sdlguru s. r. o.
aktívnaRast tržieb
Tržby medziročne narástli o 650 %.
Záporné vlastné imanie
Firma vykazuje záporné vlastné imanie — môže ísť o nadmernú zadlženosť.
Skóre 9/100
Skóre je nízke najmä v dôsledku vysokej zadlženosti a negatívnej ziskovosti a nadmernej páky.
Firma dosahuje malé tržby (900 €), je dlhodobo stratová a vlastné imanie tvorí len malú časť majetku.
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 2. 4. 2015
- Sídlo
- Einsteinova 24, 85101, Bratislava - mestská časť Petržalka
- EBITDA marža11,4 %
- ROA (návratnosť aktív)-25,2 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)—
- Zadlženosť151 %
- Kapitálová primeranosť-50,7 %
Finančné zdravie
Ziskovosť0 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: -51.67netIncome: -465.00revenue: 900.00prevNetIncome: -463.00
Kapitál0 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: -50.73equity: -937.00assets: 1 847
Zadlženosť0 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 150.73equity: -937.00assets: 1 847
Rast2 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: -47.37revenueYoY: 650.00validHistoryYears: 9.00
Efektivita12 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: 11.44netMargin: -51.67ebitda: 103.00revenue: 900.00
Altman Z''-Score34.21Bezpečné pásmo
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | -1.00 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | 35.24 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | 0.32 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | -0.35 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score4 / 6stabilná
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = -25.18 %nesplnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA -25.18 % vs. predchádzajúce -236.22 %.splnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 150.73 % vs. predchádzajúce 340.82 %.splnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 0.49× vs. predchádzajúce 0.61×.nesplnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža -51.67 % vs. predchádzajúca -385.83 %.splnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna -50.73 % vs. predchádzajúca -240.82 %.splnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- Mikrofirma (tržby 900 €) — pomerové ukazovatele citlivé na fixné náklady, porovnateľnosť s odvetvím limitovaná.
- Tržby +650 % — pravdepodobne low-base alebo jednorazová udalosť, nie trvalý trend.
- Záporné vlastné imanie — záväzky prevyšujú majetok, riziko platobnej neschopnosti.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 10 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Záporné vlastné imanie — Z''-Score bude veľmi nízky, firma je technicky predĺžená.
- Pozitívne
Tržby medziročne vzrástli o 650 % na 900 €. Silný rast naznačuje expandujúci trh alebo úspešnú akvizíciu zákazníkov.
- Riziko
Firma je v strate (čistá marža -51.7 %). Náklady prevyšujú tržby — situácia si vyžaduje reštrukturalizáciu.
- Riziko
Vlastné imanie je záporné — firma je predlžená. Záväzky prevyšujú majetok, čo môže viesť k platobnej neschopnosti.
- Info
Firma je v počiatočnej fáze rastu (predchádzajúce tržby 120 €). Trend bude reprezentatívny po ďalšom roku.
| Položka | 2025 | 2024 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 900 € | 120 € | +650,0 % |
| EBITDA | 103 € | 120 € | −14,2 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | 93 € | 108 € | −14,2 % |
| Čistý zisk | -465 € | -463 € | −0,4 % |
| Aktíva | 2 tis. € | 196 € | +842,3 % |
| Vlastné imanie | -937 € | -472 € | −98,5 % |
- 2. 4. 2015Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2025Zverejnená účtovná závierka za rok 2025
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024
Finančné ukazovatele
2025Štruktúra financovania
- Cudzie zdroje
- 2.8 tis. €
- Aktíva spolu
- 1.8 tis. €
- Vlastné imanie
- −937 €
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025aktuálny | Riadna | 900 € | 2 tis. € | -937 € | 103 € | -465 € | EUR |
| 2024 | Riadna | 120 € | 196 € | -472 € | 120 € | -463 € | EUR |
| 2023 | Riadna | — | 0 € | -9 € | -134 € | -423 € | EUR |
| 2022 | Riadna | 16 tis. € | 27 tis. € | 13 tis. € | -7 tis. € | -8 tis. € | EUR |
| 2021 | Riadna | 21 tis. € | 23 tis. € | 21 tis. € | 9 tis. € | 6 tis. € | EUR |
| 2020 | Riadna | 38 tis. € | 45 tis. € | 15 tis. € | 5 tis. € | 3 tis. € | EUR |
| 2019 | Riadna | 69 tis. € | 43 tis. € | 12 tis. € | 11 tis. € | 7 tis. € | EUR |
| 2018 | Riadna | 153 tis. € | 43 tis. € | 19 tis. € | 12 tis. € | 7 tis. € | EUR |
| 2017 | Riadna | 138 tis. € | 22 tis. € | 13 tis. € | 6 tis. € | 4 tis. € | EUR |
| 2016 | Riadna | 153 tis. € | 13 tis. € | 9 tis. € | 5 tis. € | 3 tis. € | EUR |
Obsah len pre prihlásených
Mind-map s 1 osobou a 2°/3° prepojeniami sa zobrazí po prihlásení.
