ZOOM optika, s. r. o.
aktívnaRast tržieb
Tržby medziročne narástli o 100 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 96/100
Firma vykazuje zdravé finančné ukazovatele naprieč ziskovosťou, kapitálom aj rastom.
Firma dosahuje tržby (391 tis. €), je zisková.
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 14. 4. 2015
- Sídlo
- Okružná 3239/3239, 90001, Modra
- EBITDA marža48,8 %
- ROA (návratnosť aktív)61,1 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)104,2 %
- Zadlženosť41 %
- Kapitálová primeranosť58,6 %
Finančné zdravie
Ziskovosť20 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: 32.56netIncome: 127 424revenue: 391 347prevNetIncome: 11 609
Kapitál20 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 58.61equity: 122 325assets: 208 694
Zadlženosť16 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 41.39equity: 122 325assets: 208 694
Rast20 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: 43.35revenueYoY: 100.20validHistoryYears: 9.00
Efektivita20 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: 48.80netMargin: 32.56ebitda: 190 992revenue: 391 347
Altman Z''-Score9.70Bezpečné pásmo
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 1.15 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | 1.83 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | 5.23 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 1.49 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score5 / 6silná
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = 61.06 %splnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 61.06 % vs. predchádzajúce 43.05 %.splnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 41.39 % vs. predchádzajúce 118.91 %.splnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 1.88× vs. predchádzajúce 7.25×.nesplnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 32.56 % vs. predchádzajúca 5.94 %.splnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 58.61 % vs. predchádzajúca -18.91 %.splnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 10 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Pozitívne
Tržby medziročne vzrástli o 100 % na 391 tis. €. Silný rast naznačuje expandujúci trh alebo úspešnú akvizíciu zákazníkov.
- Pozitívne
Čistá marža 32.6 % — vysoko nadpriemerná ziskovosť. Každé euro tržieb prináša 0.33 € čistého zisku.
- Pozitívne
EBITDA marža 48.8 % — silná prevádzková efektivita. Firma generuje dostatok hotovosti na pokrytie prevádzky aj investícií.
- Pozitívne
Kapitálová primeranosť 59 % — firma je financovaná prevažne z vlastných zdrojov, nízke riziko predlženia.
| Položka | 2024 | 2023 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 391 tis. € | 195 tis. € | +100,2 % |
| EBITDA | 191 tis. € | 44 tis. € | +330,9 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | 172 tis. € | 40 tis. € | +330,9 % |
| Čistý zisk | 127 tis. € | 12 tis. € | +997,6 % |
| Aktíva | 209 tis. € | 27 tis. € | +673,8 % |
| Vlastné imanie | 122 tis. € | -5 tis. € | +25× |
- 14. 4. 2015Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024
- 31. 12. 2024Najvyšší zaznamenaný obrat
Finančné ukazovatele
2024Štruktúra financovania
- Vlastné imanie58.6%
- Cudzie zdroje41.4%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024aktuálny | Riadna | 391 tis. € | 209 tis. € | 122 tis. € | 191 tis. € | 127 tis. € | EUR |
| 2023 | Riadna | 195 tis. € | 27 tis. € | -5 tis. € | 44 tis. € | 12 tis. € | EUR |
| 2022 | Riadna | 163 tis. € | 24 tis. € | -17 tis. € | 53 tis. € | 19 tis. € | EUR |
| 2021 | Riadna | 124 tis. € | 21 tis. € | -36 tis. € | 15 tis. € | -20 tis. € | EUR |
| 2020 | Riadna | 134 tis. € | 40 tis. € | -16 tis. € | 18 tis. € | -13 tis. € | EUR |
| 2019 | Riadna | 154 tis. € | 33 tis. € | -3 tis. € | 26 tis. € | -6 tis. € | EUR |
| 2018 | Riadna | 175 tis. € | 39 tis. € | 3 tis. € | 34 tis. € | 192 € | EUR |
| 2017 | Riadna | 131 tis. € | 19 tis. € | 3 tis. € | 23 tis. € | 255 € | EUR |
| 2016 | Riadna | — | 12 tis. € | 3 tis. € | 15 tis. € | 2 tis. € | EUR |
| 2015 | Riadna | 22 tis. € | 6 tis. € | 553 € | -974 € | -4 tis. € | EUR |
Obsah len pre prihlásených
Mind-map s 2 osobami a 2°/3° prepojeniami sa zobrazí po prihlásení.
