Production House, s. r. o.
aktívnaKľúčové insighty
Rast tržieb
Tržby medziročne narástli o 16 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 75/100
Firma vykazuje zdravé finančné ukazovatele naprieč ziskovosťou, kapitálom aj rastom.
Firma dosahuje tržby (514 tis. €), je zisková.
Firma vykazuje zdravé finančné ukazovatele naprieč ziskovosťou, kapitálom aj rastom.
- EBITDA marža14,8 %
- ROA (návratnosť aktív)40,7 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)89,9 %
- Zadlženosť55 %
- Kapitálová primeranosť45,3 %
Finančné zdravie
Ziskovosť17 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: 11.14netIncome: 57 211revenue: 513 700prevNetIncome: 6 026
Kapitál16 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 45.32equity: 63 661assets: 140 460
Zadlženosť12 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 54.68equity: 63 661assets: 140 460
Rast13 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: 4.64revenueYoY: 15.77validHistoryYears: 10.00
Efektivita17 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: 14.76netMargin: 11.14ebitda: 75 840revenue: 513 700
Altman Z''-Score6.95Bezpečné pásmo
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 0.89 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | 2.10 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | 3.08 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 0.87 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score3 / 6stabilná
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = 40.73 %splnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 40.73 % vs. predchádzajúce 15.82 %.splnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 54.68 % vs. predchádzajúce 17.61 %.nesplnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 3.66× vs. predchádzajúce 11.65×.nesplnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 11.14 % vs. predchádzajúca 1.36 %.splnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 45.32 % vs. predchádzajúca 82.39 %.nesplnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 10 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Pozitívne
Tržby medziročne stúpli o 16 % na 514 tis. € — stabilný organický rast.
- Pozitívne
Čistá marža 11.1 % — zdravá ziskovosť typická pre stabilné odvetvia.
- Info
Kapitálová primeranosť 45 % — vyvážená štruktúra financovania, typická pre stredné firmy.
- Pozitívne
ROA 40.7 % — firma efektívne využíva svoj majetok na generovanie zisku.
| Položka | 2025 | 2024 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 514 tis. € | 444 tis. € | +15,8 % |
| EBITDA | 76 tis. € | 11 tis. € | +619,4 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | 68 tis. € | 9 tis. € | +619,4 % |
| Čistý zisk | 57 tis. € | 6 tis. € | +849,4 % |
| Aktíva | 140 tis. € | 38 tis. € | +268,9 % |
| Vlastné imanie | 64 tis. € | 31 tis. € | +102,9 % |
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 10. 3. 2015
- Sídlo
- Baníkova 10, 84104, Bratislava - mestská časť Karlova Ves
- Štatutárny orgán
- 2 2 osoby (po prihlásení)
- 10. 3. 2015Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2025Zverejnená účtovná závierka za rok 2025
- 31. 12. 2025Najvyšší zaznamenaný obrat
Finančné ukazovatele
2025Štruktúra financovania
- Vlastné imanie45.3%
- Cudzie zdroje54.7%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025aktuálny | Riadna | 514 tis. € | 140 tis. € | 64 tis. € | 76 tis. € | 57 tis. € | EUR |
| 2024 | Riadna | 444 tis. € | 38 tis. € | 31 tis. € | 11 tis. € | 6 tis. € | EUR |
| 2023 | Riadna | 368 tis. € | 41 tis. € | 26 tis. € | 9 tis. € | 6 tis. € | EUR |
| 2022 | Riadna | 333 tis. € | 86 tis. € | 20 tis. € | 8 tis. € | 5 tis. € | EUR |
| 2021 | Riadna | 357 tis. € | 92 tis. € | 15 tis. € | 11 tis. € | 5 tis. € | EUR |
| 2020 | Riadna | 300 tis. € | 97 tis. € | 11 tis. € | -4 tis. € | -11 tis. € | EUR |
| 2019 | Riadna | 437 tis. € | 111 tis. € | 21 tis. € | 19 tis. € | 8 tis. € | EUR |
| 2018 | Riadna | 411 tis. € | 122 tis. € | 14 tis. € | 17 tis. € | 8 tis. € | EUR |
| 2017 | Riadna | 403 tis. € | 121 tis. € | 13 tis. € | 7 tis. € | 3 tis. € | EUR |
| 2016 | Riadna | 341 tis. € | 113 tis. € | 10 tis. € | 6 tis. € | 3 tis. € | EUR |
Obsah len pre prihlásených
Mind-map s 2 osobami a 2°/3° prepojeniami sa zobrazí po prihlásení.