História a zmeny
- Zmena sídla12. 7. 2016 → 25. 7. 2018
Karpatské námestie 10A, Bratislava - mestská časť Rača
- Založenie spoločnosti2. 4. 2015
spoločnosť s ručením obmedzeným
- Zmena obchodného mena2. 4. 2015 → 3. 12. 2025
Localization Guru, s. r. o.
- Zmena sídla2. 4. 2015 → 11. 7. 2016
Páričkova 1127/18, Bratislava
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2025aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2024JSON detail
- Účtovná závierka 2023JSON detail
- Účtovná závierka 2022JSON detail
- Účtovná závierka 2021JSON detail
- Účtovná závierka 2020JSON detail
- Účtovná závierka 2019JSON detail
- Účtovná závierka 2018JSON detail
- Účtovná závierka 2017JSON detail
- Účtovná závierka 2016JSON detail
Predmet podnikania
- 1Kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi (maloobchod) alebo iným prevádzkovateľom živnosti (veľkoobchod)od 2. 4. 2015
- 2Sprostredkovateľská činnosť v oblasti obchoduod 2. 4. 2015
- 3Sprostredkovateľská činnosť v oblasti služiebod 2. 4. 2015
- 4Sprostredkovateľská činnosť v oblasti výrobyod 2. 4. 2015
- 5Počítačové službyod 2. 4. 2015
- 6Služby súvisiace s počítačovým spracovaním údajovod 2. 4. 2015
- 7Administratívne službyod 2. 4. 2015
- 8Vedenie účtovníctvaod 2. 4. 2015
- 9Činnosť podnikateľských, organizačných a ekonomických poradcovod 2. 4. 2015
- 10Prevádzkovanie kultúrnych, spoločenských a zábavných zariadeníod 2. 4. 2015
- 11Organizovanie kultúrnych a iných spoločenských podujatíod 2. 4. 2015
- 12Reklamné a marketingové službyod 2. 4. 2015
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/48086291
- RÚZ ID
- 1586394
- Primárny zdroj
- RÚZ · Obchodný register
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR · FS SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 2. 4. 2015Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2025Zverejnená účtovná závierka za rok 2025Riadna
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024Riadna
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023Riadna
- 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022Riadna
- 31. 12. 2021Zverejnená účtovná závierka za rok 2021Riadna
- 31. 12. 2020Zverejnená účtovná závierka za rok 2020Riadna
- 31. 12. 2019Zverejnená účtovná závierka za rok 2019Riadna
- 31. 12. 2018Zverejnená účtovná závierka za rok 2018Riadna
- 31. 12. 2017Zverejnená účtovná závierka za rok 2017Riadna
- 31. 12. 2016Zverejnená účtovná závierka za rok 2016Riadna
- 31. 12. 2016Najvyšší zaznamenaný obrat152 888 EUR · rok 2016
- 12. 7. 2016Zmena sídlaKarpatské námestie 10A, Bratislava - mestská časť Rača
- 20. 2. 2016Registrácia platcu DPHSK2120080402
- 2. 4. 2015Zmena obchodného mena→ Localization Guru, s. r. o.
- 2. 4. 2015Zmena sídlaPáričkova 1127/18, Bratislava