História a zmeny
- Zmena sídla4. 9. 2015 → 4. 4. 2016
Detvianska 31, Bratislava
- Založenie spoločnosti14. 4. 2015
spoločnosť s ručením obmedzeným
- Zmena obchodného mena14. 4. 2015 → 3. 9. 2015
Maipo s. r. o.
- Zmena sídla14. 4. 2015 → 3. 9. 2015
Kopčianska 10, Bratislava
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2024aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2023JSON detail
- Účtovná závierka 2022JSON detail
- Účtovná závierka 2021JSON detail
- Účtovná závierka 2020JSON detail
- Účtovná závierka 2019JSON detail
- Účtovná závierka 2018JSON detail
- Účtovná závierka 2017JSON detail
- Účtovná závierka 2016JSON detail
- Účtovná závierka 2015JSON detail
Predmet podnikania
- 1Očná optikaod 22. 3. 2016
- 2Výroba meracích, kontrolných, testovacích, navigačných, optických, fotografických prístrojov a zariadení a zdravotníckych pomôcokod 22. 3. 2016
- 3Sprostredkovateľská činnosť v oblasti služiebod 14. 4. 2015
- 4Činnosť podnikateľských, organizačných a ekonomických poradcovod 14. 4. 2015
- 5Počítačové službyod 14. 4. 2015
- 6Služby súvisiace s počítačovým spracovaním údajovod 14. 4. 2015
- 7Administratívne službyod 14. 4. 2015
- 8Kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi (maloobchod) alebo iným prevádzkovateľom živnosti (veľkoobchod)od 14. 4. 2015
- 9Prenájom nehnuteľností spojený s poskytovaním iných než základných služieb spojených s prenájmomod 14. 4. 2015
- 10Prenájom hnuteľných vecíod 14. 4. 2015
- 11Prípravné práce k realizácii stavbyod 14. 4. 2015
- 12Uskutočňovanie stavieb a ich zmienod 14. 4. 2015
- 13Dokončovacie stavebné práce pri realizácii exteriérov a interiérovod 14. 4. 2015
- 14Reklamné a marketingové službyod 14. 4. 2015
- 15Sprostredkovateľská činnosť v oblasti obchoduod 14. 4. 2015
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/48085111
- RÚZ ID
- 1591433
- Primárny zdroj
- RÚZ · Obchodný register
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR · FS SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 14. 4. 2015Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024Riadna
- 31. 12. 2024Najvyšší zaznamenaný obrat391 347 EUR · rok 2024
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023Riadna
- 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022Riadna
- 31. 12. 2021Zverejnená účtovná závierka za rok 2021Riadna
- 31. 12. 2020Zverejnená účtovná závierka za rok 2020Riadna
- 31. 12. 2019Zverejnená účtovná závierka za rok 2019Riadna
- 31. 12. 2018Zverejnená účtovná závierka za rok 2018Riadna
- 31. 12. 2017Zverejnená účtovná závierka za rok 2017Riadna
- 31. 12. 2016Zverejnená účtovná závierka za rok 2016Riadna
- 1. 8. 2016Registrácia platcu DPHSK2120050141
- 31. 12. 2015Zverejnená účtovná závierka za rok 2015Riadna
- 4. 9. 2015Zmena sídlaDetvianska 31, Bratislava
- 14. 4. 2015Zmena obchodného mena→ Maipo s. r. o.
- 14. 4. 2015Zmena sídlaKopčianska 10, Bratislava