LYNCHBURG, s.r.o.
aktívnaKľúčové insighty
Pokles tržieb
Tržby medziročne klesli o 16 %.
Záporné vlastné imanie
Firma vykazuje záporné vlastné imanie — môže ísť o nadmernú zadlženosť.
Skóre 0/100
Skóre je nízke najmä v dôsledku vysokej zadlženosti a negatívnej ziskovosti a nadmernej páky.
Firma dosahuje malé tržby (5 tis. €), je dlhodobo stratová a vlastné imanie tvorí len malú časť majetku.
Skóre je nízke najmä v dôsledku vysokej zadlženosti a negatívnej ziskovosti a nadmernej páky.
- EBITDA marža-191,6 %
- ROA (návratnosť aktív)-4,4 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)—
- Zadlženosť122 %
- Kapitálová primeranosť-21,9 %
Finančné zdravie
Ziskovosť4 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: -462.88netIncome: -23 144revenue: 5 000prevNetIncome: -39 218
Kapitál0 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: -21.87equity: -116 030assets: 530 588
Zadlženosť0 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 121.87equity: -116 030assets: 530 588
Rast2 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: -40.27revenueYoY: -16.22validHistoryYears: 7.00
Efektivita1 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: -191.60netMargin: -462.88ebitda: -9 580revenue: 5 000
Altman Z''-Score-1.70Distress zóna
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | -0.43 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | -0.98 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | -0.10 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | -0.19 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score3 / 6stabilná
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = -4.36 %nesplnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA -4.36 % vs. predchádzajúce -5.31 %.splnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 121.87 % vs. predchádzajúce 112.58 %.nesplnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 0.01× vs. predchádzajúce 0.01×.splnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža -462.88 % vs. predchádzajúca -657.14 %.splnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna -21.87 % vs. predchádzajúca -12.58 %.nesplnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- Aktíva medziročne klesli o 28 % — zmenšovanie biznisu, skóre znížené o sankciu.
- Mikrofirma (tržby 5000 €) — pomerové ukazovatele citlivé na fixné náklady, porovnateľnosť s odvetvím limitovaná.
- Záporné vlastné imanie — záväzky prevyšujú majetok, riziko platobnej neschopnosti.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 8 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Záporné vlastné imanie — Z''-Score bude veľmi nízky, firma je technicky predĺžená.
- Upozornenie
Tržby medziročne klesli o 16 % na 5000 €. Môže ísť o sezónny výkyv alebo stratu zákazníkov.
- Riziko
Firma je v strate (čistá marža -462.9 %). Náklady prevyšujú tržby — situácia si vyžaduje reštrukturalizáciu.
- Riziko
Vlastné imanie je záporné — firma je predlžená. Záväzky prevyšujú majetok, čo môže viesť k platobnej neschopnosti.
| Položka | 2022 | 2021 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 5 tis. € | 6 tis. € | −16,2 % |
| EBITDA | -10 tis. € | -7 tis. € | −40,7 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | -9 tis. € | -6 tis. € | −40,7 % |
| Čistý zisk | -23 tis. € | -39 tis. € | +41,0 % |
| Aktíva | 531 tis. € | 739 tis. € | −28,2 % |
| Vlastné imanie | -116 tis. € | -93 tis. € | −24,9 % |
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 4. 7. 2015
- Sídlo
- Vrbická 4250/40, 03101, Liptovský Mikuláš
- Štatutárny orgán
- 2 2 osoby (po prihlásení)
- 4. 7. 2015Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022
- 31. 12. 2021Zverejnená účtovná závierka za rok 2021
Finančné ukazovatele
2022Štruktúra financovania
- Cudzie zdroje
- 647 tis. €
- Aktíva spolu
- 531 tis. €
- Vlastné imanie
- −116 tis. €
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2022aktuálny | Riadna | 5 tis. € | 531 tis. € | -116 tis. € | -10 tis. € | -23 tis. € | EUR |
| 2021 | Riadna | 6 tis. € | 739 tis. € | -93 tis. € | -7 tis. € | -39 tis. € | EUR |
| 2020 | Riadna | 96 tis. € | 1,2 mil. € | -54 tis. € | -21 tis. € | -25 tis. € | EUR |
| 2019 | Riadna | 180 tis. € | 1,2 mil. € | -28 tis. € | -27 tis. € | -29 tis. € | EUR |
| 2018 | Riadna | 257 tis. € | 426 tis. € | 378 € | -4 tis. € | -7 tis. € | EUR |
| 2017 | Riadna | 226 tis. € | 429 tis. € | -30 tis. € | -28 tis. € | -32 tis. € | EUR |
| 2016 | Riadna | 110 tis. € | 458 tis. € | 2 tis. € | 3 tis. € | 2 tis. € | EUR |
| 2015 | Riadna | — | 7 tis. € | -122 € | -4 tis. € | -5 tis. € | EUR |
Obsah len pre prihlásených
Mind-map s 2 osobami a 2°/3° prepojeniami sa zobrazí po prihlásení.
História a zmeny
- Založenie spoločnosti4. 7. 2015
spoločnosť s ručením obmedzeným
- Zmena sídla4. 7. 2015 → 7. 10. 2015
Okoličné 937, Liptovský Mikuláš
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2022aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2021JSON detail
- Účtovná závierka 2020JSON detail
- Účtovná závierka 2019JSON detail
- Účtovná závierka 2018JSON detail
- Účtovná závierka 2017JSON detail
- Účtovná závierka 2016JSON detail
- Účtovná závierka 2015JSON detail
Predmet podnikania
- 1Ubytovacie služby bez poskytovania pohostinských činnostíod 8. 10. 2015
- 2Organizovanie kultúrnych a iných spoločenských podujatíod 8. 10. 2015
- 3Pohostinská činnosť a výroba hotových jedál pre výdajneod 8. 10. 2015
- 4Prevádzkovanie kultúrnych, spoločenských a zábavných zariadeníod 8. 10. 2015
- 5Prevádzkovanie športových zariadeníod 8. 10. 2015
- 6Sprostredkovateľská činnosť v oblasti služiebod 4. 7. 2015
- 7Kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi (maloobchod) alebo iným prevádzkovateľom živnosti (veľkoobchod)od 4. 7. 2015
- 8Sprostredkovateľská činnosť v oblasti obchoduod 4. 7. 2015
- 9Sprostredkovateľská činnosť v oblasti výrobyod 4. 7. 2015
- 10Činnosť podnikateľských, organizačných a ekonomických poradcovod 4. 7. 2015
- 11Prípravné práce k realizácii stavbyod 4. 7. 2015
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/48069990
- RÚZ ID
- 1595819
- Primárny zdroj
- RÚZ · Obchodný register
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR · FS SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 4. 7. 2015Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022Riadna
- 31. 12. 2021Zverejnená účtovná závierka za rok 2021Riadna
- 31. 12. 2020Zverejnená účtovná závierka za rok 2020Riadna
- 31. 12. 2019Zverejnená účtovná závierka za rok 2019Riadna
- 31. 12. 2018Zverejnená účtovná závierka za rok 2018Riadna
- 31. 12. 2018Najvyšší zaznamenaný obrat256 720 EUR · rok 2018
- 31. 12. 2017Zverejnená účtovná závierka za rok 2017Riadna
- 31. 12. 2016Zverejnená účtovná závierka za rok 2016Riadna
- 31. 12. 2015Zverejnená účtovná závierka za rok 2015Riadna
- 16. 9. 2015Registrácia platcu DPHSK2120097672
- 4. 7. 2015Zmena sídlaOkoličné 937, Liptovský Mikuláš