčové insighty
Pokles tržieb
Tržby medziročne klesli o 20 %.
Záporné vlastné imanie
Firma vykazuje záporné vlastné imanie — môže ísť o nadmernú zadlženosť.
Skóre 46/100
Stabilná pozícia s niekoľkými silnými stránkami.
Firma dosahuje malé tržby (8 tis. €), je zisková a vlastné imanie tvorí len malú časť majetku.
Stabilná pozícia s niekoľkými silnými stránkami.
- EBITDA marža31,8 %
- ROA (návratnosť aktív)1,2 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)—
- Zadlženosť155 %
- Kapitálová primeranosť-55,1 %
Finančné zdravie
Ziskovosť20 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: 26.31netIncome: 2 034revenue: 7 732prevNetIncome: 2 463
Kapitál0 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: -55.12equity: -94 286assets: 171 059
Zadlženosť0 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 155.12equity: -94 286assets: 171 059
Rast6 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: -8.97revenueYoY: -19.53validHistoryYears: 10.00
Efektivita20 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: 31.79netMargin: 26.31ebitda: 2 458revenue: 7 732
Altman Z''-Score-3.22Distress zóna
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | -1.08 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | -1.84 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | 0.08 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | -0.37 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score4 / 6stabilná
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = 1.19 %splnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 1.19 % vs. predchádzajúce 1.42 %.nesplnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 155.12 % vs. predchádzajúce 155.60 %.splnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 0.05× vs. predchádzajúce 0.06×.nesplnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 26.31 % vs. predchádzajúca 25.63 %.splnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna -55.12 % vs. predchádzajúca -55.60 %.splnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- Mikrofirma (tržby 7732 €) — pomerové ukazovatele citlivé na fixné náklady, porovnateľnosť s odvetvím limitovaná.
- Záporné vlastné imanie — záväzky prevyšujú majetok, riziko platobnej neschopnosti.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 10 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Záporné vlastné imanie — Z''-Score bude veľmi nízky, firma je technicky predĺžená.
- Upozornenie
Tržby medziročne klesli o 20 % na 7732 €. Môže ísť o sezónny výkyv alebo stratu zákazníkov.
- Pozitívne
Čistá marža 26.3 % — vysoko nadpriemerná ziskovosť. Každé euro tržieb prináša 0.26 € čistého zisku.
- Pozitívne
EBITDA marža 31.8 % — silná prevádzková efektivita. Firma generuje dostatok hotovosti na pokrytie prevádzky aj investícií.
- Riziko
Vlastné imanie je záporné — firma je predlžená. Záväzky prevyšujú majetok, čo môže viesť k platobnej neschopnosti.
| Položka | 2025 | 2024 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 8 tis. € | 10 tis. € | −19,5 % |
| EBITDA | 2 tis. € | 3 tis. € | −14,9 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | 2 tis. € | 3 tis. € | −14,9 % |
| Čistý zisk | 2 tis. € | 2 tis. € | −17,4 % |
| Aktíva | 171 tis. € | 173 tis. € | −1,2 % |
| Vlastné imanie | -94 tis. € | -96 tis. € | +2,1 % |
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 4. 3. 2015
- Sídlo
- Na križovatkách 37/B, 82104, Bratislava - mestská časť Ružinov
- Štatutárny orgán
- 2 2 osoby (po prihlásení)
- 4. 3. 2015Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2025Zverejnená účtovná závierka za rok 2025
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024
Finančné ukazovatele
2025Štruktúra financovania
- Cudzie zdroje
- 265 tis. €
- Aktíva spolu
- 171 tis. €
- Vlastné imanie
- −94 tis. €
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025aktuálny | Riadna | 8 tis. € | 171 tis. € | -94 tis. € | 2 tis. € | 2 tis. € | EUR |
| 2024 | Riadna | 10 tis. € | 173 tis. € | -96 tis. € | 3 tis. € | 2 tis. € | EUR |
| 2023 | Riadna | 6 tis. € | 170 tis. € | -99 tis. € | -87 tis. € | -86 tis. € | EUR |
| 2022 | Riadna | 3 tis. € | 257 tis. € | -12 tis. € | -2 tis. € | 417 € | EUR |
| 2021 | Riadna | 10 tis. € | 177 tis. € | -13 tis. € | -2 tis. € | -4 tis. € | EUR |
| 2020 | Riadna | 4 tis. € | 185 tis. € | -9 tis. € | -3 tis. € | -3 tis. € | EUR |
| 2019 | Riadna | 10 tis. € | 185 tis. € | -6 tis. € | 539 € | 241 € | EUR |
| 2018 | Riadna | 21 tis. € | 188 tis. € | -6 tis. € | -4 tis. € | -5 tis. € | EUR |
| 2017 | Riadna | 13 tis. € | 193 tis. € | -1 tis. € | 2 tis. € | 35 € | EUR |
| 2016 | Riadna | 18 tis. € | 199 tis. € | -1 tis. € | -2 tis. € | -4 tis. € | EUR |
Obsah len pre prihlásených
Mind-map s 2 osobami a 2°/3° prepojeniami sa zobrazí po prihlásení.