História a zmeny
- Založenie spoločnosti10. 3. 2015
spoločnosť s ručením obmedzeným
- Zmena sídla10. 3. 2015 → 16. 12. 2021
Zátišie 2, Bratislava
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2025aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2024JSON detail
- Účtovná závierka 2023JSON detail
- Účtovná závierka 2022JSON detail
- Účtovná závierka 2021JSON detail
- Účtovná závierka 2020JSON detail
- Účtovná závierka 2019JSON detail
- Účtovná závierka 2018JSON detail
- Účtovná závierka 2017JSON detail
- Účtovná závierka 2016JSON detail
Predmet podnikania
- 1Poskytovanie služby vedenia cudzieho motorového vozidlaod 10. 3. 2015
- 2Reklamné a marketingové službyod 10. 3. 2015
- 3Prieskum trhu a verejnej mienkyod 10. 3. 2015
- 4Fotografické službyod 10. 3. 2015
- 5Donášková službaod 10. 3. 2015
- 6Služby požičovníod 10. 3. 2015
- 7Organizovanie kultúrnych a iných spoločenských podujatíod 10. 3. 2015
- 8Činnosť podnikateľských, organizačných a ekonomických poradcovod 10. 3. 2015
- 9Administratívne službyod 10. 3. 2015
- 10Prenájom hnuteľných vecíod 10. 3. 2015
- 11Prenájom nehnuteľností spojený s poskytovaním iných než základných služieb spojených s prenájmomod 10. 3. 2015
- 12Faktoring a forfaitingod 10. 3. 2015
- 13Finančný leasingod 10. 3. 2015
- 14Vydavateľská činnosťod 10. 3. 2015
- 15Služby súvisiace s počítačovým spracovaním údajovod 10. 3. 2015
- 16Počítačové službyod 10. 3. 2015
- 17Poskytovanie obslužných služieb pri kultúrnych a iných spoločenských podujatiachod 10. 3. 2015
- 18Prevádzkovanie výdajne stravyod 10. 3. 2015
- 19Poskytovanie služieb rýchleho občerstvenia v spojení s predajom na priamu konzumáciuod 10. 3. 2015
- 20Skladovanieod 10. 3. 2015
- 21Správa a údržba bytového a nebytového fondu v rozsahu voľných živnostíod 10. 3. 2015
- 22Kuriérske službyod 10. 3. 2015
- 23Sťahovacie službyod 10. 3. 2015
- 24Nákladná cestná doprava vykonávaná vozidlami s celkovou hmotnosťou do 3,5 t vrátane prípojného vozidlaod 10. 3. 2015
- 25Sprostredkovateľská činnosť v oblasti služiebod 10. 3. 2015
- 26Sprostredkovateľská činnosť v oblasti obchoduod 10. 3. 2015
- 27Kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi (maloobchod) alebo iným prevádzkovateľom živnosti (veľkoobchod)od 10. 3. 2015
- 28Dokončovacie stavebné práce pri realizácii exteriérov a interiérovod 10. 3. 2015
- 29Uskutočňovanie stavieb a ich zmienod 10. 3. 2015
- 30Prípravné práce k realizácii stavbyod 10. 3. 2015
- 31Polygrafická výroba, sadzba a konečná úprava tlačovínod 10. 3. 2015
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/48063088
- RÚZ ID
- 1581693
- Primárny zdroj
- RÚZ · Obchodný register
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR · FS SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 10. 3. 2015Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2025Zverejnená účtovná závierka za rok 2025Riadna
- 31. 12. 2025Najvyšší zaznamenaný obrat513 700 EUR · rok 2025
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024Riadna
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023Riadna
- 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022Riadna
- 31. 12. 2021Zverejnená účtovná závierka za rok 2021Riadna
- 31. 12. 2020Zverejnená účtovná závierka za rok 2020Riadna
- 31. 12. 2019Zverejnená účtovná závierka za rok 2019Riadna
- 31. 12. 2018Zverejnená účtovná závierka za rok 2018Riadna
- 31. 12. 2017Zverejnená účtovná závierka za rok 2017Riadna
- 31. 12. 2016Zverejnená účtovná závierka za rok 2016Riadna
- 20. 4. 2015Registrácia platcu DPHSK2120036545
- 10. 3. 2015Zmena sídlaZátišie 2, Bratislava