Beta v0.2. Spracúvame výlučne verejné údaje zo štátnych otvorených registrov. Ochrana údajovNámietka / výmazKontakt

MN bau s. r. o.

aktívna
Košická 52/A, 82108, Bratislava - mestská časť Ružinov
bývalá registrácia podľa §7a, od 10. 2. 2017spoločnosť s ručením obmedzenýmBývalý platca DPH
Tržby (2019)236 tis. €
12,0 %vs 2018
Zisk (2019)25 tis. €
42,3 %vs 2018
Vlastné imanie (2019)84 tis. €
43,1 %vs 2018
Zadlženosť (2019)16 %
52,3 %Nízkavs 2018
ROE (2019)30.1 %
0,6 %Výbornévs 2018

Kľúčové insighty

Rast tržieb

Tržby medziročne narástli o 12 %.

Stabilná finančná pozícia

Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.

Skóre 89/100

Firma vykazuje zdravé finančné ukazovatele naprieč ziskovosťou, kapitálom aj rastom.

Súhrn

Firma dosahuje tržby (236 tis. €), je zisková.

Ziskováčistá marža 11 %
Silný kapitálvlastné imanie tvorí 84 % aktív
Nízka zadlženosťdlh tvorí len 16 % aktív
Tržby
236 tis. €
+12,0 %vs. 2018
Trvalý rast
Čistý zisk
25 tis. €
+42,3 %vs. 2018
Zlepšenie ziskovosti
Aktíva
101 tis. €
+12,3 %vs. 2018
Mierny rast
Vlastné imanie
84 tis. €
+43,1 %vs. 2018
Rastie medziročne
Vývoj tržieb a zisku (5 rokov)
Tržby Čistý zisk
Finančné zdravie
89zo 100
Vynikajúca

Firma vykazuje zdravé finančné ukazovatele naprieč ziskovosťou, kapitálom aj rastom.

Kľúčové ukazovatele (2019)Zobraziť všetky ukazovatele →
  • EBITDA marža10,8 %
  • ROA (návratnosť aktív)25,2 %
  • ROE (návratnosť vlastného imania)30,1 %
  • Zadlženosť16 %
  • Kapitálová primeranosť83,6 %

Finančné zdravie

Firma dosahuje tržby (236 tis. €), je zisková.
89/ 100Vynikajúca
Ziskovosť17 / 20
Akademická bázaDuPont identity (Brown 1914) + Altman X3 inspiration (Altman 1968).
FormulaBody z Net Margin = NI / Revenue × 100; bonus za zlepšenie YoY.
Prahy
  • > 15 % marža → 20 b.
  • 10–15 % → 17 b.
  • 5–10 % → 13 b.
  • 2–5 % → 9 b.
  • 0–2 % → 6 b.
  • < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
Vstupné hodnoty
  • netMargin: 10.77
  • netIncome: 25 388
  • revenue: 235 660
  • prevNetIncome: 17 842
Kapitál20 / 20
Akademická bázaAltman X4-inspired (Book Equity / Total Liabilities), Altman 1968.
FormulaBody z Equity Ratio = Equity / TA × 100.
Prahy
  • > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
  • 35–50 % → 16 b.
  • 20–35 % → 12 b.
  • 10–20 % → 7 b.
  • 3–10 % → 3 b.
  • < 3 % → 1 b.
  • < 0 → 0 b. (záporné imanie)
Vstupné hodnoty
  • equityRatio: 83.56
  • equity: 84 272
  • assets: 100 848
Zadlženosť20 / 20
Akademická bázaStandard banking debt ratio, Basel III intuícia.
FormulaBody z Debt Ratio = (TA − Equity) / TA × 100.
Prahy
  • < 30 % → 20 b. (nízka páka)
  • 30–50 % → 16 b.
  • 50–65 % → 12 b.
  • 65–80 % → 7 b.
  • 80–92 % → 3 b.
  • > 92 % → 1 b.
Vstupné hodnoty
  • debtRatio: 16.44
  • equity: 84 272
  • assets: 100 848
Rast20 / 20
Akademická bázaPiotroski F-Score directional momentum (Piotroski 2000), criteria 1, 3.
FormulaBody z Revenue CAGR (3+ rokov) alebo YoY fallback.
Prahy
  • CAGR > 15 % → 20 b.
  • 7–15 % → 17 b.
  • 2–7 % → 13 b.
  • −3 až 2 % → 10 b.
  • −10 až −3 % → 6 b.
  • < −10 % → 2 b.
Vstupné hodnoty
  • revenueCAGR: 44.93
  • revenueYoY: 12.05
  • validHistoryYears: 4.00
Efektivita12 / 20
Akademická bázaDuPont Asset Turnover (Brown 1914) + Altman X5 (EBITDA/Revenue proxy).
FormulaBody z EBITDA Margin = EBITDA / Revenue × 100; fallback z Net Margin × 1.3.
Prahy
  • EBITDA marža > 20 % → 20 b.
  • 12–20 % → 17 b.
  • 6–12 % → 12 b.
  • 2–6 % → 7 b.
  • 0–2 % → 4 b.
  • < 0 % → 1 b.
Vstupné hodnoty
  • ebitdaMargin: 10.85
  • netMargin: 10.77
  • ebitda: 25 560
  • revenue: 235 660
Altman Z''-Score10.99Bezpečné pásmo

Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)

X1 — Pracovný kapitál / Aktívaváhapríspevok
X1 — Pracovný kapitál / Aktíva6.561.64aproximované
X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva3.262.56aproximované
X3 — EBIT / Aktíva6.721.45aproximované
X4 — Vlastné imanie / Záväzky1.055.34presné

Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.

Piotroski F-Score5 / 6silná

Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)

  • ROA pozitívnaROA = 25.17 %
    splnené
  • ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 25.17 % vs. predchádzajúce 19.86 %.
    splnené
  • Zadlženosť klesáZadlženosť 16.44 % vs. predchádzajúce 34.44 %.
    splnené
  • Obrat aktív rastieObrat aktív 2.34× vs. predchádzajúce 2.34×.
    nesplnené
  • Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 10.77 % vs. predchádzajúca 8.48 %.
    splnené
  • Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 83.56 % vs. predchádzajúca 65.56 %.
    splnené
Nezahrnuté pôvodné kritériá:
  • #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
  • #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
  • #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé

Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.

Upozornenia k dátam
  • X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
  • X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 5 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
  • X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
Metodologická báza: Health Score je vážený kompozit komponentov založených na DuPont identity (Brown, 1914), Altman Z-Score (Altman, 1968) a Piotroski F-Score (Piotroski, 2000). Plná metodika dostupná v popise zdrojov →
Čo hovoria dáta
  • Pozitívne

    Tržby medziročne stúpli o 12 % na 236 tis. € — stabilný organický rast.

  • Pozitívne

    Čistá marža 10.8 % — zdravá ziskovosť typická pre stabilné odvetvia.

  • Pozitívne

    Kapitálová primeranosť 84 % — firma je financovaná prevažne z vlastných zdrojov, nízke riziko predlženia.

  • Pozitívne

    ROA 25.2 % — firma efektívne využíva svoj majetok na generovanie zisku.

Finančný prehľad (2019)
Položka20192018Zmena
Tržby236 tis. €210 tis. €+12,0 %
EBITDA26 tis. €23 tis. €+12,3 %
Prevádzkový výsledok (EBIT)23 tis. €20 tis. €+12,3 %
Čistý zisk25 tis. €18 tis. €+42,3 %
Aktíva101 tis. €90 tis. €+12,3 %
Vlastné imanie84 tis. €59 tis. €+43,1 %
Zobraziť výkaz ziskov a strát a súvahu →
Základné informácie
Právna forma
spoločnosť s ručením obmedzeným
Dátum vzniku
30. 4. 2015
Sídlo
Košická 52/A, 82108, Bratislava - mestská časť Ružinov
Štatutárny orgán
Vzťahy a prepojenia
žiadne dátav štatutárnych orgánoch
cez ľudí 2°/3°
Zobraziť všetky vzťahy →
Najnovšie udalosti
  • 30. 4. 2015Založenie spoločnosti
  • 31. 12. 2019Zverejnená účtovná závierka za rok 2019
  • 31. 12. 2018Zverejnená účtovná závierka za rok 2018
Zobraziť všetky udalosti →
Užitočné služby