História a zmeny
- Založenie spoločnosti4. 3. 2015
spoločnosť s ručením obmedzeným
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2025aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2024JSON detail
- Účtovná závierka 2023JSON detail
- Účtovná závierka 2022JSON detail
- Účtovná závierka 2021JSON detail
- Účtovná závierka 2020JSON detail
- Účtovná závierka 2019JSON detail
- Účtovná závierka 2018JSON detail
- Účtovná závierka 2017JSON detail
- Účtovná závierka 2016JSON detail
Predmet podnikania
- 1kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi (maloobchod) alebo iným prevádzkovateľom živnosti (veľkoobchod)od 4. 3. 2015
- 2sprostredkovateľská činnosť v oblasti obchoduod 4. 3. 2015
- 3sprostredkovateľská činnosť v oblasti služiebod 4. 3. 2015
- 4sprostredkovateľská činnosť v oblasti výrobyod 4. 3. 2015
- 5vývoj, výroba zabezpečovacích systémov alebo poplachových systémov a zaria-dení umožňujúcich sledovanie pohybu a konania osoby v chránenom objekte, na chránenom mieste alebo v ich okolíod 4. 3. 2015
- 6skladovanieod 4. 3. 2015
- 7baliace činnosti, manipulácia s tovaromod 4. 3. 2015
- 8počítačové službyod 4. 3. 2015
- 9služby súvisiace s počítačovým spracovaním údajovod 4. 3. 2015
- 10vydavateľská činnosťod 4. 3. 2015
- 11prípravné práce k realizácii stavbyod 4. 3. 2015
- 12uskutočňovanie stavieb a ich zmienod 4. 3. 2015
- 13dokončovacie stavebné práce pri realizácii exteriérov a interiérovod 4. 3. 2015
- 14prenájom nehnuteľností s poskytovaním aj iných ako základných služieb spo-jených s prenájmomod 4. 3. 2015
- 15prenájom hnuteľných vecíod 4. 3. 2015
- 16služby požičovníod 4. 3. 2015
- 17administratívne službyod 4. 3. 2015
- 18činnosť podnikateľských, organizačných a ekonomických poradcovod 4. 3. 2015
- 19vykonávanie mimoškolskej vzdelávacej činnostiod 4. 3. 2015
- 20organizovanie kultúrnych a iných spoločenských podujatíod 4. 3. 2015
- 21reklamné a marketingové službyod 4. 3. 2015
- 22prieskum trhu a verejnej mienkyod 4. 3. 2015
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/48062341
- RÚZ ID
- 1579205
- Primárny zdroj
- RÚZ · Obchodný register
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR · FS SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 4. 3. 2015Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2025Zverejnená účtovná závierka za rok 2025Riadna
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024Riadna
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023Riadna
- 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022Riadna
- 31. 12. 2021Zverejnená účtovná závierka za rok 2021Riadna
- 31. 12. 2020Zverejnená účtovná závierka za rok 2020Riadna
- 31. 12. 2019Zverejnená účtovná závierka za rok 2019Riadna
- 31. 12. 2018Zverejnená účtovná závierka za rok 2018Riadna
- 31. 12. 2018Najvyšší zaznamenaný obrat20 619 EUR · rok 2018
- 31. 12. 2017Zverejnená účtovná závierka za rok 2017Riadna
- 31. 12. 2016Zverejnená účtovná závierka za rok 2016Riadna
- 4. 9. 2015Registrácia platcu DPHSK2120040098