GLOBAL TECH WAY, s. r. o.
aktívnaKľúčové insighty
Rast tržieb
Tržby medziročne narástli o 1138 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 8/100
Skóre je nízke najmä v dôsledku vysokej zadlženosti a nadmernej páky.
Firma dosahuje malé tržby (52 tis. €), je zisková a vlastné imanie tvorí len malú časť majetku.
Skóre je nízke najmä v dôsledku vysokej zadlženosti a nadmernej páky.
- EBITDA marža0,1 %
- ROA (návratnosť aktív)2,2 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)188,4 %
- Zadlženosť99 %
- Kapitálová primeranosť1,2 %
Finančné zdravie
Ziskovosť20 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: 18.44netIncome: 9 508revenue: 51 569prevNetIncome: -8 099
Kapitál1 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 1.19equity: 5 047assets: 424 888
Zadlženosť1 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 98.81equity: 5 047assets: 424 888
Rast2 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: -21.55revenueYoY: 1 137,854validHistoryYears: 7.00
Efektivita4 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: 0.142netMargin: 18.44ebitda: 73.00revenue: 51 569
Altman Z''-Score0.61Distress zóna
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 0.02 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | 0.58 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | 0.00 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 0.01 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score6 / 6silná
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = 2.24 %splnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 2.24 % vs. predchádzajúce -1.01 %.splnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 98.81 % vs. predchádzajúce 100.56 %.splnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 0.12× vs. predchádzajúce 0.01×.splnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 18.44 % vs. predchádzajúca -194.41 %.splnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 1.19 % vs. predchádzajúca -0.56 %.splnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- Aktíva medziročne klesli o 47 % — zmenšovanie biznisu, skóre znížené o sankciu.
- ROE 188 % je matematický artefakt nízkeho vlastného imania (5047 €) — nereprezentatívne.
- Tržby +1138 % — pravdepodobne low-base alebo jednorazová udalosť, nie trvalý trend.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 9 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Pozitívne
Tržby medziročne vzrástli o 1138 % na 52 tis. €. Silný rast naznačuje expandujúci trh alebo úspešnú akvizíciu zákazníkov.
- Pozitívne
Čistá marža 18.4 % — vysoko nadpriemerná ziskovosť. Každé euro tržieb prináša 0.18 € čistého zisku.
- Upozornenie
Kapitálová primeranosť len 1 % — firma je výrazne financovaná z cudzích zdrojov. Vysoká finančná páka zvyšuje riziko.
- Info
Firma je v počiatočnej fáze rastu (predchádzajúce tržby 4166 €). Trend bude reprezentatívny po ďalšom roku.
| Položka | 2023 | 2022 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 52 tis. € | 4 tis. € | +11× |
| EBITDA | 73 € | -6 tis. € | +101,1 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | 66 € | -6 tis. € | +101,1 % |
| Čistý zisk | 10 tis. € | -8 tis. € | +217,4 % |
| Aktíva | 425 tis. € | 802 tis. € | −47,0 % |
| Vlastné imanie | 5 tis. € | -4 tis. € | +213,1 % |
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 26. 2. 2015
- Sídlo
- Mraziarenská 15767/17, 82108, Bratislava - mestská časť Ružinov
- Štatutárny orgán
- —
- 26. 2. 2015Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023
- 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022
Finančné ukazovatele
2023Štruktúra financovania
- Vlastné imanie1.2%
- Cudzie zdroje98.8%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2023aktuálny | Riadna | 52 tis. € | 425 tis. € | 5 tis. € | 73 € | 10 tis. € | EUR |
| 2022 | Riadna | 4 tis. € | 802 tis. € | -4 tis. € | -6 tis. € | -8 tis. € | EUR |
| 2021 | Riadna | — | 901 tis. € | 4 tis. € | 40 tis. € | 19 tis. € | EUR |
| 2020 | Riadna | — | 1,5 mil. € | 973 tis. € | 2 tis. € | 845 € | EUR |
| 2019 | Riadna | 9,9 mil. € | 2,1 mil. € | 949 tis. € | -30 tis. € | -30 tis. € | EUR |
| 2018 | Riadna | 4,5 mil. € | 9,8 mil. € | 1,3 mil. € | 510 tis. € | 305 tis. € | EUR |
| 2017 | Riadna | 3,6 mil. € | 6,1 mil. € | 979 tis. € | -111 tis. € | -142 tis. € | EUR |
| 2016 | Riadna | 2,3 mil. € | 2,7 mil. € | -70 tis. € | -26 tis. € | -51 tis. € | EUR |
| 2015 | Riadna | 221 tis. € | 4,3 mil. € | -19 tis. € | -24 tis. € | -29 tis. € | EUR |
História a zmeny
- Zmena sídla10. 10. 2017 → 17. 1. 2025
Rybné námestie 1, Bratislava - mestská časť Staré Mesto
- Založenie spoločnosti26. 2. 2015
spoločnosť s ručením obmedzeným
- Zmena obchodného mena26. 2. 2015 → 17. 1. 2025
SHRE Nobelova III., s. r. o.
- Zmena sídla26. 2. 2015 → 9. 10. 2017
Tomášikova 64, Bratislava
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2023aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2022JSON detail
- Účtovná závierka 2021JSON detail
- Účtovná závierka 2020JSON detail
- Účtovná závierka 2019JSON detail
- Účtovná závierka 2018JSON detail
- Účtovná závierka 2017JSON detail
- Účtovná závierka 2016JSON detail
- Účtovná závierka 2015JSON detail
Predmet podnikania
- 1Kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi (maloobchod) alebo iným prevádzkovateľom živnosti (veľkoobchod)od 26. 2. 2015
- 2Sprostredkovateľská činnosť v oblasti obchoduod 26. 2. 2015
- 3Sprostredkovateľská činnosť v oblasti služiebod 26. 2. 2015
- 4Sprostredkovateľská činnosť v oblasti výrobyod 26. 2. 2015
- 5Faktoring a forfaitingod 26. 2. 2015
- 6Prenájom nehnuteľností spojený s poskytovaním iných než základných služieb spojených s prenájmomod 26. 2. 2015
- 7Prenájom hnuteľných vecíod 26. 2. 2015
- 8Administratívne službyod 26. 2. 2015
- 9Činnosť podnikateľských, organizačných a ekonomických poradcovod 26. 2. 2015
- 10Reklamné a marketingové službyod 26. 2. 2015
- 11Prieskum trhu a verejnej mienkyod 26. 2. 2015
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/48063169
- RÚZ ID
- 1580352
- Primárny zdroj
- RÚZ · Obchodný register
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 26. 2. 2015Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023Riadna
- 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022Riadna
- 31. 12. 2021Zverejnená účtovná závierka za rok 2021Riadna
- 31. 12. 2020Zverejnená účtovná závierka za rok 2020Riadna
- 31. 12. 2019Zverejnená účtovná závierka za rok 2019Riadna
- 31. 12. 2019Najvyšší zaznamenaný obrat9 855 970 EUR · rok 2019
- 31. 12. 2018Zverejnená účtovná závierka za rok 2018Riadna
- 31. 12. 2017Zverejnená účtovná závierka za rok 2017Riadna
- 10. 10. 2017Zmena sídlaRybné námestie 1, Bratislava - mestská časť Staré Mesto
- 31. 12. 2016Zverejnená účtovná závierka za rok 2016Riadna
- 31. 12. 2015Zverejnená účtovná závierka za rok 2015Riadna
- 26. 2. 2015Zmena obchodného mena→ SHRE Nobelova III., s. r. o.
- 26. 2. 2015Zmena sídlaTomášikova 64, Bratislava